Autor Tema: Ogrlice,povodnici,amovi,korpe...za pse  (Pročitano 27377 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milos87popovic

• Newbie
  • *

Odg: Ogrlice,povodnici,amovi,korpe...za pse
« Odgovor #150 poslato: 06 Septembar, 2013, 11:44:07 »
Pozdrav potrebni su mi amovi za vuču sanki za Aljaske Malamute - veliki psi. Da li neko pravi to?

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #151 poslato: 06 Septembar, 2013, 13:31:09 »
Krsbice, imaćeš posla, vidim ja.  sm zelenko A mene čekaj za onaj rančić  :fige:
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #152 poslato: 12 Septembar, 2013, 18:20:12 »
http://www.petbox.rs/kucni-ljubimci/psi/oprema-za-pse/korpa-metal-koza-pit-bul

Baš je slaba ponuda korpi i naiđem na tu vrstu na više mesta, a cena je baš povoljna. Mislim da su te iste na drugom mestu 1000 dinara, što je opet malo (mislim malo :)), samo nema nigde dimenzija. Meni nekako deluju malo, ali ne izgledaju loše. Ne znam kako se vama čine. Pitala sam kojih veličina ima, pa ću da vidim. Meni su čak ove metalne i lepše nego kožne, a trebalo bi da su bolje.

http://www.petbox.rs/sites/default/files/field/field_image_cache/Trixie%20-%20dimenzije%20korpi_3.jpg
Ako rotvajler ima obim njuške 27, a moj Bolt 30.... A mislila sam da kupim neku takvu kožnu (za rotvajlera, misleći da je dovoljno velika).
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #153 poslato: 02 Oktobar, 2013, 22:14:41 »
Balti stigla nova oprema.. tj. jos nije do nas dosla.. ali ocekujemo je sa nestrpljenjem

img

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #154 poslato: 02 Oktobar, 2013, 23:10:59 »
Shta je donja a shta gornja strana ovog ama  :th: zbunjuje me pozicija ovih tankih crnih traka

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #155 poslato: 02 Oktobar, 2013, 23:58:51 »
To gore je am za Loba  :tapsh:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #156 poslato: 03 Oktobar, 2013, 00:05:57 »
:D :D deshifrovali smo u medjuvremenu  sm wink

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #157 poslato: 03 Oktobar, 2013, 07:01:41 »
To gore je am za Loba  :tapsh:

:D tocno tako

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #158 poslato: 06 Oktobar, 2013, 14:56:39 »
Odličan članak o prednostima i manama raznih vrsta ogrlica o oprsnica.

Osobno me jako iznenadila usporedba bodljikave ogrlice i davilice. O tome nisam razmišljala na takav način ranije

http://drsophiayin.com/blog/entry/which-types-of-collars-and-harnesses-are-safe-for-your-dog
“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #159 poslato: 06 Oktobar, 2013, 15:04:28 »
A shta ti nije bilo jasno kod poredjenja? Pitam, poshto se ja 100% slazem sa svim napisanim u vezi obichne i bodljikave davilice.

Van mreže AA

• Old Member

« Odgovor #160 poslato: 06 Oktobar, 2013, 15:05:05 »
kako je wili stalno na venecijanki iz prakticnih razloga (jednostavna, ne cupa dlaku, ne prlja se), obicno ljudi misle da ga vodim na davilici...cak je i vet pitao da li ga mnogo stezem (oko onog grcanja koje je imao)...ali ja venecijanku ne kacim cak ni za mrtvu alku, vec samo zakacim bilo gde na ogrlici... mislim da su venecijanke jos i najgore kao davilice jer su tanke i bas mogu da ze zariju u vrat ako se jako cimne

p.s. ne da mi se da citam tekst  sm redface

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #161 poslato: 06 Oktobar, 2013, 15:13:37 »
Meni je to problem i sa obichnom platnenom i sa jednorednim davilicama, venecijanku nisam ni probala al generalno ne volim obichne davilice. Pas mi se na njima bukvalno DAVI, krklja i ne kapira korekciju (chak ni trenerovu). Bodlje je skapirala odmah i zaista ne vuche na njima. Na obichnim mi je kashljala non stop (posebno obichnim platnenim) dok se na bodljama to nikada nije desilo. Isto kao i u tekstu i ja sam probala prvo na svojoj nozi  sm smesko1 i shvatila da za razliku od obichne ova pravilno rasporedjuje pritisak. Naravno to ne znachi da psa treba pustiti da vuche na bodljama al chak nam se i to par puta desilo i opet nije kashljala kao na obichnoj!

Ovo shto pishu kao negativnu stranu, slazem se. Pas moze da bude u vecem strahu od drugih pasa ili okoline ali dok je pas na bodljama ne treba da se "pozdravlja" sa drugim psima (generalno ne volim "pozdravljanja" pasa na ulici).

Van mreže AA

• Old Member

« Odgovor #162 poslato: 06 Oktobar, 2013, 15:17:43 »
u principu, svaka ogrlica za korekciju bi trebala da se koristi samo pri ucenju ako za to ima potrebe, i normalno u pravom momentu i na pravi nacin. van tog rada i ucenja bi pas trebao da je naucen pa da mu ne treba. zilava su oni stvorenja i kad naviknu na stalno gusenje, to ih nece spreciti da ne vuku, nego ce samo pojacati gusenje na koje i oguglaju.
da, sto je tanja i sto je pritisak koncentrisaniji na 1 mesto, to je i bol veca jer je konstantno jedno mesto izlozeno pritisku

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #163 poslato: 06 Oktobar, 2013, 15:21:55 »
Nama je bodljikava koristila samo za shetnju, nikako za uchenje/korekciju komandi. Obzirom da godinama savladavamo koncept "ne vuci u shetnji"  :gl: gotovo stalno je koristimo u te svrhe. Poslednja dva meseca smo je izbacili jer pokushavamo neshto novo, al da ne davim o tome, vec sam pisala na drugoj temi.

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #164 poslato: 06 Oktobar, 2013, 15:34:21 »
A shta ti nije bilo jasno kod poredjenja? Pitam, poshto se ja 100% slazem sa svim napisanim u vezi obichne i bodljikave davilice.

Što se tiče same korekcije i rada sve mi je jasno i kod jedne i kod druge. Postoje psi koji jednostavno ne reagiraju dobro na davilici, a na bodljikavoj bolje reagiraju i kapiraju.
P.S. i jedna i druga ogrlica trebaju da služe, kad je u pitanju korekcija, ne da kazne psa, nanesu mu bol ili sl. već da ga 'trgnu' da obrati pažnju na vodiča.

Ono što me iznenadilo i o čemu nisam ranije razmišljala, navedeno je u članku, jest da davilica stvara pritisak cijelom svojom dužinom, a bodljikakava samo na bodljama. Jednostavno nisam o tome ranije razmišljala.

Inače, strogo sam protiv toga da neiskusna osoba koristi bodlje (ma i davilicu). Nagledala sam se pasa koji su kompletno prestali reagirati na bodlje i ona ih se bezveze nacimava s njima, psi se na njima guše dok se navlače...

Na kraju se uvijek svodi sve na onu da je bilo koja ogrlica oruđe s kojim se treba znati raditi.
“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk