Autor Tema: Izgled stolice u zavisnosti od ishrane ili bolesti  (Pročitano 35844 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

Odg: Izgled stolice u zavisnosti od ishrane ili bolesti
« Odgovor #30 poslato: 05 April, 2015, 21:41:00 »
a taj malo tamnij zelenkasti po obodu  :itwasntme:

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #31 poslato: 05 April, 2015, 21:42:42 »
Je l' sluzavo ili ne?

• Full Member

« Odgovor #32 poslato: 06 April, 2015, 06:35:04 »
ne ne...ta sluz sam citao ovdje je zdrastveni problem...ovo je normalno, ne pretjerano tvrdo kao na granulama al je spoljnio deo tamnij...kao kuvano zumance kad ostoji pa spolja potamni i bude malo zelenkasto...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #33 poslato: 06 April, 2015, 07:46:26 »
Moze da bude zelenkasto od nesvarenog povrca. Svakako, ako ste skoro napravili prelaz trebace malo vremena da se organizam navikne na novi tip ishrane. Ako nije sluzavo i proliv, mene ne bi brinulo.

• Full Member

« Odgovor #34 poslato: 06 April, 2015, 15:33:12 »
pa posto sam nov u svemu ovom volim da priupitam...sto bi reko narod ko pita ne skita (kod veterinara) :D
inace proliv je bio prvi dan al zadnja 3 dana je ok...cak po meni bolje nego na granule jer nije onako nabijeno i tvrdo...mozda grijesim al imam osjecaj da se manje napinje dok se prazni...

• Full Member

« Odgovor #35 poslato: 20 April, 2015, 20:56:06 »
evo citam i ovdje da sam negdje listao tu info al sad da me ubijete ne mogu da nadjem niti da se sjetim o cemu se radi al znam da je neki od simptoma necega...naime vec 2-3 dana imamo sluzavu stolicu (bela sluz)...e sad, od pre 20 dana smo na domacoj hrani i uspjeli da predjemo na svjeze meso i sve ide super...osim stolice pa ne znamo dal mozda negdje grijesimo il sta vec...mada i pre 3-4 dana smo imali i problem sa alergijom pa je gospodjicina glava bila sva natecena i morala je da prima kortikosteroide kao i jos neko cudo i sve joj se povuklo u roku od 12h...a izgledala je kao mops koliko je otekla cak i po temenu nego na svu srecu za 10min stigli kod veterinara pa nije bilo problema sa disajnim putevima...dal mozda ljekovi mogu da prouzrokuju bjelu sluz....

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #36 poslato: 20 April, 2015, 21:27:38 »
Mukusna stolica može da bude od glista, a takođe kada se poremeti crevna flora pa određene bakterije luče više, a nema drugih korisnih bakterija da naprave balans. To može da se desi, nekada, i kada pas primi antibiotike. Jednom sam imao slučaj bakterijske infekcije creva kod Kalle, katastrofa kakva je stolica bila. Najsigurnija stvar da se odredi šta je uzrok je analiza stolice.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

• Full Member

« Odgovor #37 poslato: 20 April, 2015, 22:04:40 »
pa moguce da su gliste...nismo se cistili od 24.2....cut cu se s vet-om pa cu vidjet dal da mu nosim uzorak na analizu...