Autor Tema: PAS NE ZELI DA KORISTI ZADNJE NOGE  (Pročitano 265 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Natasa Milic

• Newbie
  • *

PAS NE ZELI DA KORISTI ZADNJE NOGE
« poslato: 30 Oktobar, 2018, 12:20:34 »
Dobar dan, nova sam na forumu, citala pravila i zao mi je ako sam nesto predvidela pa mozda ne pisem gde treba. Naime, pisem u vezi svog jos malo pa 14 god starog vucjaka... Zadnjih godinu dana je hrom na zadnjim nogama sto je odlika starosti ali zadnjih mesec dana bas je otezano ustajao i hodao a od cetvrtka uopste. Bio je vet koji ga leci, samo pogledao, dao vitamine i protiv bolova i rekao ako do sutra ne bude bolje, pustite ga star je... Kako mu nije bilo bolje a inace jede idalje kao kad je bio i mladji, pije vodu, vlazna njuska, relativno veseo ja sam pozvala drugog veta koji kada je dosao odmah rekao upala krajnika, za razliku od drugog veta, on je krenuo terapiju diklofenom i nekim antibiotikom i evo tri dana je prima. Kaze da se pomak vidi ali da je pas preplasen i da je to razlog sto je odustao od hoda, da mi moramo da ga lagano dignemk na noge i teramo da hoda... Mi to i radimo, uz dosta muke jer cvili dok ga brat dize cak hoce i da ujede pa mu stavljamo brnjicu, pada ali kad krene i kad mu razdvojimo zadnje noge on stane na njih i pokrene par koraka ali nekih 10% koristi, ostalo vuce dok prednjima hoda lepo... Dosta cvili tad kazem hoda pa stane, mi ga okrenemo jedan krug oko dvorista i spustimo i tako dva put na dan, kada ga spustimo on ne lezi na noge vec ih stavi pored tela i maltene spoji sa prednjim. Napominjem da reaguje na dodir la nije ukocen. Danas sam ih i masirala i vidim da mu prija dok ga ne zaboli pa zacvili. E sad, vet kaze da posto je mnogo uplasen dosta zavisi od njega, da li ce da prelomi i ustane uz nasu pomoc ili ne. Inace pas mi je inace plasljive prirode pa i kad ga boli cvili ali cim mi.izadjemo on je miran dok ne udjemo opet. Inace ceo svoj vek je bio relativno zdrav pas pa i sad oba veta kazu da za uspavljivanje nije i da je relativno ok izgleda. Moje pitanje glasi, posto nekog ozb pomaka nema a vet koji ga sad leci je jedan od boljih u gradu da li ste misljenja kao i on? Da li mislite da ga je upala toliko unistila pa sad strah i godine mu ne dozvoljavaju da se pokrene ili je nesto drugo? Molim vas pomozite. Meni nije tesko sto ga pomeram, brosem i itd jer on to sve vrsi tu gde jeste i trudimo se da maksimalno bude cist i utopljen ali opet sve ovo mi i pije vodu i ne... Zelim da verujem da moze da mu bude bolje pogotovu sto je vet rekao da stsrost nije bolest i da moze da prebrodi ovo, ponavljam on je ubedjen da je strah koji mu ne da da hoda sto ja donekle i primecujem ali opet pitam i vas... Imate li iskustva ili neki savet... Sta jos da uradim pre nego kontak i treceg veta, nesto sto bi ja sama mogla recimo... Hvala 

Na mreži Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: PAS NE ZELI DA KORISTI ZADNJE NOGE
« Odgovor #1 poslato: 31 Oktobar, 2018, 22:22:37 »
Dokle sa tim "veterinarima" i upalama krajnika?!  :crazy:

Pas je 14 godina star, ne može na zadnje noge, kakva preplašenost? Momentalno da menjate tog veterinara! Pas je ili u bolovima, ili ima neurološki problem (uglavnom počinje od kičme kad je slabost zadnjih nogu u pitanju). Ne znam u kom ste kraju, može se preporučiti veterinar, ali uvek imajte u vidu da je pas poprilično star i da će se sve svesti na to da mu ublažite muku. Postoje pomagala kojim mu možete pridržavati zadnji deo i pomagati da ustane, možete ga masirati, možete čak i pokušati sa fizikalnom terapijom i akupunkturom, možete pokušati sa nekim vežbama, ubaciti suplemente i vitamine koji deluju blagotvorno na zglobove, možete mu davati lekove za smanjeje bolova, a možete krenuti i u dublju dijagnostiku (rentgen i/ili ultrazvuk), sve u zavisnosti od toga koliko novca možete ili želite da izdvojite.

Ne znam u kom ste gradu, ali ako je ovaj od najboljih veterinara, onda ako želite nešto da uradite možda bi trebalo da posetite neki drugi grad, jer je taj veterinar kriminalan.

Van mreže Natasa Milic

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 02 Novembar, 2018, 09:14:55 »
Postovana,
Od moje poruke pa do sada proslo je par dana,hvala pre svega na odgovoru,drago mi je da se bar neko javio,nisam cesta na forumima niti sam imala razloga pa mi je sve novo. Kao sto rekoh prvi vet nije ni zeleo da ga leci,kaze da ga ne mucimo,star je,dajte mu vitamine b i ketanol protiv bolova pa ako uspe ok,ako ne. Na poziv drugo jer mi to nije pilo vodu,koji je kazem jedan boljih u gradu i svi ga zovu,inace iz Nis-a sam,ali ne secam se coveku ime,videla ga jednom i uglavnom je mama komunicirala s njim jer je dolazio u vreme kada sam ja bila na poslu da mu daje terapiju,tad kad sam ga videla,rekao je ovo gore,upala krajnika, sto mi je pilo vodu jer je par dana lezao na hladnom oni prvi naleti kad su bili,i poceo je terapiju diklofenom i nekim antibioticima,nije rekao koji kada sam ga pitala,kaze menjace svaki dan a oni ukljucuju i kotekosteroide i glukamozin i sta sve ne,da proba da ga digne i zaleci krajnike.Kako nije uspeo da ga digne,rekao je mami,da je uvideo da je plasljiv pas,sto je mama potvrdila,jer on kameru kad vidi,ode u supu i pola sat ne izlazi dok se  ne oporavi od soka,kod veta je bio kao mali kad ga ujede osa pa mu se  naduje glava,i to cesto i tad je shvatio da se od njih plasi,pa kad smo mu cistili zlezdu pre osam godina jedva smo ga odveli,a vet je morao da ga uspava i to napolju,brat i drug su ga jedva smirili a cak je i vet ucestvovao,napominjem ovo zato sto je stvarno plasljiv pas, a sem tih intervencija u mladosti i te zlezde,retalitvno ceo zivot bez veta,sem regularnih vakcina.I da se vratim na temu,plasjiv i da moramo da ga nateramo da oseti noge,masaza zadnjih nogu,podupiranje peskirom i dizanje zadnih nogu,razdvajanje istih,spustanje iz vazduha na zemlju,pa cak i da mu podviknemo ili teramo hranom napred. Sto i radimo,ali bez ikakvih ozbiljnih pomaka sem sto tad hoda. Sam i dalje ne ustaje,niti kroz hranu niti bilo sta.Zna koliko ima godina i rekao je da je to otezavajuca okolnost ali da nije starost bolest i da uz nasu pomoc i ako on prelomi u glavi jer je odustao zbog straha,moze da prohoda,cak sam i na netu citala da je i to kao moguce jer su nekim ljudiam isto savetovali pa su neki i uspeli ali ne znac. E sad ja njemu kad spomenem nesto van toga on kaze,ne leci se pas preko googla i ako su neki imali iste simpotome ko vas pas ne znaci da je isto i ako ste me zvali slusajte me,radim dugo i valjda znam,kod vaseg psa je samo strah. Ja cu danas da konsultujem jos jednog,znam da je star da se razumemo,ali hocu da znam na cemu sam, a ne da bacam pare tek tako. kazi mi,da ja znam,pa ako treba ima da ga tako cuvam dok moze ili da uradim sve da mu pomognem. REndgne i te stvari i kad bi mogla da platim nemam cime da ga vodim jer on u kola ne ulazi a i pitanje bi bilo tamo kako bi se ponasao. Od juce ga masiramo,i vidim da mu prija. kazem jede pije relativno je veseo a ima i momenata kad nije i kad cvili ali uglavnom kad je zedan ili kad se bas mnogo umokri a mama sama ne moze bas da ga puno pomera jer hoce i da ujede. Hrana koja sazdrzi te vitamine o kojima pricate ja ne znam koja je,jer on ceo zviot zivi na dzigerici i kostima,uz supice drobene i neke povrcke.Retko kad smo mu davali granule.izgluglacu da vidim. A sto se lekova za bolova tice,nekako ne znam dal pomazu,jer on kad smo mi tu je miran,ni da gukne,al kad nismo cveili ko lud,pa  jemozda stvarno i uplasen.Ne znam,da ne duzim,hvala na odgovoru,ako imate jos neki savet bila bih vam zahvalna.Pozdrav

Na mreži Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #3 poslato: 02 Novembar, 2018, 09:43:15 »
Moram da ponovim, pas niti ima upalu krajnika, niti ne ustaje jer je plasljiv. Pas ocigledno trpi bolove, najverovatnije je u pitanju artritis, a moguce u kombinaciji sa neuroloskim problemom. Pretpostavljam takodje da usled nekretanja ima i manju ili vecu atrofiju misica (a najverovatnije ozbiljnu atrofiju). Imajmo uvek u vidu da se radi o 14 godina starom nemackom ovcaru.

Ne mogu da preporucim veterinara u Nisu, ali ima tema i ovde i na Balkan Kinology (vidim da ste pisali i tamo), pa mozete da bacite pogled.

Sve najbolje.

Van mreže Natasa Milic

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 02 Novembar, 2018, 13:16:40 »
Da se javim opet sa novim preporukama,vet kojeg su mi mnogi preporucili se danas javio,ne ide na teren ali ja sam mu detaljno sve objasnila i poslala sliku,pola sata smo pricali i covek kaze da je jako tesko leciti psa preko telefona ali da se surecao sa takvim stvarima i da to def nije upala krajnika jer to nema veze sa nogama,bar ne u ovom slucaju, da ako vec ne mogu da odradim rendgen,da je mozda u pitanju pareza jer on nije paralizovan i pokrece noge dok ga teramo da hoda i ima osecaj u njima.U tom slucaju preporucio mi je nesto sto bi on dao svom psu,promizon 20 mg po dve tablete uz hranu pet dana,uz to ranisan od 150,pola pre prvog obroka petnest minuta pre,i pola uvece. i da nastavim sa vitaminom b. kaze da bi vec posle prvog trebalo da se vide vidljivi pomaci ali se nada boljitku tek posle cetvrtog dana.Kaze da negativne stvari mogu da postoje a to je da ukoliko je neko ozb stanje sa kicmom da moze jos vise da ga ukoci koliko sam razumela ali da ozb problema sa zdravljem ne moze da ima.I da svakako ovo nije gore od njegovog stanja pa me ne kosta nista da probam. Mene sad zanima da li je to istina? I da li mi savetujete da tako odradim jer je vec pun antibiotika i diklofena i vet koji ga sad leci kaze da mu te preparate korikotsteroide ili kako se vec zovu ne dajem,pa sam zbunjena.Hvala A ja cu svakako procitati to sto ste posavetovali. I da napomenem da je rekao i on da ima godine i da ce to biti otezavajuca okolnost ali da bi ovo trebalo da mu resi problem.

Na mreži Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #5 poslato: 02 Novembar, 2018, 15:50:38 »
Na vašem mestu bih odvezla psa kod veterinara koji može da odradi detaljan pregled i dijagnostiku. Slažem se da pse ne treba lečiti ni preko telefona pa ni preko foruma. Psa u auto i u ambulantu na pregled i snimanje.