Autor Tema: Stene i proteini  (Pročitano 1290 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jovana_BT_APBT

• Newbie
  • *

Stene i proteini
« poslato: 22 Oktobar, 2015, 23:06:48 »
Imam stene pit bula od 3 i po meseca koje sam hranila RAWom ali u jednom periodu od 20ak dana nisam bila u mogucnosti da nabavim meso pa je jela carni love(38% proteina) i belcando (32%).U tom periodu su pocele da joj se krive noge kao da je rahiticna i u medjuvremenu sam vratila na meso plus jedan obrok granule i pocele su polako da se ispravljaju ali to tad nikako nisam povezivala sa hranom
Odvela sam je kod veterinara uradjen je rendgen,rahitis nije 100% niti i jedna druga bolest,vet kaze da zbog viska proteina (carni love ) misici ne mogu da isprate rast kostiju
Terapija je da se hrani royal caninom,tj granulama sa manje proteina,moglo bi i meso kako sam je do sad(junetina,zecetina,riba,piletina i curetina)  ali kao ovako je lakse da se prati jer se zna tacan procenat proteina
Da li je imao jos neko ovakav slucaj do sad ili zna nesto vise ? Prvi put cujem za ovako nesto,nije da ne mislim da nije u pravu ali mi je neobicno zasto se popularizuju tako jake  granule ako im ne odgovaraju ili je ova moja izuzetak?

Van mreže zmanic

• Full Member

Odg: Stene i proteini
« Odgovor #1 poslato: 23 Oktobar, 2015, 08:39:03 »
Preporuka skupih granula je samo propaganda i EPP.
Nema tih granula koje su bolje od BARF i RAW ishrane. Mislim na kvalitetan BARF i RAW a ne samo na prirodne otpadke iz kasapnice.

Kada se krive prvo prednje, pa zatim zadnje noge onda je to tipičan rahitis.

Mislim da nije toliko bitan procenat proteina, koliko je bitan odnos kalcijuma i fosfora, za pravilan rast muskulature.

Kod svih krivljenja prednjih nogu, sa kojima sam se susretao do sda, pomagala je kozija surutka u tečnom stanju ili prahu, mlevene ljuspe od jaja, AD kapi kao i papaline, velike juneće kosti .....

Probaj po čašu kozije surutke dnevno (2x125ml) pa javi rezultate za deset dana.

Smanji kretanje na minimum bez trčanja i skakanja ili mu utegni zglobove elastičnim zavojima ako je deformitet veliki.

PS
Za RC i Eucanubu mislim da su najprecenjenije đubre u svetu granula. Ako već moraju neke druge potraži po oglasima specijalizovanu hranu za štence, mada sve one imaju povećan procenat proteina u odnosu na odrasle pse.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 23 Oktobar, 2015, 23:34:01 »
ovde smo nesto pisali o tolikoj kolicini proteina Koliko je proteina zaista potrebno psima

Van mreže Jovana_BT_APBT

• Newbie
  • *

« Odgovor #3 poslato: 25 Oktobar, 2015, 21:19:56 »
Rahitis i neki problem zbog loseg odnosa kalcijuma i fosfora nije sigurno jer sa na snimku vidi da su kosti ok,a i vet kaze da se odlicno hranila i da je sa takvom hranom nemoguc rahitis ali joj jednostavno nisu prijale te granule sa puno proteina
Vraticu joj surutku u hranu,dobijala je pre ali je imala proliv pa sam prestala sad sam pocela postepeno jogurt da dajem pa cu preci na surutku
Nisam ni ja ljubitelj royala ali uzeh joj sad kolicinu za dve nedelje pa cu da vidim kako napreduju noge
@BlackKan gledala sam tu temu ali se nigde ne spominje konkretno kako utice visak proteina na pse u razvoju
Kopala sam malo po netu sad kad imam opet pristup laptopu i stvarno sam nasla da se spominje da previse proteina utice sto se tice toga
I primetih da prvo joj je bila leva kriva a desna skoro skroz prava,a sad joj je leva kriva a desna skoro skroz prava,tako da mozda i nije ni do proteina nego samo neki stadijum rasta,jedan odgajivac pitova mi je rekao da mu se desavalo to sa stencima,ali bas mi je frka da joj ne ostanu takve  :shake: