Autor Tema: Šta psi NE SMEJU jesti!  (Pročitano 82759 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže BlackKan

• Old Member

Odg: Šta psi NE SMEJU jesti!
« Odgovor #90 poslato: 21 Novembar, 2013, 18:05:42 »
Luna,sve je to ok za ljude,ali se uoste svinje ne vakcinisu kod nas od Aujeckija koji je poguban za pse

jer to sto se nosi meso na analizu to je uglavnom na trihinelu i vazi za coveka  sm wink

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #91 poslato: 21 Novembar, 2013, 18:07:16 »

Van mreže Luna123

• Full Member

« Odgovor #92 poslato: 21 Novembar, 2013, 18:08:36 »
Ok,hvala vam na savjetu.A ako je kuhana?
Luna <3

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #93 poslato: 21 Novembar, 2013, 18:21:18 »
kuvana moze,samo ako joj dajes prvi put,postepeno i u manjim kolicinama,da ne izbaci vrlo brzo sve sto je pojela  sm smesko1 ,

i na svinjetinu mislimo pre svega na srca,jezike,jetru i ostale iznutrice,ne na meso kao meso,i ne treb apreterivati s njom,prednost uvek imaju junetina,piletina i riba

Van mreže Luna123

• Full Member

« Odgovor #94 poslato: 21 Novembar, 2013, 20:47:04 »
Nisam prvi put jede ona sve i svašta :)
Najviše jede sirovu piletinu,al cijelo pile znači meso,kosti,iznutrice sve sirovo.Ribu neće niti da vidi.Luni sam često davala svinjska srca,jetru i pluća.
Luna <3

Van mreže Luna123

• Full Member

« Odgovor #95 poslato: 10 April, 2014, 16:59:45 »
Pozdrav.
Imam par pitanja u vezi nekih namjernica.I nadam se da mi netko može odg. jer sam zbunjena.
1.Orašati plodovi(badem,ohrah,lješnjak) DA ili NE?Na nekim stranicama piše da a nekim piše da je otrovno.Što je točno?
2.Grožđe?Nekamo piše da mogu par boba a nekamo kažu niti malo.
3.Mlijeko?Znam da neki psi dobiju proljev ali Luna ne i da li njoj isto šteti?Nekamo sam pročitala da ono razara mišićno tkivo?Jel to istina?
Hvala :)
Luna <3

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #96 poslato: 10 April, 2014, 17:23:14 »
Na sve već postoji odgovor  :nod: I više puta se pominjalo grožđe, kao i orasi.

Negde smo pisali o orasima  :zb:
Mislim da je AA pisala kako je njen Wili iz odgajivačnice gde psi igrom slučaja jedu orahe jer u dvorištu imaju jedno drvo, pa kad orah szri i padne na zemlju oni uzmu i krckaju. I tako već godinama bez ikakvih posledica... Nisam se mnogo interesovao za njih jer ne vidim razlog zašto bi ih psi uopšte jeli, ja ih ne ubacujem u ishranu niti planiram.

grožđe nikako
određeni sastojak u grožđu je toksičan za pse

Citat
Mleko

Sveže mleko prija samo mladim štencima, većina štenaca nakon napunjenih dva meseca starosti više nije u stanju da normalno vari kravlje mleko. U tom periopdu oni gube enzim koji služi za varenje mleka i zbog toga dolazi do povraćanja ili dijareje. Sastav kravljeg mleka se razlikuje od sastava kujinog mleka, kravlje mleko sadrži 3,2 – 4% mlečne masti, a kujino čak 9,5% masti. Kod sadržaja laktoze je obrnuto, kravlje mleko ima 5%, a kujino 3,3% mlečnog šećera.

Dakle odrastanjem psa količina enzima laktaza u crevima se smanjuje i psi gube sposobnost razgradnje laktoze iz mleka u tankom crevu.

Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Luna123

• Full Member

« Odgovor #97 poslato: 12 April, 2014, 16:35:06 »
Za orase sam čula da imaju mnogo dobrih masnih kiselina.
Stvar oko mlijeka je da Luna ne dobije proljev od njega jer joj dajem od kako je imama(3 ipo godine) pa može li ona to pit i dalje ako joj ne smeta?
Luna <3

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #98 poslato: 12 April, 2014, 16:38:45 »
Da sam ja na tvom mestu, ne bih, jer mogu da dajem psu jogurt, sir, kajmak, pavlaku, kiselo mleko, surutku...  :nod: Bez obzira što možda izgleda kao da psu ne smeta mleko.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #99 poslato: 12 April, 2014, 18:17:27 »
To je kao i kod ljudi, neki imaju problem sa laktozom, neki ne. Kod pasa je retko da mogu da vare mleko bez problema, ali ako mogu, onda super. Posebno ako je sa izvora, odnosno krave ili koze :)

Van mreže Luna123

• Full Member

« Odgovor #100 poslato: 13 April, 2014, 17:09:26 »
Ne kupujemo mi ono u tetrapaku nego nam poznaninca proda svako jutro svježe kravlje mlijeko.Luna odobije svaki par dana po 2-3 dl.
Luna <3

Van mreže Paul Pendic

• Newbie
  • *
  • Kelly ♥

« Odgovor #101 poslato: 02 Jul, 2014, 22:10:43 »
Nije mi samo jasno, kako to da mlijeko ne smiju jesti(piti) ? Dok su mali sisaju majcino mlijeko, to je drugo.. Znaci ja ne smijem davat ono normalno mljeko (trajno mlijeko) sto mi pijemo ?

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #102 poslato: 02 Jul, 2014, 22:22:16 »
objasnjenje  sm wink

Mleko

Sveže mleko prija samo mladim štencima, većina štenaca nakon napunjenih dva meseca starosti više nije u stanju da normalno vari kravlje mleko. U tom periopdu oni gube enzim koji služi za varenje mleka i zbog toga dolazi do povraćanja ili dijareje. Sastav kravljeg mleka se razlikuje od sastava kujinog mleka, kravlje mleko sadrži 3,2 – 4% mlečne masti, a kujino čak 9,5% masti. Kod sadržaja laktoze je obrnuto, kravlje mleko ima 5%, a kujino 3,3% mlečnog šećera.

Dakle odrastanjem psa količina enzima laktaza u crevima se smanjuje i psi gube sposobnost razgradnje laktoze iz mleka u tankom crevu.

U jogurtu i kiselom mleku na primer mlečni šećer je razgrađen pa se oni mogu davati bez straha od negativnih posledica.

i uopste tema o Mlečni proizvodi  sm wink