Autor Tema: Ugljeni Hidrati  (Pročitano 26111 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

Odg: Ugljeni Hidrati
« Odgovor #90 poslato: 10 Januar, 2017, 13:06:21 »
Ja dajem beli,može i on,mada je kako sam čuo bolji onaj žuti.Beli je jeftiniji ali je žuti bolji.Svakako možeš da biraš.

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

« Odgovor #91 poslato: 10 Januar, 2017, 18:40:52 »
Na prvoj strani je neko objasnio zasto je bolji beli za pse. Nisam sigurna da li je pretkuvani beli.

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #92 poslato: 10 Januar, 2017, 19:39:48 »
Sad citam o tom pretkuvanom pirincu i vidim da je to nesto izmedju integralnog i belog, ima vise hranljivih sastojaka od belog, ali je ocisceno zrno tako da se razlikuje od integralnog. Mozes mu to davati samo dobro skuvaj sto i jeste poenta kod davanja pirinca.

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

« Odgovor #93 poslato: 10 Januar, 2017, 21:24:32 »
Hvala, na pakovanju piše 14-15 minuta, ja kuvam 15, nekad 20, ali nikad manje od 15.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #94 poslato: 11 Januar, 2017, 07:30:29 »
I obavezno iskoristi vodu u kojoj si kuvao pirinač u obroku psa.
Moja prijateljica je imala NO koji je pomocu pirincane vode izlecio stenećak.Naravno uz dodatne lekove.

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #95 poslato: 11 Januar, 2017, 12:26:33 »
Ugljeni hidrati su "pomocnik" u ishrani pasa i imaju raznih benefita, medjutim meso je prirodna hrana i treba biti osnovna za pse, odakle psi najlakse crpe mikro i makro nutrijente, te je moj savet ako se posvecujete detaljima, posvetite se ovom bitnijem, dok pirinac slobodno moze bilo koji, odnosno jeftiniji.

Najprakticnije je skuvati pirinac u serpi, kolicinski koliko ce psu trebati za 5 dana, pa to stavite u frizider i u svaki obrok dodajete.
Ovo prvenstveno vazi za vlasnike srednjih i velikih rasa, male pse je jako lako ugojiti ugljenim hidratima i tu bih izbegao uh u redovnoj ishrani.

Iz mog iskustva u ishrani pasa, ima ljudi koji su za uh, koji su protiv, a po meni prednosti ishrane gde ima pirinca:

- Umanjuje proteinski deo u ishrani i omogucava psima u fazi rasta da rastu umereno i normalnom brzinom.
- Pomaze kod formiranja stolice, te nece biti proliva kad pas pojede nesto "teze" meso.
- Mozda i najbitnija stavka - rasterecuje pankreas i jetru od prejake hrane, odnosno od viska proteina i masti. Desava se preoterecenje ovih organa kod pasa koji su na ekstremnoj ishrani samo mesom.
- Snizava troskove ishrane pasa, narocito kod ljudi koji imaju vise pasa.

Po meni, meso treba biti 2/3 obroka, ostalo u vecem delu uh i manjem delu zacini i ostali dodaci ishrani. Trenirao sam psa koji je bio na ovakvoj ishrani i super je formirao misicnu masu, sto ne bi bilo izvodljivo da pas ima manjak proteina u ishrani.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #96 poslato: 11 Januar, 2017, 13:19:49 »
Slažem sd sa murbijem,mi tako radimo,skuvamo pirinač u jednoj velikoj šerpi i kuvamo 15 minuta pa onda imamo za 4-5 dana.Isto tako dajem kuvanu palentu koja je odličnaa.Vodu u kojoj se pirinač kuvao iskoristim u obroku.

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #97 poslato: 11 Januar, 2017, 14:05:50 »
Slažem sd sa murbijem,mi tako radimo,skuvamo pirinač u jednoj velikoj šerpi i kuvamo 15 minuta pa onda imamo za 4-5 dana.Isto tako dajem kuvanu palentu koja je odličnaa.Vodu u kojoj se pirinač kuvao iskoristim u obroku.

A jesi pirinac kuvao ili kuvala?

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #98 poslato: 11 Januar, 2017, 15:48:33 »
Kuvala.
Cesto kuvam s nekim, pa napisem "kuvamo".

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #99 poslato: 11 Januar, 2017, 16:57:53 »
Ja dajem beli,može i on,mada je kako sam čuo bolji onaj žuti.Beli je jeftiniji ali je žuti bolji.Svakako možeš da biraš.

A ovde si kuvao?

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #100 poslato: 11 Januar, 2017, 17:08:06 »
Ma nista,tastatura zeza,nevalja mi pa ne znam sta kucam na telelfonu
Ja napisem kuvala a on mi prebaci na kuvao ne znam zasto.

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

« Odgovor #101 poslato: 11 Januar, 2017, 18:08:13 »
Pirinač kuvam svaki dan, dajem ga s mesom, jedan deo kuvam 10 minuta a jedan deo dajem živ, postepeno smanjujem deo kuvanog mesa (piletina ili junetina), uz to nekad šargarepu, kiselo mleko, žumance često. To je jedan obrok a drugi su granule, Taste of the Wild. Dajem joj kalcijum i vitamine ali ne svaki dan, iz straha da ne dajem previše kalcijuma. Da li je ovaj način ishrane u redu?

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #102 poslato: 11 Januar, 2017, 19:08:56 »
A što daješ živ pirinač?Ja sve kuvam jedno 15 minuta.Evo šta ja dajem u obrok sa pirinčem:
-svinjetina piletina ili ćuretina,šta god se nađe
-pirinač
-malo maslinovog ulja
-nekad zna da se nađe i po nešto od ribe,ali retko,samo kada je i ja jedem
To je to,kombinacija sa pirinčem,kada joj skuvam dam joj sve to.
Onda joj dajem 1-2 nedeljno palentu.Nju kuvam isto tako 10-15 minuta ali nju dajem samu.
E sad,da li je u redu taj mačin ishrane,to nisam sigurna,neko iskusniji neka nspiše,ne bih krivo da ti savetujem.Pozdrav

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

« Odgovor #103 poslato: 11 Januar, 2017, 19:17:40 »
Pirinač kuvam a deo mesa ne kuvam.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #104 poslato: 12 Januar, 2017, 07:45:39 »
Aaaaaaa u redu,nesporazum sm smesko1