Autor Tema: Pas i sport  (Pročitano 7600 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BlackKan

• Old Member

Odg: Pas i sport
« Odgovor #15 poslato: 03 Avgust, 2012, 22:48:56 »
tebi je bar pas u elementu,mi bi morali prvo psa da menjamo  sm smesko1

a verovatno je prava avantura voziti se ovako  sm cheers

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 04 Avgust, 2012, 01:52:38 »
http://i641.photobucket.com/albums/uu131/Lutiena/Milan/5.jpg
E da mi je jos 5-6 njih, i planina, i sneg, i slobodno vreme... :cry:

Uh ovo bih voleo da probam definitivno!!
Nego sad sam se setio jednog dokumentarca koji sam davno gledao a vezan je za trening pasa koji vuku sanke, evo našao sam na netu kratak video....

Ovi psi su u stanju da u ovom točku trče baš dugo, da sad ne lupim....

Još jedna stvar, neka istraživanja su pokazala da psi koji se hrane namirnicama koje su bogate ugljenim hidratima imaju znatno slabije preformanse. Masti i proteini su najvažniji izvor energije za pse koji vuku sanke. Masti psu obezbeđuju neophodnu energiju, proteini pomažu psima da odgovore na velike fizičke napore tokom trke i neophodni su u većim količinama. To bi moglo da bude povezano sa onom pričom o dužini varenja granula, jer nije lako trčati kilometrima sa punim stomakom!
Jedan od mitova je i da psi koji vuku sanke dolaze do vode tako što jedu sneg, što nije istina. Voda je jedna od najvažnih stavki u ishrani pasa.

Miki baci koje slovo ako se razumeš u ove stvari ? Baš me interesuje kako se ovi psi hrane i koliko količinski jedu... Ja znam ono što sam viđao u filmovima, ali mi je neverovatno da ti psi prelaze tolike distance sa komadom mesa u stomaku.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #17 poslato: 06 Avgust, 2012, 14:55:37 »
Ovaj ''točak za trening'' je u stvari zamena za traku za trčanje, ukoliko je traka mehanička, onda kao i na ovom točku pas sam diktira brzinu kretanja. Sa tim što na većini traka može da se menja nagib. Vidim na netu da se točak pravi od drveta, što je po samog psa bolje nego trčanje po betonu recimo.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #18 poslato: 06 Avgust, 2012, 15:16:02 »
zar nisu UH, između ostalog, izvor energije? kako kod ljudi tako i kod životinja?
tu ne mislim na suv lebac

inače, za polarne pse važi da jedu manje nego ostale rase te veličine....mada ja mislim da je to sad već individualna stvar i da važi od psa do psa

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 06 Avgust, 2012, 15:25:03 »
jesu uh izvor energije ali masnije meso i misici su kvalitetniji izvor energije s tim da je onda potrebno da pas jede dosta vece obroke.
imala sam ja ambiciju da wilija hranim bez uh, ali kako kolicinski ne jede puno i nece da jede, onda nisam uspevala da mu kolicinom mesa nadomestim sve sto potrosi

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #20 poslato: 06 Avgust, 2012, 15:33:21 »
Jesu i UH izvor enerigije, ali za mesoždere su masti i proteini primarni i što Ana kaže kvalitetniji izvor energije. Ako me sećanje ne vara mislim da nekih 15% njihove ishrane čine ugljeni hidrati, ali opet sve je to verovatno individualno od vlasnika do valsnika.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #21 poslato: 06 Avgust, 2012, 15:43:20 »
jesu uh izvor energije ali masnije meso i misici su kvalitetniji izvor energije s tim da je onda potrebno da pas jede dosta vece obroke.
imala sam ja ambiciju da wilija hranim bez uh, ali kako kolicinski ne jede puno i nece da jede, onda nisam uspevala da mu kolicinom mesa nadomestim sve sto potrosi

to mi je jasno oko kvaliteta. ali ovi psi ipak prelaze velike razdaljine i potrebno im je gorivo

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 06 Avgust, 2012, 15:49:40 »
mast je njima najbolje gorivo... pa pogledaj vukove, tigrove i ostale divlje zivotinje...
sama struktura misica je elasticnija sa takvom ishranom

Van mreže Jaruga

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #23 poslato: 29 Septembar, 2012, 02:24:03 »
Psi za vucu sanki se hrane uglavnom veoma masnim sirovim mesom i kvalitetnim granulama. U hranu im se takodje dodaje dosta vode. Pre pocetka trcanja dobijaju obrok koji je vise corbast, znaci vise vode stavljaju u ciniju, a manje mesa i granula, a kad zavrse trcanje ili pred pauzu za odmor psima daju malo manje tecnosti u odnosu na prethodni obrok, a vise mesa i granula. Oni jedu najcudnija mesa za koja sam cuo da se daju psima, meso foke, dabra, itd, uglavnom veoma masno meso! Jedine ugljene hidrate koje dobijaju su oni iz granula.