Autor Tema: Kako da psima očistim uši?  (Pročitano 52460 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LekasHill

• Old Member

Odg: Kako da psima očistim uši?
« Odgovor #15 poslato: 03 Septembar, 2012, 09:00:42 »
Nema velike mudrosti - dlake u dubini ušne školjke zadržavaju vlagu i prljavštinu koja je idealna podloga za razne bakterije i treba ih ukloniti (postoje puderi koji "olakšavaju" posao, mada je dobar i običan bebi puder). I sami kažete da Vam je Zoran preporučio da vodite računa da uši Vaših pasa budu čiste. Otifree, Ohren, Epiotic i slični preparati su (kao što mu i ime kaže) namenjeni za higijenu uha, i ne znam zašto Vas čudi što ga koristim.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #16 poslato: 03 Septembar, 2012, 09:59:40 »
Svim psima koji imaju lose provetravanje usiju  usi se moraju cistiti i redovno pregledati stanje unutar usne skoljke, bilo da su psi sa stalno polegnutim usima ili psi koji iz drugog razloga imaju problem zadrzavanja prljavstine, vlage ili visak cerumena. Blue Powder sem sto ima antibakteriska i antimikotik svojstva i veoma dobro odrzava unutrasnjost kanala i usne skoljke u suvljem stanju i odlicna je stvar i za pse koji plivaju i dobijaju upale zbog toga. Dovoljno je nakon plivanja aplikovati tecnost u uho i bakterije unesene nedovoljno cistom vodom i visak vlage u uhu se vrlo brzo eliminisu i tako sprecava zapaljenski proces kod pasa koji su tome skloni nakon kvasenja usiju. Posto je Pedja postavio sastav i na ovom forumu moram dodati par vaznih stvari za one koji ce ga mozda praviti sami nakon sto nabave sve potrebne sastojke, poput mene.U sastav tecnosti ne sme uci obican etil alkohol vec iskljucivo cist izopropil alkohol za medicnsku upotrebu i moze se dodati malo aloje u tecnom stanju radi nege. Tecnost je porebno pre svakog aplikovanja u svako uho pojedinacno dobro protresti jer se ta kolicina boraksa ne rastvori sasvim i to tako i treba da bude. Ova tecnost se ne stavlja u usi koje imaju ostecenja poput ogrebotina ili ranica jer pece po ostecenoj kozi, vec takve usi prvo zaleciti pa zatim upotrebljavati ovaj preparat za ciscenje usiju. Ja ovo koristim vise od pet godina i pokazalo se kao najbolje sredstvo za ciscenje i odrzavanje zdravlja usiju a koristila sam sve tecnosti ponudjene na nasem trzistu. Inace je to stari recept americkih odgajivaca rase Koker Spaniel.
Za ciscenje usiju  svih pasa moze se koristiti i najobicnija srebrna voda(koloidno srebro) jacine 15ppm i takodje je jedna od odlicnih stvari bez hemije za odrzavanje zdravlja usiju. Koristi se na isti nacin kao i sve drugo .

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #17 poslato: 03 Septembar, 2012, 14:47:50 »
 Ma ne cudi mene sredstvo za ciscenje usiju, nego cupanje dlaka.   Ja nisam pristalica bilo kakve kozmetike za pse, osim ako nije na biljnoj bazi, ali ajde ponesto jos i "svarim". 
 KOd mojih pasa, ciste usi podrazumevaju da cerumen postoji ali samo u kanalu, ne i u naborima, da ima blagi do neprimetan miris, da je unutrasnja starana uva bledoruzicasta do bela, i da su usi hladne, tj da nema crvenila ni na kojem delu. Ukoliko cerumena ima samo i kanalu i malo po naborima, ja to ne skidam. Ukoliko , kao kod Keni, bude tamno braon boje, uzeglog mirisa i  u naborima u vecoj kolicini, tada cistim, ali bornom kiselinom. KOd nje je to jednom u tri nedelje, mozda kad kad cesce, a Emine usi su uglavnom ciste, pa je dovoljno jednom u par meseci.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #18 poslato: 03 Septembar, 2012, 16:08:21 »
@KENIP:
Verovatno ste u pravu što svojim psima ne čupate dlake iz ušnog kanala i mislim da se retriverima to ne radi. Ali, ukoliko imate poznanika koji ima na primer maltezera, pudlu, shih tzua, tibetanskog terijera ili psa slične vrste reći će Vam da ih redovno uklanjaju (to uostalom možete pročitatati i na brojnim domaćim i stranim forumima o ovim rasama). Ove dlake se ne uklanjaju iz estetskih razloga, već isključivo iz zdravstvenih a sve usled specifične anatomije ovih rasa. Ovo ne radim jednom nedeljno, kako ste zaključili (izvinjavam se - iz mog predhodnog posta se stvarno da tako zaključiti), već prema potrebi, odnosno kad ih ima (otprilike jednom nedeljno joj čistim uho Otifree-jem nakon kupanja). Kao što rekoh, ukoliko ih ne uklanjam, dolazi do svraba i crvenila (u početku), a poznajem neke vlasnike čiji su psi imali i infekcije jer nisu uklanjali ove dlačice.

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #19 poslato: 03 Septembar, 2012, 16:14:32 »
Ocigledno je da smo se pogresno razumeli....
 sm rile

Van mreže orejaslargas

• Full Member

• Basset Hound kennel
« Odgovor #20 poslato: 14 Septembar, 2012, 22:14:25 »
Svim psima koji imaju lose provetravanje usiju  usi se moraju cistiti i redovno pregledati stanje unutar usne skoljke, bilo da su psi sa stalno polegnutim usima ili psi koji iz drugog razloga imaju problem zadrzavanja prljavstine, vlage ili visak cerumena.

Ako imate vise pasa, iz iskustva govorim nema potrebe da se ciste usi.
Smatram da ljudi preteruju. Sto im vise cistite usi, to se vise prljaju, smrde i dobijaju se upale.

Trenutno imam stence koji su stari 5 mes. Nikad im nisam ni sa suvim tuferom ocistila usi. Skoro svaki dan im pregledam usi, niti ima prljavstine, niti ima mirisa. Oni sami jedni drugima ociste usi.
Zadnje stene kad je otislo, nova vlasnica mi je napisala da mi skida kapu kako sam mu ocistila usi  :itwasntme: .

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #21 poslato: 15 Septembar, 2012, 08:07:08 »
Slažem se.Primetila sam da kada se Lara sretne sa Deom, Dea njoj super očisti uši, a Lara njoj zube.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 15 Septembar, 2012, 09:10:55 »
Svim psima koji imaju lose provetravanje usiju  usi se moraju cistiti i redovno pregledati stanje unutar usne skoljke, bilo da su psi sa stalno polegnutim usima ili psi koji iz drugog razloga imaju problem zadrzavanja prljavstine, vlage ili visak cerumena.

Ako imate vise pasa, iz iskustva govorim nema potrebe da se ciste usi.
Smatram da ljudi preteruju. Sto im vise cistite usi, to se vise prljaju, smrde i dobijaju se upale.

Trenutno imam stence koji su stari 5 mes. Nikad im nisam ni sa suvim tuferom ocistila usi. Skoro svaki dan im pregledam usi, niti ima prljavstine, niti ima mirisa. Oni sami jedni drugima ociste usi.
Zadnje stene kad je otislo, nova vlasnica mi je napisala da mi skida kapu kako sam mu ocistila usi  :itwasntme: .
Moze tako sem kod vecine Shar Peia, i ja ih imam 4 i lickaju se oni i ciste.....ali nema sanse da ociste sve te sitne nabore u skoljci niti dobace jezikom do otvora kanala. Samo ih dodatno navlaze a ociste samo ono sto im je dostupno a to je uglavnom jako malo i ispupcenja.

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 06 Januar, 2013, 22:50:11 »
Lari čistim uši vatom na koju stavim par kapi sirćeta.

Da li je bitno koje je sirće u pitanju?  :blink:
Nosim psa sa sobom.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 06 Januar, 2013, 22:53:49 »
obicno se za pse koristi jabukovo...za ostale ne znam

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 06 Januar, 2013, 22:56:51 »
Pa da, pretpostavih da je bolje od alkoholnog  :nod:
Nosim psa sa sobom.

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #26 poslato: 07 Januar, 2013, 08:05:00 »
Citat: Paša

Da li je bitno koje je sirće u pitanju?  :blink:
Mi koristimo jabukovo.

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #27 poslato: 07 Januar, 2013, 17:03:09 »
Šimi su uši čiste, onoliko koliko mogu biti kod psa koji živi vani i o kojem brinem. Očistim mu ih svako toliko, kada vidim da je potrebno, uz svakodnevni pregled. Prije se bunio, ali sad nema problema.

E, sad. Jedna stvar. Veterinar mi je rekao da bi bilo bolje da ne koristim one štapiće za uši. Nije nešto pretjerano objašnjavao, ali tada nismo ni mislili na to (u pitanju je bio bratov pas, bolestan, pa smo se usredotočili na to). Zna li netko slučajno zašto je to tako? Mislim, samo prvih nekoliko puta sam koristila te štapiće, a nakon toga one meke ručnike (ne znam kako objasniti, mali ručnici, nisu od grubog materijala), malo smočene mlakom vodom. I ne mogu ne misliti kako je štapićima lakše sve to napraviti. Čovjek je spominjao nešto u vezi prejakog pritiskanja, whatnot.

Iako, moram priznati, Zeno, Nea i Šime sebi međusobno očiste uši  sm zelenko kada se druže, opet kontroliram.

Eh, još jedna stvar. Nea i Šime imaju stalno podignute uši, s njima nemam problema, ali kako pregledati Zenove poluspuštene uši?
Vjerojatno vam zvuči glupo i sve to, ali stvarno... sm smesko1 Ista stvar kao i kod podignutih, ili...?
Neki posebni tretman? Koliko često?  :zb:
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #28 poslato: 07 Januar, 2013, 18:11:53 »
Štapiće ne treba koristiti zbog anatomije uha kod pasa. Može da dođe do povrede uha.
Što se tiče pregleda ušiju koje nisu podignute, to se radi kada je pas miran. Najbolje da leži na boku, onda se polako ušna školjka "izvrne" i dalje je lako. Lola obožava kada je tako mazim i nemam problema sa svakodnevnim brisanjem spoljnjeg uha. Uopšte se ne buni ni kada joj ispirem uši otifree-jem. Jedino ume da joj bude neprijatno kada čupam dlačice iz unutrašnjeg uha, i to samo kada ih uhvatim malo više pa valjda tek tada oseti i sklanja se.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #29 poslato: 18 Februar, 2013, 18:00:43 »
Rea je danas išla kod veta na čišćenje desnog uha. ja mislila da je neka gadna infekcija jer je sve bilo braon krvavo duboku u uhu. ispostavilo se da se samo raščešala. kanal je skroz čist
ipak je dobila i antibiotik u dupe pošto je nezgodno mesto sklono inficiranju
i iskoristili smo priliku da se propisno izmerimo
19,1 kg
 sm to