Autor Tema: Ugljeni Hidrati  (Pročitano 27671 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

Odg: Ugljeni Hidrati
« Odgovor #75 poslato: 26 Januar, 2013, 22:33:54 »
pogledaj tabelu samo i jos par ispod, ne moras razumeti suvu genetiku i celu diskusiju  sm wink sto vise kopija te mutacije psi su vise sposobni da zbog iste vare... i usvajaju skrob kao jedan od  ugljenih hidrata. Mogu i vukovi ali jako malo jer kroz evoluciju nisu bili prinudjeni na tolike adaptacije i promene u ishrani...sto opet ne znaci da moraju jesti i UH da bi bili zdravi vec da samo mogu da usvoje nesto ..ovo je genetsko istrazivanje vezano samo za skrob a koliko ostali seceri sem skroba mogu da im odgovaraju ili ne...pa videcemo i to jednog dana crno na belo iz nekog slicnog istrazivanja eminentnih instituta za genetiku.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #76 poslato: 26 Januar, 2013, 23:08:41 »
opet se sve u sustini svodi na pojedinacnu jedinku ali imamo ipak neke okvirne smernice koje rase su vise mutirale a koje ne... raspon recimo kod velikog snaucera krece od 8.7 pa sve do 16.2..lajka sto me je iznadilo jako  puno, citavih 25.4 kopija ..itd itd. Onako koliko sam preletela ostale rase rekla bih da pored samojeda i istocnjackih rasa samo jos par jedinki ima broj kopija ispod 10.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #77 poslato: 26 Januar, 2013, 23:25:37 »
šta ćemo sa rasama kojih nema na spisku

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #78 poslato: 26 Januar, 2013, 23:30:31 »
pa cekacemo da ispitaju i njih i hraniti ih sirovim mesom do tada jer im to sigurnio nece skoditi vise od obaveznih UH u ishrani sm smesko1..kao sto se dole vidi pas je sklon mutaciji u tom regionu pa ce mozda takvom ishranom smanjiti broj mutacija bar oni za koje ne znamo iz ove tabele  :wonder:
Salim se malo ..u proseku svi su mutirali manje ili vise i prosek je ono sto moze biti smernica po nekoj logici :th:

Van mreže elansticna

• Newbie
  • *

« Odgovor #79 poslato: 19 April, 2013, 23:03:39 »
hej ljudi da vas pitam....zanima me kako odredjujete kolicinu palente/pure? npr ako  mi je   obrok 70%meso a 30% palnta da li kolicinu palente odredjujem kad je  skuhana ili "na suho". riza, palenta i dr. se napuse prilikom kuhanja pa nisam sigurna kako tocno odrediti kolicinu. hvala

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #80 poslato: 19 April, 2013, 23:06:54 »
Skuvano :)

Van mreže elansticna

• Newbie
  • *

« Odgovor #81 poslato: 19 April, 2013, 23:12:56 »
hvala  sm to

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #82 poslato: 20 April, 2013, 07:03:10 »
ja je kuvam i sa mlekom,tako mi uvek vise pojede nego kad je posle prelivam

Van mreže LjubicaLj

• Full Member

« Odgovor #83 poslato: 23 Mart, 2014, 09:27:02 »
Imam jedno pitanje vezano za raspravu o mestu UH u ishrani pasa. Vidim da dugo nije pisano u ovoj temi, ali da pokušam  sm redface

Imam petomesečnog samojeda, dakle u fazi je intenzivnog rasta i jasno mi je da ne sme biti preopterećen proteinima kako bi rastao umerenom brzinom i kako bi se izbeglo preveliko opterećenje kostiju i zglobova. Vidim, a poznat mi je taj podatak i od ranije, da samojedima uh u ishrani nisu neophodni u velikim količinama, kao polarni psi bili su upućeni na ishranu bogatu ribom, mesom i ostacima irvasa i slično, vrlo malo uh. Kako onda postići odgovarajući balans proteina i energetskih materija bez pretrpavanja psa bilo mesom bilo ugljenim hidratima? Jasno je da odgovor nije u mastima zbog svih drugih problema koje to može da izazove... Ali šta jeste rešenje?  :th:
The big, white, smiling dog carries in its face the spirit of Christmas the whole year through.

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member
  • Autograph Collector :)

• MarinaLFN's autograph collection
« Odgovor #84 poslato: 02 Septembar, 2014, 16:12:45 »
Da li neko daje heljdine makarone i kakva su uskustva? Kontam da su boji od ovih običnih.
*...moje ljubavi Tipa, Frida i Chico...*

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #85 poslato: 02 Septembar, 2014, 16:47:09 »
ja bih rekla da ne postoje makaroni od heljdinog brašna. barem ja na njih nisam naišla. sa heljdom se jako teško mesi i svi proizvodi, tipa pasta ili kore, imaju barem 70% pšenice u sebi. što znači da psa ili sebe zapravo hranite pšenicom sa malim dodatkom nečeg zdravog

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #86 poslato: 02 Septembar, 2014, 16:48:31 »
Imam jedno pitanje vezano za raspravu o mestu UH u ishrani pasa. Vidim da dugo nije pisano u ovoj temi, ali da pokušam  sm redface

Imam petomesečnog samojeda, dakle u fazi je intenzivnog rasta i jasno mi je da ne sme biti preopterećen proteinima kako bi rastao umerenom brzinom i kako bi se izbeglo preveliko opterećenje kostiju i zglobova. Vidim, a poznat mi je taj podatak i od ranije, da samojedima uh u ishrani nisu neophodni u velikim količinama, kao polarni psi bili su upućeni na ishranu bogatu ribom, mesom i ostacima irvasa i slično, vrlo malo uh. Kako onda postići odgovarajući balans proteina i energetskih materija bez pretrpavanja psa bilo mesom bilo ugljenim hidratima? Jasno je da odgovor nije u mastima zbog svih drugih problema koje to može da izazove... Ali šta jeste rešenje?  :th:

jedino da balansiraš sa povrćem
ali meso koje dajemo psima ima potpuno drugačiju količinu proteina u sebi u odnosu na dehidrat

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member
  • Autograph Collector :)

• MarinaLFN's autograph collection
« Odgovor #87 poslato: 02 Septembar, 2014, 17:36:22 »
Evo ovu koristim.
Za sastav piše: integralno heljdino brašno, pšenični griz

*...moje ljubavi Tipa, Frida i Chico...*

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #88 poslato: 02 Septembar, 2014, 18:42:09 »
znala sam da mora da ima neke pšenice
mada sam iznenađena da je heljda na prvom mestu

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

« Odgovor #89 poslato: 10 Januar, 2017, 10:33:47 »
Dajem psu pretkuvani pirinač (parboiled), da li je to u redu ili da kuvam obični beli?