Autor Tema: Stene je izuzetno agresivno  (Pročitano 494 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nevermore

• Newbie
  • *

Stene je izuzetno agresivno
« poslato: 10 Januar, 2017, 21:28:31 »
Pozdrav svima,
izvinjavam se ukoliko slicna tema postoji, ali molila bih vas za pomoc. Nedavno sam dobila stene pitbulla, ima oko dva meseca. Stene je bilo umiljato do skoro. Spava sa mnom u sobi, mazen je, hranim ga redovno (onako kako pise na dzaku granula za taj uzrast). Medjutim, od skoro je poceo da bude vrlo agresivan. Pre neko vece je bio nemiran, ja sam povisila ton, nije reagovao, pokusala sam sa ne to, nije uspelo, zatim sam pokusala da ga pridobijem tako sto sam ga mazila i on je poceo da rezi i da laje i na kraju sam ga cusnula po njusci malo. ( Pretpostavljam da nije trebalo to da uradim, medjutim kako mi je ovo prvo iskustvo sa psima, citajuci po internetu i dobijajuci savete od prijatelja, mislila sam da tako treba). Nakon toga se bas razbesneo, poceo je da rezi i da laje bas jako. Nakon nekog vremena se umirio, ali sinoc je bio ok, mazila sam ga u krilu, lizao mi je ruku i onda je poceo da me grize. Znam da je u njihovom periodu normalno da grizu, ali znam i to da mora da zna ko je vlasnik, pa sam pokusala da mu obasnim to, rekavsi mu glasno ne. A on je opet poceo da laje glasno i da me grize. Sinoc je bio bas agresivan, i od tad se ponasa drugacije. Kao da smo na distanci.  :D Kad mu dam hranu, pojede, nece da se mazi vise. Ako u sobi budem duze od dva minuta, on se opet ponasa kao sinoc, rezi i slicno. Moram napomenuti da je ceo dan u kuci jer je hladno, pa mu mozda fali setnja. Do danas nije hteo uopste da izlazi vani, cim pridje do vrata, odmah se vrati. Danas sam uspela da ga izvedem ali to je bilo kratko i opet se vratio sa istim raspolozenjem, agresivnim. Molila bih vas za neki savet. Hvala unapred.

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

Odg: Stene je izuzetno agresivno
« Odgovor #1 poslato: 14 Januar, 2017, 23:24:45 »
Mozete li snimiti to, kako kazete, agresivno ponasanje?
Meni po Vasem opisu djeluje da je to grickanje, rezanje i lajanje iz igre, ali ne bih da nagadjam bez da vidim to.

Van mreže Nevermore

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 19 Januar, 2017, 20:29:35 »
Hvala Vam na odgovoru. Što se snimanja tiče, ukoliko se bude ponovilo, snimiću, pošto je verovatno u pitanju to što ste rekli. Sada je ok, nije se ponavljalo, a kada uradi nešto što ne bi trebalo, ja mu pokažem ruku otvorenim dlanom i kažem ne to. Primetila sam da to uspeva.

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #3 poslato: 19 Januar, 2017, 23:02:45 »
Pokusava da vas dominira i polazi mu za rukom. Kad on rezi, a vi se povucete, on je vodja. Ne bih da vas plasim ali ovo je idealna uvertira da vas kao odrastao pas ujede kada pokusate da mu oduzmete nesto iz licnog prostora, na primer.

Moj savet bi bio da se obratite nekom strucnom da vas nauci kako da vam pas bude pokoran i da vas postuje.
Snimci od Cezara Milana, iako ga mnogi smatraju za komercijalu i nerelevantnog dresera, mogu puno pomoci da se razume psihologija pasa kod pocetnika.

Van mreže zmanic

• Full Member

Van mreže Nevermore

• Newbie
  • *

« Odgovor #5 poslato: 20 Januar, 2017, 20:04:49 »
Hvala i Vama na odgovoru. Toga sam se zapravo i bojala, zato sam i postavila pitanje, da ne bih imala problema sa njim kada odraste. A nemam nikakvo iskustvo sa psima, dobila sam ga na poklon, da sam ja birala, ne bih se baš opredelila za ovu rasu.  Hvala i na korisnim linkovima. :)

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #6 poslato: 22 Januar, 2017, 09:18:49 »
.... da sam ja birala, ne bih se baš opredelila za ovu rasu...

Odbaci predrasude i uživaj.
Pitbull je Lambordžini u svetu pasa. Traži i zahteva odgovornog vlasnika, ali mnogo više pruža, mnogo više.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #7 poslato: 22 Januar, 2017, 11:01:28 »
Lambordzini  :rofl: :rofl: :rofl:

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #8 poslato: 22 Januar, 2017, 20:42:46 »
Nije šala, ni najmanje!
Ako je nemački ovčar Ajnštajn u sveti pasa, pit bul je Lamborghini po svim atributima, karakteru i prosečnom zdr. stanju. Bez pardona!

Van mreže Nevermore

• Newbie
  • *

« Odgovor #9 poslato: 23 Januar, 2017, 00:08:43 »
 Hm, jeste tako.. ali s obzirom da ja nemam iskustvo sa psima, čini mi se da bi mi bilo lakše sa nekim koji važi za malo mirnijeg. Mada, mišljenja sam i da kakav je vlasnik, takav je i pas. A zato sam se i obratila vama ovde.. drugarica ima isto pitbulla, pa me je savetovala da ne napravim grešku kao i ona, da ga ne razmazim...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #10 poslato: 23 Januar, 2017, 08:55:53 »
Nije šala, ni najmanje!
Ako je nemački ovčar Ajnštajn u sveti pasa, pit bul je Lamborghini po svim atributima, karakteru i prosečnom zdr. stanju. Bez pardona!

Generalizacije...
Za pocetak, NO ne vazi za "najpametnijeg" psa, vec Border Koli.

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #11 poslato: 23 Januar, 2017, 11:15:29 »
Generalizacila ili prosek, isto mu dodje.
Da ne prenosimo ovde atmosferu sa nekih drugih Foruma. Pozdrav! sm prst gore

PS
Otkako mi je dan colie pošteno pocepao dlan leve rujke, prošle jeseni, a spasavao sam mu život pola dana, ne volim ih, poštujem ali ne volim ni najmanje.