Autor Tema: Meso  (Pročitano 141756 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Karim

• Sr. Member

Odg: Meso
« Odgovor #900 poslato: 10 Novembar, 2016, 13:06:17 »
Slobodno joj izbaci granule, sve sto joj treba dobice iz namirnica koje si navela, a onda ces pileca ledja moci da joj dajes i svaki dan, naravno ne samo to. Imas onaj model koji kaze od 100% mesnatog dela, kosti i hrskavice treba da cine 10%, mada se ja time ne opterecujem, vec odokativno dajem svaki dan i kosti i hrskavicu, pa onda pratis stolicu.
Sirova riba i glave svi kazu da mogu sloboodno da se daju, ja mom ne dajem posto nece, jede samo ostatke od filetiranja lososa i to uzmem i sameljem. Tvoja malena bi trebalo da je promenila zubice tako da ako hoce da jede ribu, bilo bi super da joj dajes.
Sto vise razlicitih delova i vrsta mesa dajes, to ce i ishrana biti potpunija i tezice onom balansu kog ima samo u granulama  sm smesko1

Van mreže Charli

• Newbie
  • *

« Odgovor #901 poslato: 10 Novembar, 2016, 22:57:43 »
Hvala puno na odgovoru. Izbacicu joj granule skroz, samo mi je trebalo malo podrske:) Ledja joj odgovaraju na svaki treci ili cetvrti dan, makar sto se konzistencije stolice tice:). Probacu da joj dam ribu, pa cu da je pratim...

Van mreže Charli

• Newbie
  • *

« Odgovor #902 poslato: 10 Novembar, 2016, 22:59:19 »
E da, pas ti je prelep. Koliko on dnevno pojede? Deluje mi ogromno:)

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #903 poslato: 11 Novembar, 2016, 13:17:02 »
Kad izbacis granule moci ces i cesce da joj dajes ledja zato sto ce tada samo kosti da joj stvrdnjavaju stolicu. Ako ne dajem svaki dan nesto od kostiju, stolica bude malo meksa pa me nervira kad treba da pokupim minuli rad  sm smesko1
Veliki je moj Karimce, on jede negde izmedju 1.4kg i 1.9kg  u zavisnosti od godisnjeg doba, pa tu malo korigujem hranu, zimi recimo dajem vise masnoce. S' tim sto vise ne dajem UH osim kroz povrce koje takodje dajem u manjim kolicinama.

Van mreže Charli

• Newbie
  • *

« Odgovor #904 poslato: 12 Novembar, 2016, 23:15:10 »
A u kom obliku dajes masnocu? Maslinovo ulje, loj...? Mozda je glupo pitanje ali oprostite, pocetnik sam:)

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #905 poslato: 13 Novembar, 2016, 17:21:12 »
Masnoce pojacam u smislu da mu dajem meso koje ima vise masti (rebra su dusu dala za zimu), pa onda recimo, kad mu dajem junece srce u vreme toplijeg perioda, znam da skinem dosta loja, a zimi ne skidam nista, onda ima mesnatih kostiju koje na sebi imaju dosta masnoce, pa grkljani takodje imaju dosta masnoce. Neko dodaje svinjsku mast, ja ne, zato sto nista svinjsko ni ne dajem, a cist loj je super, ali ja to nigde nisam nasla.

A sto se tice biljnih masnoca, u skoro svaki vecernji obrok dodajem neko ulje.

I pitaj sta god hoces, manje ces nedoumica imati  sm wink

Van mreže Charli

• Newbie
  • *

« Odgovor #906 poslato: 18 Novembar, 2016, 10:42:49 »
E hvala puno. Vec par dana ne jede granule uopste, porucila sam i hranu od Murbija tako da nemam vise problem sa nalazenjem namirnica. Prezadovoljne smo, i ja i pas:)

Van mreže Aksentije

• Newbie
  • *

« Odgovor #907 poslato: 11 Decembar, 2016, 21:22:39 »
Neko dodaje svinjsku mast, ja ne, zato sto nista svinjsko ni ne dajem

Svinjska mast se topi (kuva) pa samim tim ne bi trebalo da ima ikakvih opasnosti od Aujekcija (pretpostavljam da zato izbegavas svinjsku mast). Ja dodajem po kasiku svinjske masti u zimske obroke vec godinama i nemam nikakvih problema. 

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #908 poslato: 12 Decembar, 2016, 12:44:49 »
Neko dodaje svinjsku mast, ja ne, zato sto nista svinjsko ni ne dajem

Svinjska mast se topi (kuva) pa samim tim ne bi trebalo da ima ikakvih opasnosti od Aujekcija (pretpostavljam da zato izbegavas svinjsku mast). Ja dodajem po kasiku svinjske masti u zimske obroke vec godinama i nemam nikakvih problema.

Znam da je svinjska mast bezbedna, nego, posto ja sve dajem sirovo onda ne dajem nista svinjsko, pa tako po inerciji ne dajem ni mast koja je u sustini super i za ljude i za pse.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #909 poslato: 12 Decembar, 2016, 14:33:51 »
Moji psi jedu sve vrste mesa,uglavnom piletinu.Zimi im pojacavam obroke i dodajem u to supenu kasiku masti svakom (mesanac i nemacki ovcar).
Svinjsku mast je super dodati psu u obrok,postepeno,ali ne preterivati.Dovoljna je jedna supena kasika.
Zimi obicno dobijaju rebra,ne skidam loj,jedu sve,naravno dobiju vise nego leti.

Van mreže remarema

• Newbie
  • *

« Odgovor #910 poslato: 06 Januar, 2017, 00:41:58 »
Pozdrav svima na forumu. Imam staforda od 7 godina i resili smo od nove godine da konacno predjemo na prirodnu ishranu. Kupio sam danas oko 10kg pilecih ledja, 2kg pilecih srca, 2kg juneceg zeluca, 2kg girica, ovsene, sargarepu i maslinovo ulje - sve sam mu to pomesao i napravio pakete. Problem je sto sam tek sada procitao ono sto su ljudi pisali za pileca ledja - da se seku po duzini. Ja sam ih izlupao sekirom na nekoliko delova u posle jos malo cekicem tako da su to sad mali parcici.. Najvise se plasim toga sto mi pas bukvalno guta hranu (zaista ne preterujem, to je nesto neverovatno koliko je halapljiv) pa se bojim da mu se nesto ne desi. Da li da probam jos malo da izlupam kosti ili da pobacam pakete ako je rizik prevelik? Tu sam ja pored njega dok jede ali opet mi je frka od kad sam sve ovo procitao. I samo jos jedno pitanje na koje nisam ovde naisao - Koliko puta dnevno hranite odraslog psa? Ja sam ga do sada hranio 2x granuliranom hranom, ali sam sada mislio da predjem na 1x dnevno i to da mu dajem sredinom dana? Izvinjavam se sto ne odvajam pasuse, pisem preko telefona pa nemam tu opciju.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #911 poslato: 06 Januar, 2017, 11:19:11 »
Juneci grkljani se seku po duzini, nikad nisam cula da pileca ledja treba da se seku po duzini?  :zb: Ja ih niti lupam, niti seckam, samo ih dam u komadu.

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #912 poslato: 06 Januar, 2017, 14:25:39 »
Da, ne seku se pileca ledja po duzini..
Ako se bas plasis da psu moze da zapne neki deo ledja, onda ih povadi iz paketa pa samelji na masini za mlevenje mesa.
Po meni je bolje ostati na dva obroka.

Van mreže remarema

• Newbie
  • *

« Odgovor #913 poslato: 06 Januar, 2017, 23:51:38 »
Hvala na odgovorima! Da, definitivno cu mu mleti u masini za meso sve sto ima i malo kostiju.. Danas je poceo da iskasljava i da pravi pauze dok je jeo, vec sam krenuo da mu vadim, ali je savladao. Ludim sto je tako alav, drugi pas je istu tu porciju jeo 10 minuta, vadio jedan po jedan grkljan a ovaj kao nenormalan

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #914 poslato: 07 Januar, 2017, 21:21:30 »
Probajte sa velikim komadima, kao sto su cela pileca ledja na primer. Pas nece moci da proguta pa ce morati kutnjacima da "glodje", moze se desiti da tako nauci da lepo jede. Komadi i zvakanje su prirodna situacija za pse iz vise razloga :)