Autor Tema: Preporučite veterinara ili podelite loše iskustvo sa njima  (Pročitano 55924 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Поп

• Old Member

Odg: Preporučite veterinara ili podelite loše iskustvo sa njima
« Odgovor #30 poslato: 06 Mart, 2013, 19:21:04 »
:clapping: Pope potpuno se slazem. Mi nismo toliko dugo kod Sase, ali je odlican. Takodje imamo gomilu negativnih iskustava sa veterinama u ns-u

Hej meni je promako da si ti iz NS  sm cheers Mnogo je lakše kad imaš veta na kog možeš koliko toliko da se osloniš  sm prst gore

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #31 poslato: 25 Mart, 2013, 11:14:32 »
Pop i Ena, hvala za preporuku veta u NS. Ja bas htedoh da pitam za NS  sm zelenko

Ja sam u NS tek 5 godina - srecom nije nam često trebao veterinar u tom periodu. Čim smo se doselili pas mi je imao neki tumor na vratu i tada smo vodili kod Mišića koga nikom ne bi preporucila - em je skuplji, em te pravi budalom. Nama je operisao psa i rekao kako i terapija par dana ulazi u tu cenu i da će trajati još 2-3 dana, i posle svaki dan kad smo bili nam je posebno naplaćivana ta dodatna terapija od strane nekog drugog veterinara tu, koj se pravio blesav kao - ne zna on kakav smo mi dogovor imali. Onda su umesto 2-3 dana rekli kako treba da dodjemo i sutra... i sutra.. i opet sutra... i tako jedno nedelju dana, iako je pas bio sasvim ok. Na kraju smo rešili da više ni ne idemo. Sami smo joj skinuli konce od operacije i ćao doviđenja - nikad više.

Osim toga smo vodili na Futoškom putu na sterlizaciju, oba psa (zl.retriverku i pinčerku) i sve je prošlo u najboljem redu.

Vidim da mi je taj vet sto preporučujete praktično u komšiluku pa ako nešto zatreba baš ću da odem tamo pošto mi odgovara što je blizu.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #32 poslato: 25 Mart, 2013, 11:45:16 »
Nema na čemu  sm wink

Ako zatreba da znaš da Sale radi od 9-13h i od 17-20h radnim danima, a subotom od 9-13h. Mislim da je tako, nisam dugo bio  :fige:

Taj Mišić je jedan najobičniji diletant. Mojoj Doni je snimao kukove bez sedacije, da sam sam pravio snimak bolje bi to uradio. Baš ću probati da pronađem snimak koji je on napravio, skeniram ga i postavim ovde.

U ambulantu na Futoškom putu sam išao nekad davno, dok je to bila državna ustanova.

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #33 poslato: 25 Mart, 2013, 12:55:45 »
Tebi je makar dao snimak. Meni je retriverki (pre te operacije tumora) snimio grudni kos, ono da vidi stanje srca, i taj snimak je ispao skroz nekako bled, jedva se videlo... kad sam trazila da snimak dobijem nije ni hteo da mi ga da, kao... cuva on to sve u arhivi svakog pacijenta - tako da snimak nikad nisam ni dobila (a naravno platila sam ga).

Osim toga, evo sad sad pocetkom februara mi je retriverka dobila piroplazmozu, zakacio joj se zarazen krpelj. Isli smo na Futoski put i terapija je placena:
1 dan - 1500 din
2 dan - 870 din
3 dan - rekli su da nema potrebe da prima vise, da je sve ok
ukupno: 2370 din

Isto to, neka lutalica jadna koju su ljudi koji udomljavaju zivotinje, odveli kod Misica, placeno:
1 dan - 2540din (kks, krvni razmaz i terapija)
2 dan - 940din (terapija)
3 dan - 840din (terapija)
ukupno: 4320 din (znaci skoro pa duplo)

Ja stvarno ne kapiram, u cemu je tolika razlika u ceni?? Mozda jer meni nisu radili razmaz krvi, al nije ni bilo potrebe za tim jer je bilo jasno ko dan sta je u pitanju... al ajde. Nek vodi svako gde hoce.

Gledam pre neki dan su doveli nekog macka kod Misica, kome je radio test na sidu i leukemiju?! Mislim ono.. moze veterinar uraditi 1000 testova da vidi sta je, ali da li je to bas stvarno neophodno, ili je samo da se izvuku nekome pare iz dzepa... pogotovu se nerviram kad citam takve stvari na netu, kad su ti napusteni psi/macke u pitanju za koje ljudi jedva nekako nakrpe od donacija da plate.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #34 poslato: 25 Mart, 2013, 13:09:11 »
Vlada kostolomac (kako ga ja zovem sm smesko1)iz ROT-a je vec vise od godinu dana kod Hale Pionir u sopstvenoj ambulanti..nemam sa njim nekog iskustva  generalno.... sem ortopedije.....i sto se otropedske hirurgije tice i dalje je moj izbor No1.Sa koske je maher  sm prst gore
Moj veterinar je Dr. Gordana Blitva Robertson(Mondo Animale u Pancevu)..godinama unazad....i sigurna sam da veterinara necu menjati dokle god ona radi...a ni njena mlada naslednica Katarina Majstorovic ne zaostaje za njom i mislim da ce zadrzati brojne pacijente i kada Gordana ode u penziju. Onaj ko je i jednom bio u njihovoj cekaonici i ambulanti  moze da potvrdi da se tako opterecene  ambulante pancijentima ne samo iz grada vec i Beograda i sire okoline retko vidjaju sto je najbolji pokazatelj kvaliteta usluga koje pruzaju.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #35 poslato: 25 Mart, 2013, 13:14:06 »
Gledam pre neki dan su doveli nekog macka kod Misica, kome je radio test na sidu i leukemiju?! Mislim ono.. moze veterinar uraditi 1000 testova da vidi sta je, ali da li je to bas stvarno neophodno,
Neophodno jeste u smislu sto je FIV poprimio odavno razmer epidemije u gradovima... i velika opasnost preti celoj populaciji..iskreno ja se jako plasim macije side iako su mi obe macke sterilisane.......da su ranije radili testove ne bi ova opaka bolest uzela takve razmere :(

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #36 poslato: 25 Mart, 2013, 20:29:04 »
Kamo sreće da vlasnici savesnije vakcinišu mačke i redovno ih testiraju na FIV i FeLV. :(  Čak i danas, kad se zna da toga ima kod nas na svakom ćošku, niko to ne proverava, osim ako ne se javi sumnja...a često čak ni tad.

Malo ću da filozofiram, ali veterinara ima raznih...kao, nažalost, i lekara. Postoji neko nepisano pravilo da se o brljavinama veterinara u stručnom krugu o tome ćuti. Jako se ćuti..i ne postoji mogućnost prijave niti sankcionisanja nesavesnih i/ili neukih veterinara. Samo ono što sam ja imala prilike da vidim i čujem, što od samih veterinara, što od vlasnika pasa, moglo bi da popuni bar nekoliko strana foruma.  :muka: 

U Beogradu bih, od onih koji nisu pomenuti, preporučila:
Dr. Dragana Ristanovića - poznatijeg kao Rista, samo i isključivo za hirurške zahvate. Njemu bih dala mene da operiše.
Dr. Vladimir Magaš, prvenstvarno za probleme urogenitalnogog trakta, i dijagnostiku generalno; on je izuzetan veterinar - jedan od retkih kom mogu udeliti taj epitet. Obojica rade na Veterinarskom fakultetu i u ambulanti 'Maja Ilić' u Yu biznis centru na Novom Beogradu.
Doktorka Natalija (zaboravih prezime) koja takođe radi u ambulanti 'Maja Ilić' i na kožnoj klinici pri Veterinarskom fakultetu, za kožne probleme je 'mama'. :)
Dr. Olgica Ivanović je specijalista oftalmolog i dobar dijagnostičar, njena je ambulanta “Oaza” na Zvezdari.
Dr. Nenad Andrić, za probleme neurološke prirode, radi na Klinici Veterinarskog fakulteta.
Vet ambulanta 'Spina', mislim da je ime veterinara Milan, za ortopediju i u stručnim krugovima i među pacijentima, važi kao vrstan stručnjak. Lično sa njim, niti sa Nenadom Andrićem nisam imala kontakt.

Od ambulanti za redovne posete i preglede, mogla bih da preporučim 'Radionicu za opravku malih životinja', 'Vet Gate', 'Vet Centar', naravno 'Novak' i sve navedene iznad. Iz Pančeva bih preporučila 'Snoopy-Vet'.

O onima za zaobilaženje, nekom drugom prilikom.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 25 Mart, 2013, 20:44:42 »
Tebi je makar dao snimak. Meni je retriverki (pre te operacije tumora) snimio grudni kos, ono da vidi stanje srca, i taj snimak je ispao skroz nekako bled, jedva se videlo... kad sam trazila da snimak dobijem nije ni hteo da mi ga da, kao... cuva on to sve u arhivi svakog pacijenta - tako da snimak nikad nisam ni dobila (a naravno platila sam ga).

Da taj snimak sam dobio, mada nije ništa čudno da veterinar zadrži snimak. Ja recimo nisam dobio Dakove snimke koje sam radio kod Novaka (HD i ED), praksa je da to ostaje u njihovoj arhivi. Ali naravno dobio sam snimak na uvid, a na moj zahtev su mi ga i na mail poslali.
Naravno ovo nije opradanje za mišića, već samo dajem primer kako to drugi rade. U svakom slučaju što dalje od te ambulanta ubuduće!

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #38 poslato: 25 Mart, 2013, 22:00:12 »
Snoopy-Vet..Goranka i Djordje.....ja sa njima imam jaaako lose iskustvo..prvo  su mi macki napunili gnojem(ili sta vec bi taj gusti sekret nalik gnoju) matericu jer su hormonsku injekciju za odlaganje estrusa dali u pogresno vreme...vec kada je uveliko pocelo teranje i jedva je ziva ostala, ajde svi grese i desi se greska....ali ... zatim mesancu na ostecenje roznjace kapi sa steroidom... sto je naravno zakomplikovalo stvar i na kraju je pas ostao bez vida i uz trud Hadzi Milica..od tada zaista nisam vise uhvatila za kvaku mada su na 200metara od moje kuce i ove dve stvari se dogodile kada su poceli da rade samostalno(ima tome 20 godina)...mozda se stvar i kod njih popravila ali nisam proveravala.
Vladimira Magasa cemo uskoro probati nadam se :) za vestacku oplodnju.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #39 poslato: 29 Mart, 2013, 00:17:04 »
Piometra je kod mačaka najčešća nuspojava terapije kontrole estrusa, i ona se može javiti bez obzira na to kada je terapija data. Mnogi je zbog toga ne preporučuju, ni za pse ni za mačke. U slučaju vaše mačke, nije bila u pitanju greška veterinara. Svakako, hormonsku kontrolu estrusa nikome ne bih preporučila, ni za pse, ni za mačke, jer može biti rizično i po životinju loše. Što se tiče lečenja oka steroidima pri oštećenju kornee, prvo je malo verovatno da bilo koji imalo upućen vet to učini - jer je to jedna od najosnovnijih osnovnih stvari o očima; drugo jer lično znam da Goranka i Đorđe steroide koriste izuzetno retko i pažljivo u lečenju očnih problema, a treće, ako je pas otišao kod Milana Hadži Milića, to se desilo krajem '90.-ih, dakle barem deceniju nakon otvaranja Snoopy Vet-a i samim tim sa solidnim stažom doktora da bi se takva 'početnička' greška desila. Gubitak vida zbog posledica primene steroidnih lekova na oštećenu rožnjaču je u teoriji moguć, ali je u praksi jako redak. Da bi se tako nešto desilo, steroidni lek bi morao da bude primenjivan dugo i pri tome bi infekcija morala da bude teška...dok do toga dođe, prođe dosta vremena, i pas bi jasno i dugo pokazivao problem.
Nije moje da tvrdim išta jer nisam bila prisutna dok je lečenje trajalo, ali ne mogu a da se ne zapitam, pre svega zbog ličnog iskustva sa Hadži Milićem, da li je zaista bio problem 'steroidni' lek, ili terapija koja je usledila nakon njega..

Možda se ne primećuje :) , ali vrlo sam stroga u svojim preporukama doktora i veterinara, uzimajući u obzir da se svakome događaju greške, ali i to kako se ko sa greškom poneo. Sa svim gore navedenim veterinarima, imala sam kontakata bilo lično, preko kolega ili pacijenata i mogu da tvrdim da su šanse veće, ako ništa drugo, da kod njih pacijenti budu zadovoljni uslugom.
Konktretno sam Snoopy Vet preporučila iz razloga što je pravi 'porodični veterinar'; mesto gde se ljubimac dovodi i prati celog života. Iako u ambulanti ne postoji 'fensi-dijagnostika', dijagnoze se ne postavljaju napamet i pacijent se bez ustezanja i sličnih veterinarski ego-tripova šalje kod drugih veterinara i specijalista, u Pančevu i Beogradu. Ljudi se ne muzu za pare, ne lažu, ne uliva se lažna nada, a postupanje prema životinjama je 'kaljeno' stažom i ljubimcima u obliku 3 psa i 5 mačaka. A sada je u porodici i ambulanti još jedan (i po) veterinar, pa je i usluga utoliko bolja. :)

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #40 poslato: 29 Mart, 2013, 06:20:36 »
ja sam do sada bila u Vet Gate 2 puta zbog nekih sitnica tako da ne mogu da dam neko mišljenje, ali su mi ih preporučili kao odlične.
što se tiče Novaka, mislim da svi znaju moje loše iskustvo sa njima. dobro da nisam nekog ubila tamo. što je šteta jer imaju odlično opremljenu ambulantu i 2 veterinara koji su zaista odlični. ali zbog drugih budala koji tamo rade za mene su pokojni
o zdravlju mojih pasa brine Vladimir Pavlović koji ima ambulantu u Solunskoj ulici, mada se mi uglavnom viđamo kod mene jer dolazi u kućne posete posle radnog vremena. i za sada sam jako zadovoljna. kod njega najviše cenim to što hoće da se ispriča telefonom sa mnom za svaku glupost koju primetim kod pasa. posebno što njemu nisam ostavila ni približno para kao kod Novaka, a opet je uvek tu, kao da živi samo od mene

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #41 poslato: 29 Mart, 2013, 10:51:10 »
Kod mene postoji problem nedostatka veterinara, u varošici ima samo 3 ambulante od kojih je jedna državna i oni nisu baš specijalisti za male životinje. Veterinarka Bojana (AJ Vet Ruma) koju zovem kad nešto treba je super, al nažalost zbog nedostatka tehnologije to može da bude problem. Npr. kad je Kallu udario auto u Rumi je bilo nemoguće bilo šta uraditi, pa sam iz Rume išao za Sremsku Mitrovicu gde je slična situacija, pa smo iz SM morali za Novi Sad i na kraju ipak završili u Beogradu kod Novaka. Što se tiče samog iskustva volim veterinara koji će mene izdržati.  sm redface Poprilično sam naporan i petljam se u sve i to ne može svako da podnese. Kod Novaka moj savet je uvek Zoran posebno kad se radi o kostima, Denis isto nije loš al se jasno videlo da sam mu išao na živac  sm smesko1 Bila je još jedna veterinarka tamo (kojoj ne znam ime), a bio je vikend pa Zoran nije bio tu, sa kojom sam se 15 minuta raspravljao oko rimadila.  sm redface Inače ne dozvoljavam da se bilo šta da psu dok mi se ne kaže šta je i ne dozvoljavam vitoligam kao pratioca vakcina ili terapija, a to su jedno vreme svi bili skloni da daju, čak i ovi moji u Rumi. U NS sam bio kod Bilje i Olje sa Marfijem koji je imao FSF i upao kasnije u fazu otkazivanja bubrega i odlično smo sarađivali, dok npr. drugar koji je isto išao kod njih, al je drugi tip, nema lepo iskustvo. Sa Kallom sam išao i kod Slobe u NS da je snimi posle nesreće i on me prijatno iznenadio, volim kad veterinar zna da ne može da pomogne i to lepo kaže i uputi gde da idemo, on je i rekao da idem u BG kod Novaka i tražim Zorana. Sa zgužvancima nije lako uopšte, vrlo specifični, pa mi uglavnom skoči živac kad čujem i pročitam nebuloze, jednom sam se poprilično dugo raspravljao da objasnim da postoji sad i nešto što se zove autoinflamacija, što samo pokazuje da ne prate svi šta se dešava na tom polju. Veterinari moraju da se usavršavaju i da uvek idu u korak sa novim istraživanjima. Ne dešava se ista stvar kada labradoru date kortikosteroid i kada šar-peju date, ogromna je razlika. I naravno mrzim dijagnoze i terapije napamet. Idem logikom da za svoje pare imam pravo da tražim sve, kao i da znam šta se sa psom tačno radi. Kao što rekoh jako sam naporan, al šta da radim praktično 2 godine sam proveo sa Marfijem isključivo u vet ambulanti.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #42 poslato: 29 Mart, 2013, 11:38:35 »
Ja moje čupavce vodim isto kod Novaka pošto mi je najbliži (druga ulica od mene - oko 100m), i to kod Zorana Lončara. Sa njim imam stvarno pozitivno iskustvo, i mislim da je on kod nas jedan od najboljih stručnjaka za zglobove i bolesti zglobova (displazija, luksacija). Denis bi trebalo da je dobar (koliko sam shvatio stalno je na nekim usavršavanjima i seminarima), ali on ima jako arogantan i nadmen stav prema klijentima što sam primetio kada sam uzeo Apua i vodio ga na prvi pregled. U sred pregleda mu je zvonio telefon, i morao sam da ga čekam (sa sve Apuom na stolu) nekih desetak minuta dok nije završio razgovor.
Mnogi imaju primedbu i na njihov cenovnik usluga (osnovni pregled je recimo 1.800,00, vakcina protiv besnila isto 1.800,00, protiv zaraznih bolesti 2.000,00, ...). Kada sam odlučio da Lolu vodim na sterilizaciju, raspirivao sam se kod nekoliko veterinara i cena se kretala između 8.000,00 i 10.000,00. Kod Novaka je bila oko 12.000,00 plus 2.500,00 laboratorija. Na kraju sam se ipak opredelio za Novaka iz razloga što oni imaju nekoliko zahtevnijih hiruških intervencija nedeljno i imaju mnogo više iskustva od većine drugih kod kojih sam se raspitivao. Sterilizaciju je radio isto Zoran, sve je prošlo savršeno, nikakvih komplikacija nije bilo nakon intervencije, i ožiljak je jako brzo nestao i danas se i ne primećuje.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 29 Mart, 2013, 11:50:10 »
sa Zoranom svi imaju odlično iskustvo. ja sam bila zadovoljna i sa matorim Novakom. ali ostali  :lipssealed:

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #44 poslato: 29 Mart, 2013, 12:04:53 »
Da, Kalla je imala komplikovanu opraciju kuka, luksacija kuka sa potpuno izmrvljenom kapom koja drži glavu butne kosti na mestu. Rađena je potpuna rekonstrukcija te kape i vraćanje glave na mesto, nekim novijim tehnikama. Uz to nam je Zoran dao mogućnost da biramo šta će da uradi, bila je u opciji i operacija uklanjanja glave butne kosti i predočeno nam kolika je uspešnost jedne i druge operacije. Treća solucija je bila da ostavimo sve kako jeste i da se prirodno na mestu gde je stala butna kost stvori zglob, što sam odmah odbio. Samo operacija je izašla 330e na to smo imali još analize, snimke i svakodnevno odlaženje do Beograda po terapiju i preglede. Posle opet snimanje kada je skinut bandaž, pa opet terapije, pa onda na kraju finalno snimanje prilikom kojeg sam uradio i sertifikate za HD i ED i tražio da se snime skočni zglobovi. Kad smo sračunali sve cifra je bila ogromna. Srećom, vidi se po slikama i snimcima, obavio je posao vrhunski ona za ovih godinu dana nije nijednom zašepala niti sam primetio da je nešto boli, ožiljak se ne vidi uopšte (krajem decembra je operisana u martu je već letela po njivama, a u junu je išla na specijalku). Kad je neki komplikovan slučaj u vezi sa kostima moja preporuka je uvek Zoran.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''