Autor Tema: Ishrana štenaca  (Pročitano 189390 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko Ostojic

• Newbie
  • *

Odg: Ishrana štenaca
« Odgovor #405 poslato: 13 Oktobar, 2014, 21:31:13 »
Moja Dobermanka za 7 dana puni 4 meseca, i teska je trenuntno 17kg.
Meni deluje da zadovoljavajuce napreduje, ali me interesuje ona formula kako treba da racunam koliko ukupno hrane u gramima treba da joj dam u toku dana ?

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #406 poslato: 14 Oktobar, 2014, 18:13:29 »
Za mlade pse je optimalna doza 5-10% tezine psa, za odrasle koji su prestali sa rastom i razvojem 3-5%.
I vodi računa,posebno u razvoju, bolje manje nego više mase.

i uopste tema  kako da odredim koliko treba psu da dam da jede?

Van mreže mickey

• Newbie
  • *

« Odgovor #407 poslato: 16 Oktobar, 2014, 10:37:48 »
ja sam presao na sopstvenu procenu,pratim je kako izgleda i tako kad vidim da je prerasla tu gramazu koju joj dajem ja povecam,i opet tako posle nekog vremena... a to za dozu po vec postojecoj tezini mi je ludost,sta ako je vec pregojena,ja je izmerim i nastavim da dajem preveliku dozu hrane,to mi u opste ne pije vodu...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #408 poslato: 16 Oktobar, 2014, 10:56:20 »
Citat
a to za dozu po vec postojecoj tezini mi je ludost,sta ako je vec pregojena

Gleda se idealna tezina psa, ne postojeca. Naravno ako vidis da ti je pas sa 20kg debeo, da mu neces davati gramazu koja je za pse sa idealnom tezinom od 20kg. A onda opet, zavisi od metabolizma psa, od fizicke aktivnosti, itd. Tabele su tu da budu orijentir, ne Biblija.

Van mreže Tijana Pantic

• Newbie
  • *

« Odgovor #409 poslato: 13 Novembar, 2014, 10:05:39 »
zdravo
moje stene Bobtejla nikako da regulise stolicu  :shake: . kod mene je vec 10 dana i od kad sam ga dobila davala sam mu Cibau granule za velike stence, promenila sam mu u pedirgi isto za stence i i dalje isto, kaka je mekana dosta i nije lepo formirana  :cry:
staro je skoro 8 nedelja i bas me je strah da nema neki ozbiljniji problem sa stomacicem, mada mi svi kazu da treba da prodje neki period dok se navikne na sve novine  :cry:
neki savet od vas strucnjaka bi mi dobrodosao, hvala  sm kiss

Van mreže wush

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #410 poslato: 13 Novembar, 2014, 10:42:04 »
A da li je psić očišćen od parazita? Moguće da ima gliste. Također cibau i pedigre nisu kvalitetne granule, pa ako imaš mogućnosti da probaš s nekim boljima, važno je da štene dobiva kvalitetnu prehranu.

Za početak ja bih mu svakako kuhala rizu i piletinu, od toga bi se trebala regulirati stolica i probava, a onda ako već odlučiš hraniti s granulama našla neke kvalitetnije. I otići do veterinara da pogleda štene, 10 dana je predugo za losu stolicu.

Van mreže Tijana Pantic

• Newbie
  • *

« Odgovor #411 poslato: 13 Novembar, 2014, 14:34:27 »
ociscena je od parazita jednom, sledece ciscenje bi trebalo biti za par dana.
kuvala sam joj kasice od pirinca sangarepice i mesa, malo se popravi stanje ali cim pojede granulice opet problem. meni su rekli da je najbolje resenje ova hrana, da zadovoljava sve njiove potrebe. nisam neki strucnjak, slusam savete pa su mi tako i preporucili cibau.
koje bi ste mi vi granulice preporucili, najvaznije mi je da je u ovom periodu bas dobro hranim   :(
i hvala puno na odgovoru

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #412 poslato: 13 Novembar, 2014, 15:01:28 »
Ako stene lose reaguje na granule logicno je da mu te granule ne odgovaraju i da treba promeniti hranu, za proliv i retku stolicu pirinac je resenje.
Nego vi lepo blago nama da predjete na BARW, RAW i kuvanu hranu imate ovde na forumu dosta o ovoj hrani

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #413 poslato: 13 Novembar, 2014, 15:30:50 »
Treba vremena da se navikne na hranu i stariji pas a kamoli stene. nemoj mu cesto menjati hranu i taj cibau je bolji nego pedigre :D
polako i strpljivo, obavestavaj nas kako ide

Van mreže Tijana Pantic

• Newbie
  • *

« Odgovor #414 poslato: 13 Novembar, 2014, 18:34:41 »
 tako su i meni rekli. Ja sam mislila da cu pomoci tako sto joj u toku dana dajem i kuvano i granule ( 3 obroka granule i 2 kuvana). bas bi vam bila zahvalna ako bi ste mi rekli da li je to mozda neispravno?  sm zid

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #415 poslato: 13 Novembar, 2014, 18:47:45 »
Pa nije bas najbolje resenje... granule se mnogo duze vare nego kuvana hrana i verovatno se napravi malo zbrka u stomaku. Predlazem da ipak dajes samo granule, eventualno jednom sedmicno kuvano, ali taj dan samo kuvano...

Van mreže Tijana Pantic

• Newbie
  • *

« Odgovor #416 poslato: 13 Novembar, 2014, 19:18:49 »
jooooj, dusa moja  :( u nameri da joj pomognem ja sam joj jos vecu zbrku napravila!! poslusacu vase savete. Ili granule ili sirovo, videcu sta joj bude vise odgovaralo a verovatno cemo i do veterinara.
hvala puno jos jednom .

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #417 poslato: 13 Novembar, 2014, 19:56:29 »
A svi smo gresili u necemu, narocito kada se radi o prvom psu. Ja ipak predlazem granule jer je jako tesko dobro izbalansirati kuvanu hranu, ne moze samo pirinac, meso, mrkva kombinacija...
Naravno, sve sto sam rekla se podrazumeva ukoliko je stene zdravo, to jest nema prolive zbog nekog zdravstvenog problema.

Van mreže Nađa Gadžić

• Newbie
  • *

« Odgovor #418 poslato: 17 Novembar, 2015, 21:06:25 »
Ljudi hitno mi treba odgovor od iskusnijih

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #419 poslato: 04 Decembar, 2015, 15:10:03 »
Nadja, dajte pitanje pa ce verovatno neko odgovoriti ukoliko moze.