Autor Tema: Pas povraca vec dva dana  (Pročitano 240 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milka Nikolic-Lalovic

• Newbie
  • *

Pas povraca vec dva dana
« poslato: 09 Januar, 2017, 12:21:47 »
Dobar dan,

nova sam na forumu, i nisam uspela da nadjem slican slucaj.

Elem, ovih dana je bilo prehladno, pas(Napunice 10 godina za 4 dana, mesanac jazavicara i pit bula, dosta lici na jazavicara, kratkodlaki je) zivi u dvoristu kuce, mi zivimo u stanu, obilazimo ga svaki dan,

tokom noci on se zaglavio ispod stepenosta i nije mogao da udje u kucicu u kojoj ima izolaciju, celu noc je proveo na ovoj hladnoci, kada sam dosla do njega tresao se od zime i nije mogao da stane na zadnje

noge.

Dovela sam ga u stan, pas je lepo jeo, ali i dalje se tresao, uvila sam ga u prekrivace i dala mu pola brufena.

Ujutru je bio bolje, veseo, ali je cesao donji deo ledja i imao je proliv, dali smo mu 1,5 tabletu za gliste, ima 15kg, posle toga je jeo, da bi posle vecere izbacio sve sto je pojeo, pokupila sam to, izgledalo je kao i

kad sam mu sipala, sto znaci da nije ni zvakao, medjutim kasnije, tokom veceri, ispovracao je sve sto je pojeo posle tablete.

Tokom noci povracao je jos par puta, neku sluzavu tecnost, jutros je izasao napolje da piski, vratio se unutra, popio bar gutljaja vode i povratio sluzavu tecnost sa nekom belom penom, uopste nije veseo,

samo lezi i previja se, stomak mu strasno krci, odbija da jede, pokusala sam i parcence pecenja da mu dam, samo je okrenuo glavu, ne zeli ni vodu da pije, samo lezi sklupcan, cvili ponekad, i stomak mu

ispusta strasne zvukove, molim vas ne znam sta da radim? Da li je neko imao ikakav slican slucaj? :(

Van mreže Karim

• Sr. Member

Odg: Pas povraca vec dva dana
« Odgovor #1 poslato: 09 Januar, 2017, 13:02:26 »
Pa kako sta da radite, zovite veterinara!

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 09 Januar, 2017, 16:08:06 »
Zvali smo veterinara, on nam je rekao da pustimo pa ako opet povraca da ga dovedemo, da mu da infuziju, bez ikakvog pregleda, a on mucenik ne moze ni da povraca kad nema sta, nit jede, nit pije. Odvela sam psa kod drugog veterinara, pregledali su ga, izvadili mu krv, sutra ce biti analize, dali mu infuziju sa lekovima, ali su otkrili da ima srcanog crva, ne znam koliko je to opasno? Zvuci strasno :(

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #3 poslato: 09 Januar, 2017, 16:14:38 »
Prvom veterinaru treba oduzeti licencu, bolje neka ide po kladionicama..

Je l' pas kaslje, mislim, zasto su mu radili analizu na srcanog crva?

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 09 Januar, 2017, 16:42:04 »
Malo je kasljao juce, pa radili su mu, jer je prvi veterinar kod kog smo lecili psa rekao da mu uopste ne treba davati tablete protiv srcanog crva, jer nece to sigurno da dobije, tako da on nikada nije pio nista protiv njih, pa je drugi veterinar hteo da uradi analizu krvi, ali kad je cuo da pas nikad nije pio tablete za srcanog crva, rekao da ga mora testirati da bi znao ako mu se prilikom rezultata analize krvi pojave neki cudni rezultati, pa da zna zasto se to javilo.. Ovaj drugi veterinar ga je pregledao, dao mu infuziju, i sutra cemo valjda saznati zasto povraca, rekli su da mu nista ne dajem da jede i pije do sutra, on je od kad smo dosli kuci, legao i ne mrda, mnogo izgleda tuzno, bas mi ga je zao, ne znam kako da mu pomognem :(

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #5 poslato: 09 Januar, 2017, 19:11:13 »
Samo neka bude na toplom, nikako napolje za sada.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #6 poslato: 09 Januar, 2017, 22:39:18 »

- krvna slika/biohemija
- test na srcanog crva
- rentgen da nije strano telo u pitanju

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #7 poslato: 10 Januar, 2017, 14:49:58 »
Samo sledi uputstva veterinara i kao sto Karim kaze neka bude na toplom, nikako napolju.
Prvi veterinar treba da dobije otkaz sm kuhaca
Nadamo se da ce biti u redu.Drzimo fige da sa njim bude sve dobro :fige:

Van mreže Nade

• Newbie
  • *
  • Other`s envy-owner`s pride

« Odgovor #8 poslato: 10 Januar, 2017, 19:05:55 »
Dobar dan,

Dovela sam ga u stan, pas je lepo jeo, ali i dalje se tresao, uvila sam ga u prekrivace i dala mu pola brufena.

Samo ovo sam procitala! Moguce je da ste upravo vi razlog zasto taj pas se ubio od povracanja! Nesteroidni antiinflamatorni lekovi prave gastrointestinalne tegobe, i najcesce uluse na zeludcu. To je za pocetak, drugo moguce je da se je pas jos i prehladio pa da zbog otoka povraca. Ono sta treba da se uradi jeste da se psu da terapija da bi se smirio zeludac i da se stavi na dijeta. Jeste rekli veterinaru da ste dali brufen?

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #9 poslato: 11 Januar, 2017, 07:36:58 »
Slažem se sa @Nade,ipak je brufen lek za ljude.Bolje nemojte davati lekove (pogotovo za ljude) i za pse na svoju ruku već se najpre konsultujte sa vetrrinarom.