Autor Tema: Povrće  (Pročitano 83177 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Поп

• Old Member

Odg: Povrće
« Odgovor #45 poslato: 24 Avgust, 2012, 11:54:26 »
Obično se psi projedu pod stare dana, ja imam takvo iskustvo. Moja Dona je ceo život brljavila, a kako je sve više starila tako je sve bolje jela, kao usisivač!

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #46 poslato: 29 Avgust, 2012, 14:23:07 »
Plavi patlidžan da ili ne? Već sam davala, al rekoh da pitam da nema nešto štetno.

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #47 poslato: 29 Avgust, 2012, 19:01:25 »
Maja pitala odavno na Bk...znam da sam kratko bacio pogled i nisam video nista neparno. Familija tikvice, slicna struktura. Davao par puta, sve bilo ok.  sm wink

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #48 poslato: 30 Avgust, 2012, 11:55:23 »
Jedu malo povrca u svojim obrocima ,Ponekad brokoli i kupus zbog vit K, beli luk da zbog lekovitih svojstava isto kao i list persuna. U prolece kada ima mlade koprive nju takodje. Ostalo sto unesu od povrca je sve u vidu zeljno ocekivane poslastice dok se motam po kuhinji i pripremam hranu za nas.Uglavnom komadici kuvane sargarepe ili persuna i kuvani karfiol koga rado uzimaju.
Da, beli kuvani krompir kao dodatak kuvanom mesu umesto pirinca.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #49 poslato: 30 Avgust, 2012, 22:07:41 »
Kopriva! Rekao sam sebi da ću je ubaciti u ishranu ove godine i nisam....
Kako nju pripremate ?

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #50 poslato: 30 Avgust, 2012, 22:16:03 »
Pope,Pope, svašta ti nešto pričaš  sm smesko2
Ja je prokuvam i uvalim uz meso.

Jedu malo povrca u svojim obrocima ,Ponekad brokoli i kupus zbog vit K, beli luk da zbog lekovitih svojstava isto kao i list persuna. U prolece kada ima mlade koprive nju takodje. Ostalo sto unesu od povrca je sve u vidu zeljno ocekivane poslastice dok se motam po kuhinji i pripremam hranu za nas.Uglavnom komadici kuvane sargarepe ili persuna i kuvani karfiol koga rado uzimaju.

Dosta ljudi je protiv kupusa zbog nadimanja, ja sam od onih što misle da neke normalne količine ne škode. Moj čak ni ne prducka nikad od toga  sm smesko1

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #51 poslato: 30 Avgust, 2012, 22:50:02 »
Ja Emi nista vise ne moram da seckam... dam joj celo i ostane samo peteljka... ili po koja kospica.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #52 poslato: 31 Avgust, 2012, 00:16:45 »
Pope,Pope, svašta ti nešto pričaš  sm smesko2
Ja je prokuvam i uvalim uz meso.

Dosta ljudi je protiv kupusa zbog nadimanja, ja sam od onih što misle da neke normalne količine ne škode. Moj čak ni ne prducka nikad od toga  sm smesko1
Koprivu ne kuvam je vec samo prelijem kljucalom vodom i sameljem pa onda pomesam sa Kefirom ili jogurtom i prelijem meso. Moji nemaju neki izrazeniji problem sto se nadimanja tice.Da kupus hoce da nadima u vecim kolicinama,potrebno je skuvati ga zasebno da omeksa i u dosta vode i tu vodu baciti, vit K nije rastvorljiv u vodi, ne unistava se termickom obradom i  jedini je razlog zbog koga kupus dajem psima ...kao i brokoli i krafiol, jer je losija varijanta no dati vece kolicine iznutrica da bi zadovoljili svoje vece potrebe za ovim vitaminom od toga sto ce  malo da pustaju gasove.... a pustaju ih i kad se naklopaju sirove jagnjetine recimo ili u obroku ima malo vise iznutrica koje nisu misic . kolicina kupusa je mala, nisam merila koliko je to tesko ali manji list kupusa po psu kao dnevni unos recimo i to kada u kuci koristim kupus za nas. Ne kupujem ga iskljucivo zbog njih. Normalno je da i pas ima gasove po neki put, kefir ili probiotik jogurt resavaju i taj problem...kome to smeta  :) Inace sam protivnik toga da se voce, povrce i zitarice redovno daju psima.Prosti seceri narusavaju pH balans kod pasa sto je lako proveriti trakicama za merenje pH kroz urin.Kroz raznovrsno sirovo meso dobijaju oni sasvim dovoljno vitamina i minerala sem ako nemaju posebne potrebe poput vrste pasa koje ja imam. Kosti odrzavaju dobru peristatiku creva a povrce i voce ponekad ili kad zele.Treba njima i malo vlakana i povrca ali to su male kolicine. Toliko male da pas kao jedan od razloga sto je jede, pojede sam travu da bi podstakao preistatiku.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #53 poslato: 31 Avgust, 2012, 00:32:28 »
Citat
...kao i brokoli i krafiol, jer je losija varijanta no dati vece kolicine iznutrica da bi zadovoljili svoje vece potrebe za ovim vitaminom od toga sto ce  malo da pustaju gasove....
.....pojede sam travu da bi podstakao preistatiku.
...kao i brokoli i krafiol, jer je losija varijanta  dati vece kolicine iznutrica da bi zadovoljili svoje vece potrebe za ovim vitaminom od toga sto ce  malo da pustaju gasove....
.....pojede sam travu da bi podstakao peristatiku.
Izvinjavam se na greskama  sm redface

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #54 poslato: 31 Avgust, 2012, 15:42:16 »
Inace sam protivnik toga da se voce, povrce i zitarice redovno daju psima.Prosti seceri narusavaju pH balans kod pasa sto je lako proveriti trakicama za merenje pH kroz urin.Kroz raznovrsno sirovo meso dobijaju oni sasvim dovoljno vitamina i minerala sem ako nemaju posebne potrebe poput vrste pasa koje ja imam. Kosti odrzavaju dobru peristatiku creva a povrce i voce ponekad ili kad zele.Treba njima i malo vlakana i povrca ali to su male kolicine. Toliko male da pas kao jedan od razloga sto je jede, pojede sam travu da bi podstakao preistatiku.

Možda ste već negde napisali pa mi je promaklo, ali možete li da napišete kako izgleda sastav jednog prosečnog obroka vaših pasa ?
Ako sam vas dobro razumeo on se sastoji od 100% mesa, sa tim što ponekad dodate voće,povrće i žitarice....

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #55 poslato: 31 Avgust, 2012, 20:55:38 »
Ne 100% meso vec 100% namirnice zivotinjskog porekla, u obrocima ponekad sa nesto pirinca i povrca, voce nisam nikada stavljala u obrok.
Njih cetvoro imaju ukupno oko 115 kg, obrok za sve je tezak uvek izmedju 2,5 i 3 kg , od toga konkretno preksinoc su jeli sirovo i pojeli su u obroku:paket od oko 1 kg belog pileceg mesa, paket od 1 kg ovcije potrbusine, 500gr mesnih kostiju pileta od pandlovanja i po jednu malu sniclu junece dzigerice (pakujem manjih 4 ili vece 3 i to je otprilike oko 300-350 gr, tako doziram sve iznutrice koje nisu misic)  sve iseckano sem tih kostiju. Sve preliveno casom kefira i koju je umuceno pola kasicice kurkuma zacina i dve supene kasike kokosovog ulja, izmesam i delim u porcije tako da Bata dobije dve one ogromne kasike za posluzivanje vise  od devojaka. Vec na oko mogu da procenim kolicinu koja je za devojke  oko 600 gr a za Batu oko 800 gr. Plus njihove suplemente u kapsulama i tableticama
Sinoc i danas jedu kuvano spremljeno juce, Negde sam videla temu za spremanje obroka za vise pasa pa cu postaviti tamo fotografije i sastav obroka .

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #56 poslato: 01 Septembar, 2012, 10:00:49 »
e super. i mene interesuje kako im izglega obrok
 sm smesko1
e sad, s obzirom na to da ste ih sve vi odhranili kada su bili mali, da li možete da upišete tamo u ishranu štenaca kako ste ih hranili kada su bili mali. vaši psi su super odgojeni i verujem da bi novim vlasnicima sa štencima vaše iskustvo značilo
znam da sam ja bila u panici sa arijem i da sam po forumima tražila samo takve stvari
 sm redface

Van mreže Bone

• Global Moderator

« Odgovor #57 poslato: 01 Septembar, 2012, 14:19:06 »
post o ishrani šar pejeva je prebačen u novu temu, pa možete tamo da nastavite da pišete
http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=1070.0

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #58 poslato: 01 Septembar, 2012, 15:14:06 »
hvala najlepse

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #59 poslato: 27 Oktobar, 2012, 18:03:30 »
Obično to bude mrkva, kuhana tako da bude sasvim mekana. Dosad se ne žale :D
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.