Autor Tema: Izbirljivi psi-šta kad pas neće da jede ?  (Pročitano 38857 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Izbirljivi psi-šta kad pas neće da jede ?
« Odgovor #30 poslato: 04 Novembar, 2012, 20:54:04 »
Ja bih vrlo rado izabrala prirodnu ishranu bez granula, ali eto ne mogu... Sigurno bi to više prijalo mom psu. Moj sad jede granule kao nenormalan, dok ranije nije nešto hteo... Ali je to bilo samo prolazno. Sad je navikao da jede neki dan samo granule, neki prirodno.. ne obija više granule, a sigurno mu je mnogo bolje kad mu ubacimo ponekad nešto sirovo, kuvano...

Citat
(inace ne kuvam ni za sebe svaki dan)
Ja ne kuvam za sebe uopšte, odnosno vrlo, vrlo retko  sm smesko1 A psu mogu uvek. I zato me zezaju moji. Kažu zašto njima ne spremam kao Boltu. E pa ne može  sm cepko
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #31 poslato: 04 Novembar, 2012, 20:58:37 »
Citat
Kažu zašto njima ne spremam kao Boltu

E,to,to  :rofl:
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #32 poslato: 05 Novembar, 2012, 12:36:22 »
Vas dve ste izgubljeni slučajevi  sm pop

Hvala vam na odgovorima. Procitala sam postove sto ste mi poslali. Sve zvuci dobro osim sto nisam sigurna za to sirovo meso. POsebno sto no
nisam sigurna u kvalitet  tog mesa. Ako bakterioloski nije bas ispravno racunam da ce kuvanjem to da se "ispegla".  Za pocetak pokusacu da joj kombinujem  Svezu hranu i gtanule. Jedno ujutru drugo uvece ili po danima. Videcu sta ce upaliti. Sad je olizala tanjiric sa vec ohladjenim pirincem sa junetinom a pored stoje granule koje nije ni primirisala  :(
Ja samo hocu najbolje za nju pa cak i ako kuvam svaki dan! (inace ne kuvam ni za sebe svaki dan)

Ako meso kupujete u mesari ne bi trebalo da bude problema, ali naravno ako imate bilo kakvu sumnju vi ga skuvajte. Dobro to nije ništa čudno, mislim da bi svaki pas pre pojeo junetinu nego granule, kad već može da bira  sm wink

Što se tiče kombinovanja mi izbegavamo da mešamo granule i meso u jednom obroku, zbog dužine varenja koje kod granula traje recimo 10-12h, dok je kod mesa to od 4-6h. Probajte granule da prelijete jogurtom, nekom supom...možda će onda jesti i njih  sm wink

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #33 poslato: 26 Jun, 2013, 19:23:45 »
kako sam pominjala na temi o kostima da ovo prase vise nece sirovo meso a slabo i kosti (pa moramo da cistimo zube spahtlicom umesto na prirodan nacin), zainatila sam se, pa mu od prekjuce dajem samo sirovo meso. prvo vece je povadio hrskavice i nista nije takao vise. spakovala sam sa sve cinijom u frizider. sinoc je dobio svoju ciniju. ni takao. spakovala sam u frizider. danas obilazi mesto cinije ceo dan, 2 puta sam mu izvadila pripadajuce meso (koje pocinje da poprima patinu, ali to znam da mu ne smeta, zna on nekad i svoju kosku posle par meseci da izvuce iz zemlje i u slast je obradi), nije hteo-vratila sam. veceras nakon setnje ce isto to dobiti i opet skanjam ako nece.
evo, to nam je drugi put u zivotu da sa njim obaram ruke oko hrane...kad je bio mlad, 4 dana nije hteo da jede jer mu nije bilo po volji, dok nije krenuo da se tetura...bio je u razvoju i nisam vise htela da eksperimentisem, ali sada konj ima 5 godina, itekako je dobro razvijen i evo ni nakon 2 dana nejedenja ne vidim da mu pada ni masa ni raspolozenje, pa cemo da vidimo ko ce duze da izdrzi. on ili ja
znam da ima izvore hrane, tj mesare cije meso hoce i cije meso nece, kao sto je stvar i sa nekim drugim proizvodima. ovo sto mu nudim 2 dana je iz mesare koja "zadovoljava dosadasnje kriterijume"  :itwasntme: , u pitanju su juneca rebra, jedino sto u ovih 5 godina nije mnogo odbijao, pa mislim da sam mu stvorila sve uslove da pojede...osim sto mu nisam dala pecenje nego nesto sto treba da se prozvace  :punch:
pritom, u ova 2 dana je "jadan" imao pokusaje da pojede...uzeo bi komad, zvaknuo 2 puta, pljunuo na pod...pa onda uzme drugi, pa ga odnese na pola puta do njegovog mesta...i takooo  :mad:

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #34 poslato: 26 Jun, 2013, 19:44:30 »
razmazila si ga  :D

ja kad ovaj moj tako nesto nece,sklonim bez nervoze  sm zelenko,pa ga dobro izmorim,
posle uvece samo vidis kako dezura ispred vrata i oblizuje se cim nas vidi  :D

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #35 poslato: 26 Jun, 2013, 20:07:43 »
Ana, držim fige da izdržiš  :fige:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #36 poslato: 26 Jun, 2013, 21:37:00 »
fala kris, trebaju mi  sm redface

deki, to kod wilija definitivno nije slucaj...kad nece onda nece, a umara se svaki dan...evo, sat vremena je bez prestanka plivao... trazi da jede a nece to meso. ja kapiram da je on "nesto drugaciji  :itwasntme: " jer nece taj ni parizer ni sunku...mislim...da mu se svidja jeo bi, a to se svima svidja... al za to me boli uvo, neke stvari jednostavno mora  jer mi ne pada na pamet da ga hranim do kraja zivota pro planom i kuvanim mesom...postace krezub

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 26 Jun, 2013, 22:43:24 »
Tako ti je to kad imaš sofisticiranog psa  :tapsh:
Ajde baš me zanima ko će da pobedi u toj vašoj borbi umova....stavljam 10 e na Wilibalda  :rofl:

Ovaj moj već duže vreme osim ribe odbija i dzigu... Ali ga onda do sutra uveče stigne glad pa pojede tu istu dzigu, nema bacanja hrane! Najviše odlepim kad treba nešto da bacim jer se godpodinu ne sviđa  :mad:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #38 poslato: 26 Jun, 2013, 22:52:47 »
da znas da je i bacanje jedan od razloga za moj bes...jbt, evo, veceras (3 vece kako ne jede) mlati glavu nad cinijom sa tim mesom kao kad autisticari mlate glavom napred nazad...ko da mu klikne neki kurslus u glavi

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #39 poslato: 26 Jun, 2013, 22:55:46 »
Ma to je kvarno uh! Ja ne moram ni da odem do šerpe da bi video da li je jeo, već po njegovom ponašanju znam da li je olizao sve ili je samo izbrljavio.... Samo ga pitam "jesi pojeo" ? Ako sagne glavu znam koliko je sati  sm ljutko

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #40 poslato: 26 Jun, 2013, 22:56:33 »
isto  :punch:
jos jedino da probam kliker metodom  sm lol1

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #41 poslato: 26 Jun, 2013, 23:15:30 »
kako ti nije zao da gladuje,daj mu bre granule,nek se najede fino  :fige:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #42 poslato: 26 Jun, 2013, 23:20:36 »
dobice ih za dezert kad pojede pokvareno meso  sm cepko
plan mi dodatno ometa peceno pile u rerni koje ovaj njusi i sve gleda u rernu i obilazi je

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 26 Jun, 2013, 23:45:12 »
Samo ga pitam "jesi pojeo" ? Ako sagne glavu znam koliko je sati  sm ljutko

Ovo pitam i ja, pa me on vodi do činije da vidim da je svu olizao  sm cepko Tako je par puta posle olizane činije dobio onaj pileći ostatak od filetiranja. Sad me posle svakog obroka vodi da vidim činiju, u nadi da će dobiti opet  sm valjko1

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #44 poslato: 27 Jun, 2013, 07:27:31 »
 :rofl:
i ja ga pitam "jesi pojeo sve",onda on otrci do cinije i stoji,znaci pojeo,a ako zalegne pored nje,onda znam da nam je ostao pirinac 100 %   :rofl: