Autor Tema: Izbirljivi psi-šta kad pas neće da jede ?  (Pročitano 41996 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Поп

• Old Member

Odg: Izbirljivi psi-šta kad pas neće da jede ?
« Odgovor #15 poslato: 24 Avgust, 2012, 14:54:51 »
a kad pre napunjenih godinu dana, nakon 3 dana nejedenja pocne da kleca na zadnje noge i da se tetura  sm zelenko
a nije bolestan  sm prst no no

Od vas sofisticiranih sam se ogradio! Wili je neki izrod, lepo je  i Jasta rekla da nije imala šnaucera koji neće da jede  sm zelenko

Ja se sve mislim da l da pocinjem... sm lol1 Neka, ne bih da davim narod previse  sm zelenko

Ne moraš sve, samo onaj deo kad jedeš iz njene činije  sm cepko

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #16 poslato: 24 Avgust, 2012, 15:05:07 »
 :punch: :punch: :punch: molim da se javno o tome ne pise  sm lol1

To je fora, Pop se malo nasalio, da ne pomisle ostali nesto  sm zelenko

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #17 poslato: 24 Avgust, 2012, 15:31:40 »
A čoveka  sm zelenko
Cilj bre opravdava sredstvo! Najvažnije je da Stela sad jede  sm cheers

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 24 Avgust, 2012, 15:41:09 »
ja nikada, ali nikada necu zaboraviti kad je nikola tek dosao na bk, i onako samouvereno prokomentarisao na moj post o wilijevoj probirljivosti da je cinjenica da je u pitanju razmazenost  sm cackalica
niste ni svesni koliko mi se zamerio u tom trenutku  :gri: , dok ga nisam ni znala, mislim da cak nije ni u kuhinju jos dosao ...

e kad sam pocela da cituckam o steli, dobila sam dokaz da ima Boga  sm to

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #19 poslato: 24 Avgust, 2012, 16:28:52 »
e kad sam pocela da cituckam o steli, dobila sam dokaz da ima Boga  sm to

:rofl: :rofl: :rofl:
Sustigla ga kletva!  sm cepko

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 24 Avgust, 2012, 17:01:35 »
 sm valjko1 sm valjko1 sm valjko1 sm valjko1 sm valjko1 sm valjko1 Istinu zboris... sm lol1 Pricasmo o tome i uzivo  sm smesko2

Mlad i neiskusan  sm smesko1

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 25 Avgust, 2012, 02:20:00 »
probirljivost :) hah ima po par dana za redom  kada Bata koji je i razmazen i probirac nece da jede uopste, ni "krila leptira" kako umem da kazem. Prosto se ponakad zacudim kako je uspeo da izraste onoliki :th:

Van mreže neron pei

• Newbie
  • *

« Odgovor #22 poslato: 31 Avgust, 2012, 20:05:57 »
Razmazenost, nego sta  sm kolutko
Neron je odavno pokazao kolicinu razmazenosti kada je hrana u pitanju. Gospodin ribu nece ni mrtav. Papaline u sirovom-jok, na rostilju jedan komadic i ode... a kada mi jedemo ribu, onda prosi kraj stola i jede. Zacinjeno sa stola -  moze, ostalo jok.  Dakle - klasicna razmazotina  sm kolutko

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #23 poslato: 27 Oktobar, 2012, 18:30:24 »
Moj pas je od malih nogu naučen prihvaćati ono što mu dam za jesti i tu nema priče ni moljakanja. Zbog njegovog dobra sam ga navikla na to.

Citat
- da li ga ostavite da gladuje do sledećeg obroka ?

Zapravo smo to i prakticirali. Ponudila bih mu nešto,ako bi odbio, odnesem. idući obrok ponudim isto. odmah je pojeo.
Napomenula bih da nisu svi psi kao moj. Neki će se izgladnjivati danima. Kod takvih pasa treba prvo vidjeti koja hrana mu odgovara. Psi su pametni i ponekad stvarno postoji razlog zašto neće jesti.

Citat
- da li mu odmah ponudite za jelo nešto drugo ?

Ne. Iako je posljednji put kada je odbio bio prije više od 2 godine. Ne nudim mu novo jer će tako naučiti da može dobiti bilo što,bilo kada.
Citat
- da li koristite trikove kao što su zalivanje hrane jogurtom, supom itd ?

Koristim to, ali kod nas to uopće nije i nikad neće biti trik, nego jednostavan dodatak prehrani.

Citat
- da li smatrate da je ovaj problem povezan sa razmaženošću vašeg psa ili je nešto drugo u pitanju ?

I jedno i drugo je moguće. Razmaženost je češća opcija, no zna se dogoditi i da pas odbija hranu zbog sasvim razumnog razloga. Zato razmišljajte o onome što dajete psu. Ne čudite se ako odbije hranu jer je prevruća. Ili slično.

--------

Ali,recimo,kod nekih vrsta dehidrata nisam baš uvijek inzistirala. Bonami,Chappy,Friskies - sve što kupujemo samo ako moramo, oni obično pojedu samo zato što im naredim, da ne bi ostali gladni. Ali potpuno ih razumijem kada odbiju nešto poput toga. U takivim stvarima nema ničeg korisnog.
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 27 Oktobar, 2012, 18:39:09 »
Prošle nedelje je Bolt odbijao jedan dan da jede i kada se oporavio, hteo je sve osim granula... Nije hteo očima da ih vidi. I tako mu mi ostavimo uveče u posudici i on pojede sledeći dan. I kad je trebalo opet da jede, on neće... Onda sam ja mislila šta ću i kako ću... Jogurt  kod nas nije uspevao, ali na svu sreću on nije hteo dugo da odbija, pa kad je krenuo da jede, ih, neće da stane. sm smesko1 Moguće je da je odbijao granule zato što je jeo oko 7 dana meso i još nešto uz meso, pošto nismo imali granula. A možda je jednostavno nekako pokvario stomak, pa mu je trebalo malo vremena da reši opet da jede sve. Bolt nije pas koji mnogo izmišlja, on jede sve. Što bi rekli, pojeo bi i masnu krpu.  sm smesko1
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže kadja

• Newbie
  • *

« Odgovor #25 poslato: 04 Novembar, 2012, 16:38:35 »
citam vase postove i malo mi je  lakse kad vidim da nije moja najrazmazenija na svetu  sm wink
Imam toy pudlu staru 7 meseci i postala je teska na hrani u zadnje vreme. Kad je tek stigla kod nas  (sa 3 meseca) jela je samo granule i to ko' popisna komisija. Ja sam mislila da ce imati 10 kila (sad ima 3 sto je normalna kilaza). Medjutim pre par nedelja se razboli (povracanje i proliv ) i dok smo je lecili veterinar nam je rekao da joj dajemo kuvani pitinac i junetini i piletinu 7 dana. I njoj se ta piletina bas svidela i svaki dan ceka to. Pojede granule uvece tek kad vidi da joj drugo necemo dati.
Mnogo se dvoumim da li da je htanim granulama ili da joj kuvam. Sto se cene tice nista mi nije skupo jer je mala i malo jede. Kuvanje oduzima vreme ali ako je bolje iskombinovacu se
Sta vi mislite?
Hvala

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #26 poslato: 04 Novembar, 2012, 17:24:31 »
Počni sa kuvanim pa pređi na BARF. To je najzdravije
evo ovde možeš da pročitaš o tome:
http://www.prirodapasa.com/index.php?board=17.0

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #27 poslato: 04 Novembar, 2012, 18:23:38 »
Hehe, sad je zverka osetila meso i možeš da se slikaš  :D

Šalim se, dobrodšla, ja ću odmah da pređem na TI  sm wink

Mislim da će ti većina ovde reći da joj kuvaš, zato što mi tako radimo. Uglavnom je to kombinacija kuvanih i sirovih obroka, a pojednici uvek pri ruci imaju i neki dzak kvalitetnih granula za neke posebne prilike.

Kuvanje ne oduzima tako puno vremena kao što ti možda misliš, ako imaš mesta u zamrzivaču ti njoj možeš da skuvaš na veliko, popakuješ to po obrocima i zamrzneš. Evo ovako mi to radimo, odvojiš jedan dan 2h i onda si mirna određeni vremenski period  :) http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=471.0

Ona je mala, pa ako imaš mesta u zamrzivaču to bi ti bila najbolja opcija. E sad ako bi morala da kuvaš svaki dan, to je već druga priča....

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #28 poslato: 04 Novembar, 2012, 18:37:15 »
a evo ti ovde i neke ideje za kuvanje
http://www.prirodapasa.com/index.php?board=18.0

Van mreže kadja

• Newbie
  • *

« Odgovor #29 poslato: 04 Novembar, 2012, 20:06:54 »
Hvala vam na odgovorima. Procitala sam postove sto ste mi poslali. Sve zvuci dobro osim sto nisam sigurna za to sirovo meso. POsebno sto no
nisam sigurna u kvalitet  tog mesa. Ako bakterioloski nije bas ispravno racunam da ce kuvanjem to da se "ispegla".  Za pocetak pokusacu da joj kombinujem  Svezu hranu i gtanule. Jedno ujutru drugo uvece ili po danima. Videcu sta ce upaliti. Sad je olizala tanjiric sa vec ohladjenim pirincem sa junetinom a pored stoje granule koje nije ni primirisala  :(

Ja samo hocu najbolje za nju pa cak i ako kuvam svaki dan! (inace ne kuvam ni za sebe svaki dan)

Hvala jos jednom