Autor Tema: Kako da psima očistim uši?  (Pročitano 52462 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

Odg: Kako da psima očistim uši?
« Odgovor #45 poslato: 05 Novembar, 2013, 01:12:19 »
mi smo svojoj kad je došla iz azila sa dječjim maramicama počistili zmazanoću koliko se dalo, a bilo je toga. i to izgleda onih parazita, šugaraca (ko talog od kave). mogla sam i ša žlicom krenit prvo  sm smesko2 tada se dosta češkala i tresla glavom. nakon grubog grund čišćenja vatom i štapićima umočenim u kokosovo ulje i čajevec počistili kolko smo mogli. to smojoš jednom napravili i sad su joj vuha čista i ne čoha se. glavom trese još jedino prilikom buđenja, protezanja i istezanja. . niš ne čupam.

ona furt želi čistit uha nama, naročito curkama  sm smesko1 mlađa ne smije doć u domet, odmah joj je jezik u uhu  sm smesko2

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #46 poslato: 05 Novembar, 2013, 10:07:19 »
ja uzmem one decije stapice, malo navlazim bekutanovom vlaznom maramicom koju korstim inace za higienu svoje cerke i tako resimo karamel krem iz usiju

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #47 poslato: 05 Novembar, 2013, 11:04:58 »
Pozdrav, prvi put vam pisem, imam jedan specifican problem.... Pas se opire, t.j keva ga je malo razmazila, i sad rezi na mene i bezi od mene kad treba da mu stavim kapi u usi, naplasio se izgleda :) e sad, da li je neko imao ovakve ''muke'' pa da me posavetuje kako da ga zavaram, da li nekim slatkisima ili kako, da ga namamim da dodje da mu stavim kapi... Jer cim me vidi da uzimam bocicu pobegne u cosak i rezi na mene :/

moras postepeno, sa keksicima ili nekom nagradom koju voli da ga opustis i naviknes prvo na samu bocicu kapi u tvojoj ruci, pa onda postepeno i na kapanje. to je proces koji ce trajati nekoliko dana sigurno. pocni tako sto ces za vreme mazenja ili igre drzati kapi tu negde . dok se skroz ne opusti i ne zaboravi da su tu- ponavljaj to, sa nagradjivanjem momenata kad ih ignorise. nakon toga (drugi dan) sve to radi s tim da drzis kapi u ruci i nista vise... mozes ga i nagradjivati rukom u kojoj drzis kapi. dok se potpuno ne opusti u samom prisustvu bocice u tvojoj ruci-nemoj ici dalje. u nekoj fazi mozes ga nagradjivati i dok mu neotvorene kapi drzis kod usiju, pa sve blize... cilj je da nema osecaj da ga prisiljavas jer mu je ocigledno to lose iskustvo i da ga opustis i povezes mu stavljanje kapi sa necim sto ga opusta ili veseli

evo primer sa secenjem noktiju, ali sistem je isti kao za tvoj slucaj i bilo koji slucaj gde je potrebna desenzibilizacija
http://drsophiayin.com/videos/TrainingaDogtoEnjoyToenailTrims.mp4

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #48 poslato: 07 Novembar, 2013, 09:25:22 »
ovaj video  sm prst gore na temu desenzibilizacije je nama pomogao odrezat noktiće bez ptsp-a. sirota je prvi puta skoro ugrizla muža za facu  sm eek od frke. ja sam nju držala, a muž kliper. prekopirali smo pristup sa videa. ona se tresla ko šiba na vodi ispočetka, ali na kraju se umirila. stvarno pali.  sm to

Van mreže Praznim Ormare

• Newbie
  • *

« Odgovor #49 poslato: 03 Februar, 2014, 19:54:24 »
Pozz
Da li je neko psu čistio uši sa čuvarkućom?
Negdje sam pročitala da jeste, ali ne mogu sad da nađem. Ako neko je molila bih uputstvo...

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #50 poslato: 04 Februar, 2014, 06:52:01 »
ja sam. iscijedite iz listova sok, koliko možete. ja sam iscijedila taj sok na prethodno zagrijanu čajnu žličicu da i sok bude malo topliji, i onda samo stavite što dublje možete tih nekoliko kapi u uho psu. malo mu mijesite uho, onako trljajte ušnu školjku, i onda nakon nekoliko minuta sav iscijedak kojeg dohvatite izvadite s gazom van.

Van mreže Radule Perišić

• Newbie
  • *

« Odgovor #51 poslato: 23 Jul, 2015, 15:35:08 »
Vidim da je tema malo zastarela, po nešto sam pročitao ali nisam naišo na odgovor koji mi treba.
Jedan veterinar mi je reko da psu mogu i unutrašnjost uva da očistim 3% hidrogenom, nakapavanjem i protrljavanjem ušne školjke. Da li je neko to probao i kakva su vaša iskustva?

Van mreže Cherry Bloom

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #52 poslato: 23 Jul, 2015, 18:46:38 »
Canina ima ORHEN BALSAM kapne se u uho,protrlja,pas otrese glavom,to rastvori najveci deo necistoce,i onda samo vatom pokupiti ostatak onako namotati na prst,mada ja cesto namotam vlaznu maramicu za bebe i ocistim taj ostatak,lakse mi od vate.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #53 poslato: 25 Jul, 2015, 13:16:17 »
Vidim da je tema malo zastarela, po nešto sam pročitao ali nisam naišo na odgovor koji mi treba.
Jedan veterinar mi je reko da psu mogu i unutrašnjost uva da očistim 3% hidrogenom, nakapavanjem i protrljavanjem ušne školjke. Da li je neko to probao i kakva su vaša iskustva?

i ja sam čitala na raznim forumima da je ok.
ipak nisam se usudila, vec smo dva puta fasovali baketriju i bakteriju+gljivicu.

problem je što će hidrogen ostaviti vlažnu sredinu pogodnu za razvoj koječega, pa iz tog razloga se ja ne usuđujem.
ono što koristim od poslednje terapije antibioticima, i to povremeno samo obrišem a još ređe potpuno očistim (ukapavanjem u ušnu školjku) jeste Blu power/powder

To je rastvor koji ti naprave u apoteci, a ovde sam se i upoznala sa istim :)

evo ga recept

100 ml Isoprophil alkohol
20 ml propilen glikol
1 supena kasika borne kiseline u prahu
4 kapi genitian violet 1%

a tema
http://prirodapasa.com/index.php?topic=905.0

nista se u receptu ne menja/ne koriste se alternative t.j

Van mreže Radule Perišić

• Newbie
  • *

« Odgovor #54 poslato: 26 Jul, 2015, 14:49:04 »
BOO hvala na savetu. malo mi je čudno da hidrogen može da pogoduje razvoju koje čega jer on satire sve to koješta zato se i koristi za denzifekciju i čišćenje rana itd...

Znam da ima nekih sredstava koja koštaju oko 15€, iskreno mi se ne daju pare jer meni to ima da traje, pošto ne čistim uši psu često uglavnom dva do tri puta godišnje kada je šišam i čistim dlake iz ušiju. Inače sam pobornik toga (možda grešim) da psa ne treba držati previše sterilno i non stop kupati čistiti itd. Smatram da im to uništava prirodni imunitet koji imaju. Naravno treba voditi računa da ne bude prljav da mu se ne razvije neka infekcija ali da se previše licka to ne.

Van mreže fostes

• Newbie
  • *

« Odgovor #55 poslato: 28 Oktobar, 2018, 22:39:05 »
Kane Korso ponekad cacka sapom levo uvo, ponekad ga iskrivi skroz, vidi se da mu smeta. Da li imate saveta kako da mu usi ocistim dobro?
Neko kaze hidrogen, neko sirce, neko da ima neka tecnost sto se cela ubaci u uvo i ona sama izbaci sto je viska.
Saveti?

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #56 poslato: 29 Oktobar, 2018, 17:20:38 »
Ja koristim EpiOtic za ciscenje usiju

Na mreži Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #57 poslato: 29 Oktobar, 2018, 20:07:19 »
Isto EpiOtic.