Autor Tema: Molim za savet  (Pročitano 204 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

Molim za savet
« poslato: 08 Januar, 2017, 05:36:15 »
Dobro vece
Molim za savet, ako je neko budan. Moze li psu biti toliko toplo da se pregreje? Mislim na nocas, u kucici je u boksu dobro ususkan ali je napolju -21. Njuskica je suva, ledja normalno topla, stomak malo topliji jer je sklupcan.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

Odg: Molim za savet
« Odgovor #1 poslato: 08 Januar, 2017, 07:27:42 »
Koje je rase pas?
Ako ima kracu dlaku mozes ga malo pokriti ali ne pretopljavati,ako ima dugu dlaku kao moj,onda to nije pottrbno jer imaju dlaku i poddlaku pa se mogu pregrejati.
Veruj mi i kod mend je debeli minus,imam nemackog ovcara,ima kucicu i u njoj slamu,to je ok.
Psima sa kratkom dlakom je dovoljno da mu stavis nesto u lucicu i dobro.Ja koristim slamu cisto da joj nije prazna kuca.Mislim da njuska nebi trebala da bude suva ali nisam sigurna...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #2 poslato: 08 Januar, 2017, 09:21:00 »
Psi se rashladjuju dahtanjem. Suva njuska moze, ali ne mora da znaci nista. I zdravi psi imaju ponekad suvu njusku, kad spavaju.

Tesko da pas u kucici napolju moze da se pregreje na ovom minusu.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #3 poslato: 08 Januar, 2017, 10:09:02 »
Ako je ususkan mnogo i ako ima dugu dlaku,moze se pregrejati.
Mada sve zavisiod krzna psa tj njegove dužine.
I kod mene je -20 pas je napolju u kucici i superjoj je.Ne znam kako je uspeo da Vam se pregreje pas? :zb:

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 08 Januar, 2017, 23:45:13 »
Hvala svima na odgovorima. U pitanju je bigl od 9,5 meseci. Obišla sam je posle sat vremena (ili satipo) i njuška je bila vlažna, nije dahtala, a ujutru je te prostirke (za pse) izvukla iz kućice, večeras nije dala da joj stavim, sad ima samo seno. Stavljam joj dosta. Bojim se da joj ne bude hladno, noćas će biti -13 ako već nije, a ona nema poddlaku, ali ako je pre sat vremena jednu prostirku izvukla, pretpostavljam da je njoj seno dovoljno. Ispravite me ako grešim.