Autor Tema: Socijalizacija  (Pročitano 63 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dikajedk

• Newbie
  • *

Socijalizacija
« poslato: 17 Januar, 2017, 19:59:33 »
Moj pas, rase nemacki ovcar, i ja imamo problem sto se tice odnosa sa drugim psima. Znam da je moja greska sto ga nisam navikavao bas od malih nogu, ali on je kod mene od svog 13. meseca zivota, i na dalje nisam radio preterano aktivno sa njim. Sada ima 3 godine, i verovatno je vrlo teze nauciti ga nesto. Naucili smo da sedne da legne i te neke osnovne komande. Medjutim, setanje na povodcu i bez njega uz levu nogu nam ne ide, niti drustvenost sa drugim psima. Prolazak pored dvorista ume da bude naporan, jer laje, a cimanjem i pokusavanjem da mu privucem paznju, nista nisam uradio. Voleo bih da prodje pored drugog psa opusteno, i da gleda u mene, ali njega vise zanima sve okolo osim mene. Iako me obozava, u dvoristu cvili od srece, i obozava da se mazimo, ali kada izadjemo, sve ga drugo zanima. Nema svoju igracku koju voli, nista od toga ne voli, ni loptice. Jedino granule, ali i to u dvoristu, dok se setamo, nekada samo pomirise i nastavi svoja interesovanja. Izvinjavam se zbog duzeg teksta, molim za par saveta, bio bih zahvalan.

sm smesko1

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Socijalizacija
« Odgovor #1 poslato: 18 Januar, 2017, 08:45:00 »
Probaj sa necim ukusnijim od granula, npr skuvaj virslu i iseckaj na sitne komadice.

Ako vec ne koristis davilicu, stavi mu davilicu. Ako imas problem da cimnes psa malo jace, (kao ja  :itwasntme: ) onda uzmi koralnu davilicu.

Nemoj da ocekujes da ce moci da se druzi sa drugim psima, ali mislim da mozes da postignes da ih ignorise dok setate na povodcu.

Van mreže Dikajedk

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 18 Januar, 2017, 10:26:21 »
Koristim davilicu, i cimam veoma jako, veruj mi, ali on to kao da ne oseca, ne reaguje :D Ako je bas navucem skroz gore na grlo, on vidi da se davi, ali ni tada ne odustaje  :D A sa virslama cu probati  :itwasntme:

Van mreže Dikajedk

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 18 Januar, 2017, 11:10:48 »
Mislis da ce pomoci? Ja ne zelim da njega boli, i da ga na bilo koji nacin mucim, hocu kroz igru da sve savladamo.  :( :(

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #5 poslato: 18 Januar, 2017, 13:47:41 »
Moje misljenje je da korekcija nepozeljnog ponasanja i nagradjivanje pozeljnog ponasanja daje najbolje rezultate. Korekcija mora da bude dovoljno jaka da bi imala bilo kakvog efekta, dzabe da ga vucaras ako je korekcija nedovoljno jaka, nece imati nikakvog efekta na ponasanje.

Koristila sam koralnu ogrlicu i ne bih je menjala :) Ne mozes da povredis psa, bitno je da je koristis samo za korekciju a ne da ga pustas da konstantno vuce sa njom (tj da ogrlica bude stalno stegnuta) i naravno treba da je skidas kad niste u setnji.