Autor Tema: POMOČ  (Pročitano 804 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Una

• Newbie
  • *

POMOČ
« poslato: 26 Oktobar, 2017, 19:00:24 »
Iskreno se nadam da ce ovo neko vidjeti.. moja mala Una inace belgijane 3mjr jutros je prvo povracala neku sluz u kojoj smo primjetili komadice drveta ili neceg inace trpa u usta sve sto stigne. Poslje toga je odbila hranu odma sam znala da nesto ne valja, ona ne odbija NIKAD NIŠTA. U toku dana smo joj ponudiili hranu opet i ovaj put je jela ali cim je prestala pocela se savijati zadnji dio dizati u zrak a  prednji spustati ili skroz legne pa se vuce prednji sapama. Poslje toga je igrala se trcala i bila hiperaktivna po obicaju ali na momente  kao da je zaboli padne i vuce se prednjim spama. Vet. je bio i rekao samo " Nije njoj nista vidis kako je vesela " Sutra ujutro dolazi drugi vet. ali ja cu poludjeti do ujutro. Ima li neko slicno iskustvoili zna sta bi moglo biti

Van mreže MMax

• Newbie
  • *

Odg: POMOČ
« Odgovor #1 poslato: 27 Oktobar, 2017, 07:24:42 »
Moj NO je povracao neku pjenu, to je kao neka kiselina i ciste szomak valjda. Stavi joj da uvijek ima svjezu vodu i daji joj po malo hrane

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #2 poslato: 27 Oktobar, 2017, 11:21:24 »
Meni ovo ne deluje kao normalno ponasanje. Da li pas ima stolicu, da li povraca? Sta je rekao drugi veterinar?

Van mreže Una

• Newbie
  • *

« Odgovor #3 poslato: 30 Oktobar, 2017, 20:46:40 »
Razlog odbijanja hrane bili su paraziti to smo rijesili a ovo sto je dok se igra umarala se je na zalost rahitis sad se borimo s tim, nisam.ni znala da se to moze desiti psima jadna trci 10 min i odma legne ili dize sapice jednu po jednu kao mi kad cupkamo u mjestu. Najgore je gledati je kako je boli a ne moci joj pomoci. Vet. Je dao d3 kapi i kalcijum tablete nadam se da ce pomoci

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 31 Oktobar, 2017, 13:10:47 »
Cime je hranis?

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #5 poslato: 31 Oktobar, 2017, 17:03:52 »
... na zalost rahitis sad se borimo s tim....

KOZIJA SURUTKA, pola litra dnevno i ogranicavanje kretanja na minimum !

Van mreže Una

• Newbie
  • *

« Odgovor #6 poslato: 31 Oktobar, 2017, 21:17:25 »
Ograniciti kretanje belgijanerki nije bas moguce ali zna gospodja leci i odmoriti kad ne moze vise, hvala na savjetu nabavicu je sutra odma.. a hranim je, kad imam vremena spremam joj pileci file, pileca ledja, jetrica, meso ugl par dana u sedmici joj ubacim jaje uz neko jelo a kad radim konzervirana hrana pedigree (iako sam cula da nije kvalitetna nekad sam primorana)

Van mreže Una

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 31 Oktobar, 2017, 21:19:16 »
... na zalost rahitis sad se borimo s tim....
  zaboravih pitati ako ne nadjem domacu moze li posluziti ono kozije mlijeko sto vidjam po samoposlugama

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 02 Novembar, 2017, 18:26:33 »
Ako hoces da ti se pas normalno razvije i da mu ne ostanu nikakve posledice od ovog rahiticnog stanja obavezno izbaci pedigree konzerve i kupi neke kvalitetne granule. Hrana kojom ga sad budes hranila dok se razvija ce direktno uticati na njegovo zdravlje sutra.

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 03 Novembar, 2017, 11:07:27 »
Sto se ogranicavanja kretanja tice, znam muku, ali potrudite se sto je moguce vise. Meni je Dvajt (isto belgijaner) sa 6 mjeseci zaradio piroplazmozu, i bio mjesec dana na prinudnom mirovanju. Bukvalno je bio non-stop vezan na kratkom povodniku (mozda 1-1,5m duzine), naravno izvodila sam ga, ali nema trcanja, skakanja, samo lagano setnja. Mirovanje sam mu olaksala raznoraznim igrackama koje funkcionisu kao dispenzeri hrane. Pogledajte na fb, ima grupa zove se 'Canine Enrichment', ima odlicnih ideja tog tipa. I vecinu tih stvari je vrlo jednostavno napraviti. A kad se pas zabavi psihicki, mirovanje nece biti toliki problem :)