Autor Tema: Beograd  (Pročitano 62185 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nebojsa Danilovic

• Newbie
  • *

Odg: Beograd
« Odgovor #390 poslato: 08 Februar, 2016, 12:19:01 »
Jedno početničko pitanje:
Da li pileće i riblje glave koje ima da se kupe, se mogu davati cele i žive psu, ili je potrebno nešto dorađivati (kuvati, sitniti, skodati kljun....)
Jel niko nije imao problema sa tim?

Pozdrav i hvala....

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #391 poslato: 08 Februar, 2016, 17:32:24 »
za riblje glave i uopste ribu pas treba da zna da je jede, i koliki je pas, da ne bude posle vece stete,
a za pilece glave moj ih jede bez problema, i sa kljunom i perjem i noge sa noktima, sve se to svari na kraju sm zelenko

Van mreže Nebojsa Danilovic

• Newbie
  • *

« Odgovor #392 poslato: 08 Februar, 2016, 17:49:38 »
hvala na odgovoru...

Van mreže Nesi

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #393 poslato: 18 Decembar, 2016, 16:55:46 »
Jel neko kupovao skoro te cuvene mesnate (gole  sm smesko1) kosti u Rodi za din/kg? Dal to jos uvek postoji?

Van mreže Nesi

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #394 poslato: 18 Decembar, 2016, 18:25:48 »
E da, i sta radite sa tim jagnjecim glavama ako ih nadjete, dajete zive, kuvate ili nesto trece?

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #395 poslato: 18 Decembar, 2016, 18:31:56 »
Ja dajem sirove.Samo svinjsko kuuvam,ostalo sve jedu sirovo.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #396 poslato: 18 Decembar, 2016, 18:32:56 »
Jel neko kupovao skoro te cuvene mesnate (gole  sm smesko1) kosti u Rodi za din/kg? Dal to jos uvek postoji?
Ja sam kupovala jedno vreme,sada ne znam da li ih ima jos.

Van mreže Nesi

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #397 poslato: 18 Decembar, 2016, 22:10:02 »
Ja sam kupovala jedno vreme,sada ne znam da li ih ima jos.

Hvala, provericemo ovih dana ;) Inace moji jedu i kuvano (iznutrice) i sirovo (junece srce i ribu, od skora i burag ) samo nemamo iskustva s jagnjecim glavama ;)

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #398 poslato: 19 Decembar, 2016, 17:40:11 »
Hvala, provericemo ovih dana ;) Inace moji jedu i kuvano (iznutrice) i sirovo (junece srce i ribu, od skora i burag ) samo nemamo iskustva s jagnjecim glavama ;)

Sto kuvas iznutrice?

Ja dajem sirovu jagnjecu glavu.

Van mreže Nesi

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #399 poslato: 19 Decembar, 2016, 22:24:56 »

Sto kuvas iznutrice?

Ja dajem sirovu jagnjecu glavu.

Pa generalno nemam bas poverenja da dajem zivu dzigericu, s jedne strane zna tu kojekakvih parazita da se nadje a s druge (i kad nema parazita) jetra je glavna laboratorija u organizmu, svi toksini, produkti metabolizma i cudesa tuda prolaze...zivo dajem samo misicno meso i to ne svinjsko. Znaci junetina uglavnom, moze srce, jezik, grkljan, rep ili riba (papline do sad i od skora glave lososa). Jagnjetinu jos nismo probali, al nesto imam osecaj da nece da se bune  sm smesko1

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #400 poslato: 19 Decembar, 2016, 22:31:53 »
Kojih parazita ima u jetri? I kako kuvanjem unistavas toksine?  :zb:

Van mreže Nesi

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #401 poslato: 20 Decembar, 2016, 00:19:28 »
Kojih parazita ima u jetri? I kako kuvanjem unistavas toksine?  :zb:

Pazi ja sam mozda malo paranoik posto sam studirala veterinu  :D U jetri moze da se nadje ehinokokus, (do duse cesce kod svinja i ovaca, nego kod goveda), mogu da se nadju metilji (isto uglavnom kod ovaca, posto pasu travu blize zemlji) i moze da se nadje Fasciola hepatica (cak se prenosi i na ljude ponekad) i po neka glista moze da zaluta. A sto se toksina tice ne znam da li kuvanjem mogu bas svi toksini da se uniste ali mi smo ucili da vecina toksina ima termolabilnu komponentu pa bi izlaganje temperaturi kljucanja trebalo da ih bar delimicno onesposobi  sm wink tako da ja po onoj  narodnoj "Bolje spreciti nego leciti" volim to malo da prokuvam  sm wink

Van mreže Nesi

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #402 poslato: 20 Decembar, 2016, 11:26:52 »
Samo da vam malo pravimo zazubice  sm smesko1 upravo jutros, pileca ledja 99din/kg u Matijevicu na pijaci Banovo Brdo  sm wink
Spremanje obroka proslo pod budnim okom publike  :D

gifs upload

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #403 poslato: 20 Decembar, 2016, 13:42:55 »
Pazi, nema sanse da u mesari kupis dzigericu sa sve ehinokokom, cak i na selu ljudi odstranjuju takvu dzigericu jer se primeti da dzigerica nije bas kao kod prethodne svinje, ali umesto da bace u kantu obicno bace psima, pa ti psi dalje malo zalivaju basticu, pa onda te lepe paprike i paradajz zavrse na nasim stolovima, a pre toga nismo dobro oprali to povrce. Ovo je najcesci nacin da se ljudi koji zive u gradovima zaraze ehinokokusom. Sigurno ni krave zarazene metiljima nece zavrsiti u mesarama.
Ni o toksinima ne brinem, ceo organizam ima dovoljno vremena da se ocisti od cega treba dok ne dodje vreme za klanje.
Msm da su jedino opasne one varijante 'meso iskljucivo namenjeno za psecu upotrebu', e tu se sigurno mogu naci i metilji i antibiotici i ko zna sta jos.. 

Tako da Nesi, pocasti slobodno svoje zveri sirovim iznutricama, nema sanse da se naljute  sm lol

I stavi ovu klopu na dnevni meni da se malo igramo  sm sendvic

Van mreže Iva

• Newbie
  • *

« Odgovor #404 poslato: 20 Mart, 2017, 01:06:00 »
Da li dajete sirovo meso ako je kupljeno u hipermarketu ili u nekoj mesari za koju znate da nije "domaca"? Mene je uvek strah da to radim, pa malo prokuvam, ali vidim da psu mnogo vise prija sve sirovo i zato ne znam sta da radim  :th: