Autor Tema: BARF i stene Labradora  (Pročitano 107 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoks77

• Newbie
  • *

BARF i stene Labradora
« poslato: 07 Jul, 2018, 17:25:36 »
Pozdrav drustvo uskoro mi stize stene od 2.5 meseca i poceo bih odma da ga hranim sa mesom povrcem i vocem samo ne znam kako da krenem kojom kolicinom koliko mesa koliko povrca i voca?
Moze li neko da me upiti da mi napise kako poceti sa kojim kolicinama,davao bi mu junetinu,piletinu,cuetinu iznutrice dime zacin samo me je strah da ne preteram sa kolicinom.

Van mreže Karim

• Hero Member

Odg: BARF i stene Labradora
« Odgovor #1 poslato: 09 Jul, 2018, 14:20:16 »
S obzirom na postavljeno pitanje, ocigledno je da nemas iskustva sa barf ishranom i mozda bi ti bilo bolje da nabavis neke kvalitetne granule, a meso, voce i povrce da budu neki od obroka.
Mislim, nije da je ishrana stenaca nuklearna fizika, ali ako pored ovoliko tekstova, veoma pregledno grupisanih, ne znas kako da zapocnes, bojim se da neces znati ni neke druge stvari pa je mozda bolje da kombinujes granule i barf (ne u istom obroku) dok se ne uhodas.
A u medjuvremenu, citaj tekstove vezane za ishranu, 95% onoga sto sada znam o ishrani sam saznala na ovom forumu.

Van mreže zoks77

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 09 Jul, 2018, 15:33:45 »
Hvala na odgovoru citam pratim ovaj forum aktivno dosta sam vec procitao ja kada sam resio da uzmem psa vec sam sve znao o  labradorima ali jednostavno volim da kada nesto radim da ga radim kako treba ili necu uopste takav sam u svemu pa zato pitam informisem se. Vec sam nasao mesare koje imaju sveze meso junece srce,bubrege i kompletne iznutrice,pileca ledja.Planiram da kupim veci zamrzivac pa sve onda lepo pripremim zamrznem zbog vremena samo sam se nadao da ce me neko uputiti u osnove .

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 09 Jul, 2018, 20:22:04 »
Zato i kazem da treba jos da citas o ishrani zato sto pise sve sto ti treba  sm wink

Sam odlucujes da li ces psu davati UH i koliko, ako dajes neko pravilo je 70% mesa, ostalo su UH, povrce i voce i razni dodaci. Srca i jezici su misici, svi ostali organi su organi i daju se oko 10% u obroku, jetru ako dajes svaki dan sme najvise 5%.
Stene treba da jede 3-8% svoje trenutne tezine, krenes sa 3% pa povecavas i pratis da ne bude debeljuca.

Van mreže zoks77

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 10 Jul, 2018, 19:13:27 »
Da citanje i informisanje nikad dosta samo me brine da li smem odmah kada stigne kod mene da dajem meso iznutrice voce povrce mlecne proizvode dime zacin razna ulja ili da mu uzmem neke kvalitetne granule ako postoje pa polako da ga prebacujem na meso i ostalo ? I sa koliko stene sme da jede zivo meso ?

Van mreže Karim

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 10 Jul, 2018, 20:00:05 »
Cim krenu sa cvrstom hranom moze im se davati sirovo meso, ali naravno da treba da vodis racuna kakva je stolica, da nema slucajno povracanja.. mada i sa granulama cesto ne ide lako pa prodje vreme dok se ne nadju prave.

Po pravilu stencu treba da dajes hranu koju je jeo kod uzgajivaca pa postepeno da uvodis onu kojom planiras da ga hranis.

Lakse je kad se psi u stenecem dobu naviknu da jedu sve i svasta nego kad odrastu. Recimo pas kome se redovno daje mleko vremenom nece izgubiti enzim za varenje laktoze pa nece imati problema sa probavom za razliku od pasa koji nisu pili redovno mleko i kod kojih je velika verovatnoca da ce dobiti proliv.

Pretpostavljam da je stene kod odgajivaca jelo granule, pa mozes poceti sa tim granulama, ako su neke krs onda za pocetak daj samo granule i napravi prelaz sa starih na nove pa kad se na njih navikne pocni polako da uvodis sirovo meso. Za pocetak daj recimo jedan obrok malo junetine, pa sledeci put junetinu sa sargarepom, pa onda ulje i tako redom.. Tako bih barem ja radila. I za nekih mesec dana da pocne da jede sve sto nameravas da dajes. Sa mlecnim proizvodima kreni odmah.

Van mreže zoks77

• Newbie
  • *

« Odgovor #6 poslato: 11 Jul, 2018, 13:04:01 »
Jasno deluje malo komplikovano ali ste mi sve lepo objasnili hvala vam na tome. To mi je bilo važno da znam kako da pocnem da mu ne ugrozim zdravlje nego da lepo odraste u zdravog psa.