Autor Tema: Voće  (Pročitano 35754 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filth

• Hero Member

Voće
« poslato: 20 Mart, 2012, 00:22:15 »
Voce je kao i povrce odlican izvor vitamina i minerala i ima veliki znacaj za zdravlje psa. Najcesce se voce daje iz ruke, kao uzina ili poslastica u toku dana.

Pas moze jesti gotovo svako voce. Jabuke, kruske, kajsije, sljive, breskve, banane, dinje, lubenice, bundeva, jagode, borovnice, tresnje, brusnice, pomorandze, mandarine, smokve...sve su to vocke koje pas jede bez problema. Leti je kao i nas dobro osveziti psa svakodnevnim unosenjem svezeg voca.

Vazno je napomenuti da semenje odredjenih vocki moze biti toksicno, pa se shodno tome preporucuje odstranjivanje istih. Ukoliko vasem psu dajete jabuku, lubenicu, tresnju ili neko drugo kostunasto voce budite sigurni da ste koscice koje mogu napraviti problem odstranili.

Grozdje je vocka koju nikako ne treba davati psima. Grozdje sadrzi nepoznat toksin koji moze da osteti bubrege, i dovede do velikih zdravstvenih problema pa cak i smrti.

U nastavku mozete pisati reakcije vasih pasa na razlicito voce kao i zapoceti bilo koju diskusiju na temu voca.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Voće
« Odgovor #1 poslato: 20 Mart, 2012, 00:28:40 »
reakcija mog psa na voce je  sm prst no no   sm hide
jedino sto uspevam da mu uvalim je rendana kruska ili jabuka u maloj kolicini u hrani, malo banane na isti nacin i mislim da je to to...
samo susene brusnice hoce iz ruke, ako je raspolozen

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 20 Mart, 2012, 00:38:03 »
Od wilka smo tako nesto i ocekivali.  sm smesko2 Stella je po pitanju voca sasvim korektna, nece mandarine i pomorandze, ovo ostalo u sustini ne odbija. Ja joj retko ubacujem u ciniju, obicno to ide iz ruke kao uzina.

Eto brusnice zaboravih da pomenem. Odlicna stvar  sm wink

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 20 Mart, 2012, 09:05:49 »
Ja imam tri stabla kruške u dvorištu pa Dak zna da pojede i po nekoliko komada dnevno. Ali neće on ono što je palo na zemlju, već ubere sebi sa drveta. Da ga vidte kako merka kruške, onda uhvati zalet, skoči.....i zajedno sa kruškom otkine i pola grane  sm ljutko Sreća to se retko dešava, već se istrenirao pa skine samo plod  sm zelenko

Van mreže Shnaulove

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #4 poslato: 20 Mart, 2012, 10:54:26 »
Lili obozava voce, kad oseti da neko ljusti pomorandzu oduzme se, sva se izbeci , mljacka i balavi sm crazy
Medju omiljenima pored pomorandze i mandarine, su banane, kivi, ananas, jabuke, kruske, kajsije, breskve, nektarine sm balavko.....visnje i sljive nece...

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 25 Mart, 2012, 00:12:07 »
ja mislim da jedino labradori sa voljom jedu meso uz vocnu salatu  sm smesko

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 25 Mart, 2012, 12:44:15 »

sargarepu manje vise svi vole da krckaju...pogoto kad su mali i nisu otkrili pecenje  sm zelenko

za ove izbirljive... meni se kao bolja podvala pokazalo rendanje nego blendiranje, jer, ako ne vole ukus tog necega, narendano manje opusti sokova i mirisa, dok blendirano sve to rasiri po celoj hrani. za sva ta podvaljivanja mi je pileca masna supica nezamenjiva, ili ona domaca pasteta od jetrice...stvarno prekriju sve mirise koji psa odbijaju

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 25 Mart, 2012, 20:48:28 »
Mi mo ranije umesto virshlica kao nagradu koristili banane  sm smesko1 mala jede sve, mada ne onako strastveno kao ranije. Mandarine mrljavi ali zato pomorandze obozava  :D

I evo da maltretiramo Anu  sm smesko2 : svez kokos, 3 vrste jabuka, mandarine, banane, shumsko voce i nar :)

kako je ufotkano tako je i servirano :) nema meshanja klope i chinija uvek olizana  :D

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 25 Mart, 2012, 22:52:26 »
 :worth: :worth: :worth:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 25 Mart, 2012, 23:47:50 »
ja sam danas pokušala da dam Rei bananu. samo je gadljivo okrenula njušku. a važi za alavog psa koji jede masne kese i papir po parku
 sm crazy

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 26 Mart, 2012, 00:23:50 »
Chudno, ja sam mislila da banane svi vole  sm redface

Pa jel jede Rea (ili Ari) bar neshto od voca?

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 26 Mart, 2012, 11:32:05 »
wili podnosi bananu...iz ruke ako je ekstra raspolozen ili kad smo na nekom izletu, a uspem i da mu je umuljam u hranu...ne vise od cetvrtine banane

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 26 Mart, 2012, 11:59:33 »
ako je ekstra raspolozen ili kad smo na nekom izletu
sm cepko koji je on mufljuz  sm cepko

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 26 Mart, 2012, 12:07:35 »
totalni  sm crazy   kad idemo na krku, tamo ima jedna konoba u kojoj jedemo domaci mladi sir... bukvalno pojede pola kile tog sira taj dan, pa mu drugo i ne dam da jede..a kad ponesemo sir kuci-nece ga  sm prst no no

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 26 Mart, 2012, 12:09:38 »
Chudno, ja sam mislila da banane svi vole  sm redface

Pa jel jede Rea (ili Ari) bar neshto od voca?

jabuku ili krušku. ali samo ako narednadm pa smuljam sa pirinčom i mesom