Autor Tema: Zablude u vezi ishrane sirovim mesom  (Pročitano 20452 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

Odg: Zablude u vezi ishrane sirovim mesom
« Odgovor #15 poslato: 02 Novembar, 2013, 02:52:12 »
@girlsetsfire, niti skuhanu svinjetinu? kaj ti je sve rekao?

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #16 poslato: 02 Novembar, 2013, 09:15:39 »
nikakvu, bas nikakvu, moja aja je cak povracala od iste

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #17 poslato: 02 Novembar, 2013, 11:03:03 »
Svinjetina termicki obradjena nije stetna, samo je dosta pasa alergicno na nju

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #18 poslato: 02 Novembar, 2013, 17:30:07 »
e, onda je moja alergicna, juce joj je muz spremio kunicetinu i bacilaje peglu od toga

Van mreže AJRA

• Newbie
  • *

« Odgovor #19 poslato: 02 Novembar, 2013, 17:49:19 »
Ja se bas i nerazumem u veterinarsku stranu ishrane ali moji sve tarupiraju od zivog do pecenog, mada vecinom jedu kuvanu hranu jer nje imam najvise...

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #20 poslato: 02 Novembar, 2013, 20:09:31 »
e, onda je moja alergicna, juce joj je muz spremio kunicetinu i bacilaje peglu od toga

Kako spremio? Jel je bilo kostiju? Uopšte ne mora da znači da je pas alergičan ako je povratio hranu.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 02 Novembar, 2013, 20:53:11 »
uh, ima puno razloga za povracanje kod pasa...
cesto znaju da povrate sveze meso jer ga halapljivo pojedu...moj redovno povrati ako ili nije sitno iseckano ili da mu bas veliki komad koji ce postebeno da sazvace...sve ostalo proguta i odmah izbaci

Van mreže PericaIzVica

• Sr. Member

« Odgovor #22 poslato: 02 Novembar, 2013, 21:00:03 »
moj je prethodnu noc povracao 4-5 puta do jutra, i poslednju turu povracanja je izbacio konce od koncane koske igracke... ne znam kako je to progutao, nikad to nije gutao, rascerupa je skroz ali ne jede... posle svakog povracanja sam muljao po sadrzaju da nadjem zbog cega povraca i pred jutro sam se zabrinuo jer nije bilo nista cudno, ali srecom u poslednjem napadu je izbacio malu koncanu lopticu...
moguce i zbog sitnog parceta plasitke, konca, ili sl. da povraca

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #23 poslato: 02 Novembar, 2013, 21:22:03 »
a mozda joj je i prvi put zeka na meniu  sm zelenko

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #24 poslato: 03 Novembar, 2013, 10:15:14 »

Kako spremio? Jel je bilo kostiju? Uopšte ne mora da znači da je pas alergičan ako je povratio hranu.

skuvao joj je, nije bilo kostiju, ni nista, pojela je sva srecna i posle povratila

danas je povratila jogurt, kao da je stomak zeznula necim
par puta sam je uhvatila da jede moje pastele za slikanje, ubrzo ih joj otmem... idemo u ponedeljak kod veterinara da vidim sta je to

a sto se svinjetine tice, to bilo pre dva meseca... otkako smo izbacili tu hranu nije povracala

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 28 Novembar, 2013, 07:12:09 »
imam jedan komentarić, nikaj pametno .... samo kako se iznova svaki put iznenadim zašto se ljudi imaju potrebu toliko miješati i stalno davati neke savjete ....  :muka:

dakle, totalno nevezano za pse, morala ići zamijeniti akumulator, pa sam povela i Mo jer cijeli dan radim i bilo mi glupo ju i tada ostaviti još dodatnih sat, sat  i pol doma ... i u servisu, kad smo čekale ispred zgrade, eto jednog pametnog radnika, koji meni ide govoriti da i on ima dobermana, ok baš me briga, super za njega .... i onda kad sam išla platiti račun, pita s čime hranim psa, ja kažem s barfom, mesom .... a on ne ne, da ju moram prebaciti na K-9 dehidrat, da je previše mršava, da samo vidim njegove pse kak su jaki, mišićavi, duplo jači od nje ... i ne znam zašto sam se išla pravdat, ja kažem da nije mršava, da je ona taman, s obzirom da je sportski pas mora bit agilna bla bla ... a njegov komentar pa i njegovi su svaki dan u šumi i trče ....  ahhhh  :gl:
da mi je rekao i bilo koji drugi dehidrat, Orijen, TOTW, Acanu, F4D ... bilo kaj, isto bih si pomislila, ali K-9 ....... recimo, sastojci "Adult Performance" formule : pileće brašno, mljeveni žuti kukuruz, mljevena pšenica.pileća mast (konzervirano sa vitaminom E), kukuruzni gluten, piletina i proizvodi od piletine, pileće iznutrice, sol, kalijev klorid, vitamini, minerali, konzervans (sorbinska kiselina) arrrghhh  sm ljutko

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #26 poslato: 28 Novembar, 2013, 10:07:16 »
ne se zivcirati bezveze Mina  sm zelenko

ja isto ne znam sto su ljudi toliko odusevljeni sa K9 hranom.. barem ti nije rekao da su na Pedigreu ili Chapiju  :D

reakcija ljudi kad im kazem da hranim Baltu sa sirovim je u vecini slucajeva jedno od ovo troje (postati ce agresivan, dobiti ce trakavicu, dobiti ce salmonelu).. i cudenje i negodovanje kada kazem da hranim sa cijelim kokama  sm lol1

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #27 poslato: 28 Novembar, 2013, 10:08:58 »
Vazda bilo, vazda će biti  sm smesko1  Svi su najpametniji i znaju šta je najbolje za tvog psa  :th:
Ja sam više oguglala ne savete, kažem "da, da..." i nastavim dalje  :D

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #28 poslato: 28 Novembar, 2013, 11:45:47 »
a Lobo, kako neću :), a bem im miša pametnog! još će napravit rotića od dobija  :whip:

PMP, i ja uglavnom kažem da, da ... oko svih savjeta za kakav mi je to pas, ali ono tu i tamo se zaboravim, ali se brzo prisjetim koji je poželjan odgovor  sm smesko1

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #29 poslato: 28 Novembar, 2013, 11:50:58 »
Klimanje glavom obichno pomaze. `Da, da chim ostavim ovaj akumulator znate, shporet mi se pokvario moram nekako to reshim, da nemate mozda kablove spojim Gorenje i ovaj white horse model?`. Savetodavci u glavnom zbrishu kad pomisle da si ludji od njih (moje iskustvo).
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!