Autor Tema: Ne podnosi druge mužjake  (Pročitano 52 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže davor1973

• Newbie
  • *

Ne podnosi druge mužjake
« poslato: 13 Januar, 2018, 11:45:17 »
Imam pesonju mješanca između pitbulla,boxera i ridgeback.Star je 3god. i 4mj. Pesonju sam uzeo sa 4mj.,nikada nije zlostavljan,tučen,maltretiran i živi sa mnom u stanu.Nije steriliziran kao ni socijaliziran.
Ali,kada se sretne sa nekim muškim,bez obzira na veličinu i pasminu,živ se potrga samo da se potuče.Taj njegov napad ne izgleda bezazleno.Ostavlja dojam vrlo agresivnog psa.
Nedavno se potukao sa haskijem kojeg je doslovno priklao.Također je dva puta napao čovjeka skakajuči im za vrat.Sreća da je bio vezan.

E sad,sa 5mj.,izgrizao mi ga je Škotski Terijer. Da li je taj napad terijera ostavio traga za nepodnošljivost prema drugim muškim psima?

Naime,čovjeka kojeg je napao je svoga pesonju remenom prebio na mrtvo ime,što je moj Đuro vidio,dok je napad na drugog čovjeka,po mome mišljenu,čovjek koji uzgaja pse za borbe.

Da li psi mogu nanjušiti opasnost,odnosno lošu osobu koja se loše odnosi prema životinjama.Inače je umiljat i ne napada ljude.Voli djecu i često se igra sa njima kao i što nepoznate ljude prihvača i umiljava im se.

Hvala,Davor.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Ne podnosi druge mužjake
« Odgovor #1 poslato: 14 Januar, 2018, 20:15:48 »
Šta god da je taj čovek, ma kakav šljam da je, ti si odgovoran ako tvoj pas ujede čoveka.

Što se tiče drugih mužjaka, stvar je prosta, drži ga dalje od drugih mužjaka.

Dakle, učini šta god treba - kratak povodac, čak i korpa s obzirom da tvoj pas napada ljude, i četvere oči. Možeš da popričaš sa nekim dreserom ali nema tu mnogo šta po meni da se radi, sem eventualno na poslušnosti.