Autor Tema: Hronicni prloliv  (Pročitano 1248 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bak

• Newbie
  • *

Hronicni prloliv
« poslato: 15 Januar, 2016, 11:00:38 »
imam stene svajcarskog ovcara staro 6 meseci. Cim je dosao kod nas (sa nepuna 2 meseca) krenuli su prolivi. Veterinar nam je rekao da ima pantljicaru,djardiju i kokcidiju. Kokcidiju i djardiju smo odma izlecili ali sa panljticarom smo imali problem. uspeo je da je izbaci tek posle 2 meseca. za sve to vreme on je imao malo proliv malo normalnu kaku. Prosao je haos sa pantljicarama ali on i dalje ima uzasne vodene prolive.
Veterinar mu je prepisao Pronizon koji ocigledno ne deluje pa sam htela da pitam da li neko ima preporuku za veterinara koji bi mi pomogao.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Hronicni prloliv
« Odgovor #1 poslato: 15 Januar, 2016, 11:24:37 »
Kad je poslednji put uradjena analiza stolice?

Van mreže bak

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 15 Januar, 2016, 11:35:25 »
pre jedno 2 nedelje i nije imao nista
zaboravila sam da kazem da smo iz Beograda

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #3 poslato: 15 Januar, 2016, 12:01:04 »
A cime se hrani pas?

Da li je uradjena i koproloska i bakterioloska analiza?

Van mreže bak

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 15 Januar, 2016, 13:14:17 »
radjena su oba pregleda.. pa rekao nam je veterinar da jede i/d hilsove granule ali ni one nisu pomogle. Sada jede samo pirinac i piletinu
Stvarno bi mi trebala neka preporuka za dobrog veterinara u bg-u :)

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #5 poslato: 15 Januar, 2016, 13:31:58 »
Koji kraj?

Van mreže bak

• Newbie
  • *

« Odgovor #6 poslato: 15 Januar, 2016, 13:33:13 »
pa mi smo na starom gradu, ali i da je dalje,  nij problem ako je veterinar dobar.

Van mreže ljubica

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 09 Avgust, 2016, 00:41:20 »
Ljudi molim Vas da mi pomognete jer ne znam vise kome da se obratim:(
Imala sam deset godina psa, i morala da ga uspavam jer je imala tumor na jetri:(
U svakom slucaju resim da udomim psa, i tako i uradim..medjutim kad sam ga dovela i vakcinisala polivalentnom vakcinom, pocinju muke, pas prestaje da jede, pocinje da povraca, i na kraju fobija grceve i non stop cvili-ukratko veterinar mi kaze kakoje pas imao neku urodjenu bolest, i problem u mozgu, i da zato ima neuralgije i da mu nema pomoci:( i da moram da ga uspavam...nakon mesec dana od toga ja pronadjem psa na ulici uplasenog premrsavog, i dovedem ga kod kuce i resim da gacuvam, odvedem ga veterinaru, da ga vakcinise, da mu da tablete protiv ciscenja, i sta sve treba, pre odlaska kod veterinara bio je super, jeo, igrao se, i nakon vakcinacije opet pocinju muke, pocinje proliv, samo sluz u stolici, odbijao hranu, pocinjem da sumnjam, da vakcine nisu ispravne, ili da nisu cuvane u adekvatnim ualovima i da je samim tim uzrocnik iz vakcine postao aktivan...da li je moguce da se i jedan i drugi pas razbole, i da su takve posledice od neadekvatne vakcine tj od neispravne? Molim Vas da mi pomognete!!!

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #8 poslato: 09 Avgust, 2016, 09:21:05 »
Pogledaj nalepnicu koju su ti zalepili nakon vakcinacije i vidi da li je vakcina u roku.

Druga mogucnost je, s obzirom da su psi sa ulice, vec bili bolesni (mozda nisi videla simptome jer je bolest bila u pocetnoj fazi) i da je vakcina samo pogorsala stanje. Nikad, NIKAD, se ne vakcinise bolestan pas. Posto je prvi pas imao neuroloske simptome ja iskreno sumnjam na stenecak. Vodi racuna ako u narednih 6 meseci planiras da dovedes novog psa u kucu, ja iskreno ne bih dovela opet stene vec starijeg, vec vakcinisanog psa koji ima izgradjen imunitet. Virus dugo moze da opstane u okolini.

Van mreže ljubica

• Newbie
  • *

« Odgovor #9 poslato: 09 Avgust, 2016, 10:56:43 »
O vakcinama znam prilicno lekar sam( pa kontam da se ne razlikuje mnogo kod ljudi i zivotinja) znam da se bolesnom psu ne daju vakcine, ali zato sam ga i odvela veterinaru, drugi pas je bio kod mene 2 nedelje pa je tek onda odveden veterinaru( koliko sam citala inkubacioni period je kratak za viruse stenecaka) besna sam jer ako ja nisam primetila on je trebalo da primeti simtome...nije se mesao sa drugim psima, tih dve nedelje koliko je bio kod mene do odlaska kod veterinara...vakcine su u roku, to sam prvo proverila! U medjuvremenu cujem od ljudi sa kojima sam se deuzila koji isto cuvaju pse da je nekom coveku celo leglo dobermana uginulo od te vakcine..meni jedino sto pada trenutno na pamet da vakcine nisu cuvane u adekvatnim uslovima, i da je virus iz vakcine presao u aktivni oblik! A posto sam bila besna, pozovem po preporuci drugog veterinara, koji mi je odmah rekaoda je mogucnost da je pokupio nesto u kuci i dvoristu iskljucena.
HVALA PUNO!

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #10 poslato: 09 Avgust, 2016, 11:08:17 »
Koja je vakcina u pitanju? Ako se ne varam sve vakcine protiv zaraznih bolesti su zive vakcine.

Meni malo ne pije vodu da su svi psi u okolini pomrli od vakcine. Desavaju se kod nekih zivotinja (i ljudi) komplikacije nakon vakcinacije ali ovaj % prevazilazi bilo sta realno. Ja bih gledala u drugom smeru. Psi su bili na ulici. Moguce da su se na ulici i zarazili. Dakle, to da nisu dolazili u kontakt sa drugim psima nije, opet, realno.

Deluje mi da je prvi pas bio vec bolestan, pa se drugi pas sasvim moguce zarazio kad si ga dovela kuci. Inkubacioni period za stenecak je 3 do 15 dana.

Veterinar nije svemoguc i sem ako trazis krvnu sliku pre vakcinacije niko je nece uraditi. Kao sto rekoh, oprez u narednih 6 meseci i nikako novo stene u kucu.

Van mreže ljubica

• Newbie
  • *

« Odgovor #11 poslato: 09 Avgust, 2016, 11:24:56 »
Ako odlucim da uzmem novog psa, sta mislite da li je taj period od 6 meseci dovoljan tj da li je moja okolina bezbedna za novog psa? Pod pretpostavkom da postoje uzrocnici u njoj.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #12 poslato: 09 Avgust, 2016, 12:22:51 »
Cini mi se da je 6 meseci dovoljno ako se i ja dobro secam ali svakako se konsultujte i sa veterinarom.

To je pod uslovom da se odlucite za stene, ako se odlucite za odraslog vakcinisanog psa ne bi trebalo da bude problem vec sutra da ga dovedete.

Van mreže ljubica

• Newbie
  • *

« Odgovor #13 poslato: 09 Avgust, 2016, 13:02:51 »
 Hvala Vam puno!

Van mreže Lucija Thorning

• Newbie
  • *

« Odgovor #14 poslato: 02 Novembar, 2016, 20:40:51 »
Dobar dan,

Psa starog skoro devet godina smo operirali i izvadili su joj tumore na cicikama. Pretraga je pokazala da su bila tri razlicita tumora. Oporavak je dobro tekao, nakon tri tjedna su joj skinuti savovi (ima problema s alergijom pa je koza dulje zacijeljivala). Odjedanput(3tj nakon operacije) je prestala kakati, tj jako se napreze i izade malo proljevaste kakice no malo za nju (labradorica, 30kg). Normalno jede i pije vodu i nakon operacije je smrsavila 2.5 kile. Veterinar je radio RTG i ultrazvuk abdomena no svi su nalazi normalni isto kao i krvna slika. U klinici smo razgovarali sa svim veterinarima i vele da se mozda tumor na crijeva prosirio iako se nista ne vidi. Kad se gurne prst crijeva su joj cista. Trazili smo i drugo misljenje u drugoj klinici, isto ne znaju sto bi moglo biti i da ce vrijeme pokazati. Davali smo joj probiotike, maslinovo ulje, kuhanu hranu i sve no i dalje je neki slabasni proljev. Do neki dan je bila na antibioticima (za alergiju, klavocin te za upalu mjehurA) sveukupno 7 tjedana. Vidno se napreze kada zeli kakati, a samo mali vodenaste kakice izade.

Ima li mozda netko slicnu situaciju s psom? Jako smo vezani za nju i voljeli bi joj pomoci kako god znamo i mozemo.

Hvala unaprijed!