Autor Tema: PRELAZAK SA DEHIDRATA NA PRIRODNU ISHRANU  (Pročitano 8561 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filth

• Hero Member

Odg: PRELAZAK SA DEHIDRATA NA PRIRODNU ISHRANU
« Odgovor #15 poslato: 29 Oktobar, 2012, 20:32:14 »
A i ako bas moras, nemoj molim te one koje si pominjala(pedigree, friskies, chappy).  sm redface Daj da ti posaljemo jedan dzak ili da pronadjes negde  sm zelenko Nemoguce je da pet shop drzi samo ove 3 vrste dehidrata? Mada ovo vrste kazem zbog razlicitih naziva, to je sve 1 vrsta... :D

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #16 poslato: 29 Oktobar, 2012, 20:47:39 »
Ma to u biti i nije pet shop, nego supermarket. Tamo imaju Friskies,Bonami,Chappi,Pedigree i neki talijanski dehidrat koji još nismo probali. Hmm,uskoro se selimo, tako da se nadam da će tamo biti nešto bolje. Ako ne, probat ću da dehidrat svedemo na minimum.
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #17 poslato: 29 Oktobar, 2012, 20:48:31 »
Koji je to Bonami? To nisam viđala.

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 29 Oktobar, 2012, 20:50:01 »
Vidi da nesto iskombinujes...sigurno ides negde gde ima pet shopova, danas ih bar ima na stotine. Kupis dzak i mirna si za poduzi period, ako ima samo povremeno dajes. Ali barem i tada kad im das, znas da im nisi dala bas potpuno smece.  sm wink Mada nista im nece faliti ni od pedigrea jednom ili dva puta mesecno, ali ako imas mogucnosti, sto da ne uzmes nesto bolje.  sm wink

Van mreže lostmyway

• Hero Member

• My blog
« Odgovor #19 poslato: 29 Oktobar, 2012, 20:52:29 »
Bonami

Filth, da, ma vjerojatno im neće škoditi povremeno, s obzirom na to da smo itekako povećali meso,ribu,povrće i voće.  sm wink

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 29 Oktobar, 2012, 20:55:49 »
A možda možeš da naručih preko nekog online shopa? Viđala sam da negde ima prodavnica(online)i preko 3 000 dinara(može i više, nebitno je, samo primer dajem), odnosno 30 evra, je besplatna dostava. A negde je čak uvek besplatna. Možda tako možeš da nađeš nešto.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže lostmyway

• Hero Member

• My blog
« Odgovor #21 poslato: 29 Oktobar, 2012, 20:58:10 »
Da, znam i za tu opciju. Kad završimo s ovime oko preseljenja, vidjet ću ima li tamo ikoji pet shop. Ili barem neki koji vrši dostavu. Mislim, kad već mogu davati im nešto bolje, nema smisla zadržavati se na kukuruzu i umjetnim bojilima.  sm denser

Van mreže lostmyway

• Hero Member

• My blog
« Odgovor #22 poslato: 22 Novembar, 2012, 20:11:49 »
Ako se ne varam, prošla su 24 dana otkada smo ponovo na prirodnoj ishrani. Od ta 24 dana, 5 dana je dobijao dehidrat. Ja sam zadovoljna ishodom. Nije se mnogo stvari mijenjalo, problema s probavom nije bilo. Toplo se nadam da će tako i ostati.  sm prst gore sm prst gore

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #23 poslato: 04 Jul, 2013, 16:29:23 »
Lako je kad se prelazi na bolje, zamislite kako je kad je obrnuto.
Priča mi drugar koji je završio veterinu (pa je radio nešto pri vojsci) kako sad zbog lošeg stanja u vojsci pse prebacuju na neke krš granule (mislim da reče iz Vrbasa), pa psi neće da jedu, imaju problema sa varenjem itd....tuga jedna. Nekad su psi jeli ono što vojska jede, ako meso nije za ljudsku upotrebu i ne koristi se. Postojale su kuhinje gde se samo za pse spremalo, a danas....

Van mreže BeladonaTuk

• Newbie
  • *

« Odgovor #24 poslato: 04 Jul, 2013, 17:33:48 »
Lako je kad se prelazi na bolje, zamislite kako je kad je obrnuto.

E, bas imam povodom ovoga pitanje:

Idemo na odmor i ostavljamo ovu malu brkatu kod mojih u vikendici. Ona je vec skoro godina dana iskljucivo na prirodnoj ishrani, ali verujem da bi mojima bio problem da se bakcu sa odmrzavanjem (nemaju tamo ni posten zamrzivac) ili nedajboze pripremanjem posebne klope za nju (cale vec misli da sam malo ku-ku kad je ker u pitanju sm smesko1 ).
Kolika bi steta bila da je za tih desetak dana vratim na granule i da li bi ona mogla da ima nekih problema zbog toga?

Znam da je tema u obrnutom smeru, ali reko' da ne otvaram novu.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 04 Jul, 2013, 18:31:46 »
I ja isto znam da moji neće time da se bave, ali ja ću zato da spremim u posudice za 5,6 ili koliko god dana treba. Da ne bih kupovala granule... Da sam bliže murbiju, to bi mi bila isto dobra opcija kad ja nisam tu.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #26 poslato: 04 Jul, 2013, 18:42:54 »
Kolika bi steta bila da je za tih desetak dana vratim na granule i da li bi ona mogla da ima nekih problema zbog toga?

Neće joj ništa biti zbog toga što će 10 dana jesti granule, to nek te ne brine, nema štete. Možda bude problema sa ređom stolicom, to obično prati svaku drastičnu promenu ishrane. Sad sve zavisi od psa po psa.... Možda da mu po malo uvodiš granule u ishranu, par dana pre nego što kreneš, da se navikne.... Pimeniš ovde pominjani recept, samo u obrnutom smeru.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #27 poslato: 04 Jul, 2013, 18:50:27 »
Kada idemo na odmor Gal isto jede granule tih nekoliko dana. U suštini nikad nije bilo  problema, samo nemoj da te zaprepasti količina minulog rada  :lipssealed:

Van mreže BeladonaTuk

• Newbie
  • *

« Odgovor #28 poslato: 04 Jul, 2013, 21:18:19 »
Bas me briga, to ce i onako cale da skuplja sm zelenko

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #29 poslato: 05 Jul, 2013, 07:49:02 »
Ja bih dodao da ce vecina pasa koji su odrasli na dehidratu u samom pocetku dobiti manji ili veci proliv. To ne treba da vas zabrine, jer je ovako velika promena prosto nesto sto mora da prouzrukuje promenu stolice. Ne bi mi preporucivali prirodnu ishranu da nije ona nesto totalno drugacije od dehidrata.  ;) Pa shodno tome psa treba pustiti odredjeni period da se na nove namirnice navikne. Ukoliko nastavite sa davanjem onoga sto je uzrokovalo proliv, pas ce svakim obrokom tu hranu prihvatati sve bolje i stolica ce biti sve formiranija. Taj period privikavanja i vracanje stolice u normalnu najcesce traje nekih 3, 4 dana. U prvom pokusaju davanja mesa treba poceti sa jednostavnim dodacima kao sto su pirinac i po koje povrce(kuvana sargarepa, list persuna, spanac...). Unapred znajte da je to sto pripremate psu hrana koju on vise voli od granula, i da ce u narednom periodu verovatno odbijati granule. Zato ako ulazite u ovu pricu budite spremni da se suocite sa cinjenicom da cete verovatno do kraja zivota pripremati hranu vasim psima.  :) Sto i nije neka muka kada se uigrate, a zarad kompletnog zdravlja vaseg psa vredi svaki minut potrosen na pripremu i nabavku...

Jos jedna stvar je jako bitna. Psi razlicito reaguju na razlicite vrste mesa. Sto znaci da ukoliko ste ga navikli na recimo junetinu ne znaci da je pas potpuno spreman da jede recimo piletinu u bilo kakvom obliku. Polako navici psa na razlicite vrste mesa postepenim povecavanjem porcija i laganim prelazom. Pri izboru prve vrste mesa u procesu prelazenja najbolje je izabrati ono meso koje je pas dobija kroz dehidrat. Jednom kada je pas naviknut na razlicite vrste mesa, povrca, voca i generalno svih prirodnih namirnica bicete slobodni da uzivate u pripremi razlicitih obroka i kombinovanju razlicitih namirnica. Kroz kombinovanje cete uociti ono sto vas pas manje ili vise voli, ono sto mu je omiljena hrana, ono sto mu iz nekog razloga smeta i ne prija, itd. pa cete shodno tome praviti obroke po ukusu vaseg psa. Kod izbirljivih pasa i sam prelazak i ova analiza manje ili vise omiljenih namirnica traje malo duze.  :D

Najvaznije je proces prelazenja odraditi POLAKO, i POSTEPENO, to upamtite a sve ostalo ide u hodu.  ;)

:clapping:  :clapping:  :clapping:
U potpunosti se slazem i imam puno iskustva koji potvrdjuju navedeno...
Jedino bih dodala da proliv koji psi obicno dobiju (u ovim situacijama) se javlja i zbog toga sto je to prirodan proces da se jadni ociste od naslaga konzervansa, boja itd... I takodje pas kad prejede dobija proliv, tako da u pocetku vise manjih porcija.
 POLAKO i POSTEPENO  sm cheers
Ono sto pisemo ovde moze da pomogne nekom ili spasi neki zivot <3