Autor Tema: Sta trebamo znati i pripremiti kada nam dolazi stene?  (Pročitano 46596 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Sta trebamo znati i pripremiti kada nam dolazi stene?
« Odgovor #90 poslato: 19 Jul, 2013, 10:20:10 »
idealno je uzeti odmor kada stene dolazi pa se tih dana pozabaviti tom osnovnom ucenju. a koliki je pas? koje pasmine?
ja nisam ljubitelj pelena bas iz tog razloga...prvo moras da ga ucis na pelenu, pa taman to usvoji-onda ajde napolje pa uci opet...
mozda i da razmotris box/kavez... da se pas od starta nauci da je to super jazbina, pa ako ti bude pravio sranja koja ne mozes brzo da resis, da mozes da ga zatvoris kad nisi kod kuce.
takodje, navika na box je odlicna sto zbog putovanja u zivotu, sto zbog "njegovog prostora" koji vole da imaju.
u principu, sva ta sranja mozes da izbegnes ako od starta znas sta hoces i postupas kako treba

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #91 poslato: 19 Jul, 2013, 12:28:09 »
8 sedmica je stara. Rasa je Bullmastiff. Planirao sam da uzmem jedno 7-10 dana slobodno neke osnovne stvari da je barem malo naucim.  Da ne pravi preveliku stetu ako ostaje sama, gdje da vrsi nuzdu i tako to.

I meni su pelene malo nelogicne, mislim/nadam se da nece biti potrebe za njima ali vidjecemo.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #92 poslato: 19 Jul, 2013, 12:36:56 »
možda sam propustila....jel imaš dvorište?

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #93 poslato: 19 Jul, 2013, 14:31:44 »
Da, ali je plan da bude u kuci

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #94 poslato: 19 Jul, 2013, 14:54:07 »
pitam zbog obavljanja nužde. sad je lepo vreme i bilo bi dobro da većinu dana provodite u dvorištu
i svaki put kada obavi nuždu nagrada
da odmah skapira da se to radi napolju a ne unutra
ja bih onda preskočila učenje na pelenu
štenci to obavljaju na svaka dva sata u proseku i jedino će ti biti frka noću kad spavate i kada štene ne može da izađe napolje. ali bože moj. možda skapira kako da te probudi
 sm zelenko

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #95 poslato: 19 Jul, 2013, 15:13:37 »
Meni bi nekako bilo idealno da je naucim da obavlja to i van dvorista, jer u komsiluku imam par pasa, pa kad ugrije i pocne da isparave iz zemlje  :lipssealed:

Sad mi se javio novi problem, obisao pet shopove, kupio zdjelice, povodac, lezaj, 2 igracke ali pojavio se problem hrane. Posto ovde nema ni jedna od hrana koje se ovde uveliko hvale, tipa Brit, Alleva i sl. osudjen sam na ove izvikane. Tu sam razmisljao o Pro planu, a onda mi je zena u pet shopu ponudila i Happy dog. Sad, problem je sto nemaju pakovanje od 3 kg Pro plan robust, a mislim da nije bas najpametnije da na prvu kupujem dzak od 15 kg :th:

Glupo mi dati 3.5 eur za 1 kg hrane koja u svom sastavu ima manje od 20% mesa sm zid

Poslao sam curi ciji je ovde nick ghani_bl poruku da vidim gdje ona kupuje Trainer jer ga ja nisam nasao nigdje, jer mi ta hrana djeluje kao najbolje rjesenje.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #96 poslato: 19 Jul, 2013, 15:20:49 »
vodi je van dvorišta svaka dva sata pa je nagradi kada to obavi napolju
a neka boravi u dvorištu za svaki slučaj ako joj se omakne
dešava se
ali tada nemoj da je grdiš nego samo ignoriši. a uvek nagradi kada to uradi napolju

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #97 poslato: 19 Jul, 2013, 15:24:26 »
Moj je neki plan da ja nju pratim/posmatram pa da pokusam da je sprijecim da to odradi gdje ne treba, a kad odradi gdje treba pohvala+nagrada.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #98 poslato: 19 Jul, 2013, 15:37:16 »
ma usemices se i uvideti i sam nakon koliko vremena posle obroka obavlja, primetices po njenom ponasanju da ju je stislo i sl, pa ces znati kad da je izvedes. mislim da ne bi trebao imati problem kad odraste sa obavljanjem nuzde u dvoristu, jer i oni vise voli to van teritorije da rade, pa uz redovne setnje, nece biti tog problema kad shvati sve. ovaj moj obavi u dvoristu samo ako bas nema izgleda da izadje

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #99 poslato: 19 Jul, 2013, 16:27:22 »
moja Rea neće ni da piški ni da kaki kod Kris u dvorištu. iako vidi Gala da to obavlja. čeka da itzađe pa na prvom ćošku
 :D
fina gospođica

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #100 poslato: 19 Jul, 2013, 16:31:32 »
pa da...kad malo razviju svest o okolini i kad nesto prihvate kao svoje-tu nece da vrse nuzdu

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #101 poslato: 19 Jul, 2013, 16:33:19 »
Sva se jadna uzvrpolji, al' trpi  sm smesko1

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #102 poslato: 19 Jul, 2013, 16:35:07 »
Pishke i kake chim se probude, pishke posle igranja, posle klope... tako i planiraj izvodjenje, chim se probudi vodi je napolje, chim zavrshi klopu izvedi je na travu, ali nemoj da se igrash sa njom jer ce joj biti pun stomachic, kad se igrate u kuci i vidish da joj je dosta, vodi je napolje.

Mozesh da joj ponavljash "pishki" ili "kaki" kada vidish da to obavlja i naravno posle toga nagrada. Nama je to pomoglo jer recimo i dan danas ako ne mogu dugo da se zezam sa njom napolju, kazem joj "pishki" i ona to odmah obavlja   :nod:

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #103 poslato: 19 Jul, 2013, 20:24:05 »
Posto ovde nema ni jedna od hrana koje se ovde uveliko hvale, tipa Brit, Alleva i sl. osudjen sam na ove izvikane.

a jesi razmisljao da narucis i preko interneta ovu bolju hranu

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #104 poslato: 19 Jul, 2013, 21:15:34 »
Da ali sve sto vidim je dostava unutar te drzave, ili Srbije ili Hrvatske sm ljutko