Autor Tema: Ishrana steneta Labrador  (Pročitano 329 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže radusinko

• Newbie
  • *

Ishrana steneta Labrador
« poslato: 07 Decembar, 2016, 10:38:11 »
Pozdrav svima, imam stenca labradora za par dana 2 meseca, kupio sam mu granule. Dajem mu 3 puta dnevno po dve sake, da li mu je to dosta? i sta jos mogu da ubacim da jede umesto granula u obrok?

Van mreže Karim

• Sr. Member

Odg: Ishrana steneta Labrador
« Odgovor #1 poslato: 07 Decembar, 2016, 13:23:53 »
Ma kakva saka granula, ljudi kakve su vam to mere?! Na svakom dzaku pise koliko grama pas tog i tog uzrasta treba da pojede u toku dana, lepo uzmes i izmeris.

Ima gomila namirnica koje mozes da dajes umesto granula, precesljaj malo forum.

Van mreže Frenky

• Full Member

« Odgovor #2 poslato: 07 Decembar, 2016, 20:44:52 »
Ja samo da dodam, da ne bude da ti ne odgovara odgovor koji ti je dao Karim - "prstohvati", "šaka", "odokativno" i slične mere NISU mere za ishranu životinja (ni ljudi takođe). Sve ima svoju gramažu, kilažu i sl. a na svakoj kutiji, kesi ili džaku lepo piše koja gramaža ide za koju težinu ili starost psa, pa lepo pročitaš, uzmeš vagicu i izmeriš.
To se tako radi i to je ispravno.
A ako želiš da, kasnije, hraniš svog psa nekom drugom ishranom, a ima različitih vrsta ishrane, prvo lepo sve pročitaj na ovom forumu ( na kome već postoje dogovori na sva pitanja vezana za pse) pa posle pitaj.

Van mreže radusinko

• Newbie
  • *

« Odgovor #3 poslato: 08 Decembar, 2016, 10:39:32 »
Purina dog chow puppy jagnjetinu sam uzeo, i nigde ne pise koliko, samo pise 3,4 puta dnevno do 3 meseca starosti i da navlazim granule..

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #4 poslato: 08 Decembar, 2016, 11:09:47 »
ZABORAVI ODMAH SVE ŠTO SI ZNAO I ŠTA SI MISLIO, ČUO ili NAČUO o ishrani, odgoju i sl. pasa .... O D M A H !

Zatim kreni po malo više da proučavaš ovaj Forum, zapisuješ i baviš se ispravnim stvarima.
Godinu dana uloženih u odrastanje, odgoj, vaspitanje i svu potrbnu brigu oko tvog psa vratiće ti se sa sa desetak i više godina suživota sa najboljim prijateljem.

PS
Odlično što si ovo mesto pronašao na vreme, pas je mali i sve greške mogu se još uvek korigovati.
Pas je pre svega životinja, pa pripadnik životinjske vrste PAS, pa tek onda neke rase.

Kreni odavde:
http://prirodapasa.com/index.php?board=20.0

pa redom proučavaj, pamti i primenjuj!

Van mreže Frenky

• Full Member

« Odgovor #5 poslato: 08 Decembar, 2016, 12:01:00 »
Apsolutno se slažem sa svim što ti je Zmanic napisao, ali kao malu pomoć, kad si već uzeo tu hranu, malo sam proguglao i našao ovo:

http://www.pet-centar.rs/detalji_proizvoda.519119a41b2b48088959d5e72fe3ebab.dog-chow-briketi-za-stenad-puppy-jagnjetina-i-pirinac-all-breed-14kg.aspx

Tu sve lepo piše, a OBAVEZNO prelistaj ovaj forum i sve pažljivo pročitaj i ne brini, nećeš pogrešiti ;-)

Takodje obrati pažnju na sledeće, što piše u gore navedenom tekstu: "Navedene količine su samo smernice. Dnevne količine hrane prilagođavajte nivou aktivnosti Vašeg psa, njegovoj fizičkoj kondiciji i individualnim potrebama. "

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #6 poslato: 08 Decembar, 2016, 12:46:18 »
Pod obavezno da promenis granule, ovim ni odrastao pas ne treba da se hrani, a tek stene..  sm zid

Ako imas negde u blizini pet-centar, uzmi brit premium, daleko bolja hrana od ove koju si ti nabavio, a nije mnogo skuplja. Kad kupujes hranu za psa, obavezno citaj na deklaraciji sta pise, na prvom mestu ne sme da bude nista od zitarica!

Van mreže radusinko

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 09 Decembar, 2016, 17:17:02 »
Jagnjetina i pirinac tako pise na deklaraciji.. Kodm mene nigde ne pise zitarice. I pas je prvi dan lepo jeo, juce malo slabije, danas slabo jede granule,a kad neko drugi nesto jede tu je odma. i ceka da dobije..

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #8 poslato: 09 Decembar, 2016, 17:38:51 »
Procitaj od cega se sastoji hrana, a ne ono sto pise u nazivu hrane.

Van mreže radusinko

• Newbie
  • *

« Odgovor #9 poslato: 09 Decembar, 2016, 17:40:22 »
To su mi predlozili u pet shopu da uzmem za njega. Mozda sam mu puno davao pa sad nece da jede.. Davao sam mu jednu cinijicu punu za obrok. a sad vidim da ide 70g.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #10 poslato: 11 Decembar, 2016, 13:39:27 »
http://www.pet-centar.rs/detalji_proizvoda.67c9d52d10b444ca8c2bfa5025734db7.alleva-care-briketi-za-stenad-puppy-junior-sensitive-digestion-1-5kg.aspx

Isto ok hrana
Pogledaj i ovo
http://prirodapasa.com/index.php?topic=21.0

Takođe možeš mu kupiti Brit,Alleva,a mislim da ima i Royal Canin.
Te granule koje si kupio odmah izbaci ic upotrebe i kupi neke druge.
Bci pogled na temu gore,korisna je dosta.
Pozdrav