Autor Tema: Kako da psima očistim uši?  (Pročitano 52464 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

Odg: Kako da psima očistim uši?
« Odgovor #30 poslato: 19 Februar, 2013, 00:54:14 »
treba da imate pejca  sm smesko1..najbolja skola za ciscenje usiju  sm cepko..bar jednom sedmicno pregledate a najmanje jednom mesecno fontane u usima.. i to ko ima srece pa zaima psa kome se usi ne prljaju   sm kolutko ostali to rade bar jednom nedeljno sa sve ciscenjem usnog kanala ....ne samo brisanje skoljke, to ide posle lepo i polako nabor po nabor u tom minijaturnom uhu :)

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #31 poslato: 19 Februar, 2013, 01:02:53 »
Salim se malo na nas racun....kupite EpiOtic ili bilo koje drugo sredstvo namenjeno ciscenju usiju, malo na pamucnu kozmeticku blaznicu i lepo izbriste usnu skoljku...ako se vidi prljavstina i u kanalu, naspete istu tecnost u uho, izmasirate koren uha i pustite psa da otrese tecnost iz kanala, zatim samo suvom blaznicom ocistite usnu skoljku ne koristeci nikakve stapice.
How to Clean Your Dog's Ears

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #32 poslato: 19 Februar, 2013, 01:09:46 »
Interesantan post je ostavila JMaja na BK forumu u vezi sa čišćenjem ušiju pasa koji se otprilike svede na to da psima treba samo krpom brisati spoljnji deo uha i redovno čupati dlake iz ušnog kanala (kod rasa kojima se to radi), a nikako na svoju ruku koristiti preparate za čišćenje uha, već bi to trebalo da radi isključivo veterinar  :th: :wonder:. Nisam hteo da bilo šta odgovorim i upuštam se u raspravu (tamo se to obično završi masovnom svađom), ali ja svojim čupavcima redovno (po potrebi - na 20ak dana) sam čistim uhutrašnji deo uha Otifree-jem (doduše Apu-u sam do sada samo jedanom "priuštio to zadovoljstvo"), ne vidim razlog da za nešto tako "jednostavno" plaćam uslugu veterinaru.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #33 poslato: 19 Februar, 2013, 01:33:12 »
Ciscenje usiju spada u redovnu higijenu kojom se sprecavaju infekcije uha ..ne vidim razlog zasto bi to radio iskljucivo veterinar ukoliko uho nije pod upalom ..od sredstava za ciscenje usiju na nasem trzistu postoji mnogo preparata ali EpiOtic se pokazao kao najbolji kod pasa koji imaju vece lucenje cerumena i vrlo efikasno otklanja necistocu i ostavlja zdrav PH  uha...Otifree je isto jedan od boljih ali zamasti dosta uho i bolji je za pse sa suvom prljavstinom u usima i usne skoljke koje nemaju puno dlake u unutrasnjosti..po iskustvu mnogih a i mom licno, nakon njega usi se brze nanovo isprljaju :)
Vodu i sirce nije preporucljivo koristiti jer voda u uhu stvara vlaznu sredinu pogodnu za razvoj patogenih bez obzira sto sirce poveca kiselost. Moze sirce i voda ali samo i iskljucivo za brisanje usne skoljke i nakon toga osusti suvom pamucnom blaznicom, ali nikako za ciscenje usnog kanala.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #34 poslato: 19 Februar, 2013, 01:56:27 »
ovi moji jadnici cim vide da prilazim ormaricu gde je njihova apoteka sakrivaju se misleci da uvek nakon toga sledi ciscenje usiju..ni jedan pas to bas ne voli ali pejci jadni od cestog nalivanja tecnosti taj deo tela smatraju vrlo znamenitim a koji se cesto uznemirava pa vecina, ne samo moji, nestaje po coskovima i krije se znajuci sta sledi....al takva smo sorta , bolje iznemiravanje usiju redovno i kad treba nego antibiotici. Moja Nia upravo ima upalu uha sm kolutko..ne od prljvstine vec od sinusa punih sekreta nanovo ..treci put u ovoj godini  :sweating:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #35 poslato: 19 Februar, 2013, 03:21:25 »
ja mojima nikada nisam čistila uši. jednom godišnje onaj gornji deo. oni su to uvek sami radili. i uši su im evo već više od 3 godine čiste i suve. do danas. kad sam jutros videla Reino desno uvo samo što se nisam šlogirala. bila sam ubeđena da je neka teška boleština. ali kaže vet da nije.
još mi nije jasno kako je uspela da se raščeše tako duboko u uhu
 :zb:

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #36 poslato: 19 Februar, 2013, 09:38:55 »
ne vidim razlog da za nešto tako "jednostavno" plaćam uslugu veterinaru.

mozda zato sto je ona vet sm zelenko

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #37 poslato: 19 Februar, 2013, 10:56:03 »
ne vidim razlog da za nešto tako "jednostavno" plaćam uslugu veterinaru.

mozda zato sto je ona vet sm zelenko

Moguće da je to razlog, ali nećete verovati kakvih sve ljudi ima. Ljilja će potvrditi da mi svakom na forumu moramo da napomenemo da npr. kada treba špricem da sipaju psu nešto u džep usne mora da bude špric bez igle.  sm kolutko Ima ludaka koji su mislili da se to radi uredno špricem i iglom.  :wall: Ima još gomila sličnih primera, poslednjih godina se baš lupam po prstima i pazim šta ću da napišem, ranije sam se vodio time da ipak postoji neki zdrav razum.

Jedan broj ljudi može većinu stvari da odradi samostalno ali za gomilu stvari ipak bolje veterinar. Bris iz oka koji sam vadio Marfiju sam, onako da štapić mora da se zavuče pod treći kapak teško da bi svako mogao da odradi.

Kalla sa ušima odlična sad će biti godinu dana kako joj uši nisu čišćene, a evo maloj debeloj sam čistio svake nedelje, valjda će se sad srediti kad sam joj isterao granule iz sistema. Nema nikakav problem, ali ima gomilu cerumena. Ranije sam koristio OtiFree na Marfiju i onda prešao na Virbac EpiOtic i video ogromnu razliku (ne masti uho kao ovaj prvi). Sad trenutno na maloj koristim srebrnu vodu 25ppm i mogu da kažem da odlično radi posao.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #38 poslato: 19 Februar, 2013, 20:10:05 »
da, to sam zaboravila, od skoro se na trzistu pojavila koloidna voda u spreju od 25ppm a i jaca za infekcije nosa ..odlicna je to stvar i bez hemije, ja koloidnu vodu odavno koristim za svasta spolja kod pasa. http://srebrnavoda.co.rs/ ko ne zeli da koristi hemijska sredstva za ciscenje usiju ona je svakako bolji izbor od sirceta i vode

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #39 poslato: 19 Februar, 2013, 21:28:31 »
Ja sam probao onaj sprej srebrne vode za nos kada sam se "skidao" sa Olynth-a  sm redface i svaki put kada bi prsnuo u nos dobio bih napad kijavice  sm crazy

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #40 poslato: 19 Februar, 2013, 21:31:36 »
 sm cepko..ni meni,ni Niki ne smeta uopste ni sprej za nos..inace taj sprej za nos posto je jos jaci joj sada stavljam i u uho da bih ga ocistila,  pre stavljanja masti  za infekciju. Vec je Nika dobro i uho je cisto i bez crvenila u kanalu, fala Bogu :)

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #41 poslato: 19 Februar, 2013, 21:59:58 »
Prvo sam uzeo neku srebrnu vodu sa dodatkom eukaliptusa, sa njim je tek bilo  :rofl: sm cepko sm valjko1
Hteo sam d`umrem!
Baš ću da uzmem onu flašu od litar za uši ovih mojih čupavaca. Imaju je u zdravoj hrani kod mene u kraju.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #42 poslato: 20 Februar, 2013, 11:19:17 »
Pazi samo da koncentracija bude iznad 20ppm....ostalo slabije ce im samo pokvasti usi bez dovoljno zastite od mikroba. Napravices gore ako udje u kanal a nije dovoljno jake koncentracije :)

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 20 Februar, 2013, 11:22:49 »
Hvala na savetu!  :ty:

Van mreže DogzNislija

• Newbie
  • *

« Odgovor #44 poslato: 04 Novembar, 2013, 22:15:05 »
Pozdrav, prvi put vam pisem, imam jedan specifican problem.... Pas se opire, t.j keva ga je malo razmazila, i sad rezi na mene i bezi od mene kad treba da mu stavim kapi u usi, naplasio se izgleda :) e sad, da li je neko imao ovakve ''muke'' pa da me posavetuje kako da ga zavaram, da li nekim slatkisima ili kako, da ga namamim da dodje da mu stavim kapi... Jer cim me vidi da uzimam bocicu pobegne u cosak i rezi na mene :/