Autor Tema: PROBLEM PRE SETNJE PSA  (Pročitano 755 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dikajedk

• Newbie
  • *

PROBLEM PRE SETNJE PSA
« poslato: 02 Jul, 2015, 21:40:23 »
Voleo bih kada bi mi neko pojasnio sta da radim prilikom samog izvodjenja psa u setnju. Imam problem sa tim da moj pas cim ugleda da izlazim iz kuce krece da cvili i da skace na mene (ne znam da li je od srce), i ponekada otvori usta i ugrize ili vuce za odecu, kao da me pozuruje. Ne mogu da imam pristup davilici, i povodcu od njegovog skakanja, i bukvalno cvilenja. Da li neko moze da mi pomogne, i eventualno kaze sta da radim..

Hvala u napred  :clapping: :clapping:

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

Odg: PROBLEM PRE SETNJE PSA
« Odgovor #1 poslato: 02 Jul, 2015, 23:08:18 »
Moras da ga smiris, npr. neka sedne dok mu ne stavis  davilicu i povodac, nemoj da odustajes dok ne poslusa, takodje ne sme on prvi da izadje na vrata nego ti.

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #2 poslato: 03 Jul, 2015, 10:16:16 »
Izvodi ga cesce  :rofl:
Salim se...kao sto Milan rece moras da ga naucis da se smiri i saceka, da sjedne dok mu ne stavis ogrlicu, neka cvili al ja ga ne bih izvodio dok ne nauci da sjedne i saceka tih 5 sekundi, kao kaznu...

Van mreže Dikajedk

• Newbie
  • *

« Odgovor #3 poslato: 03 Jul, 2015, 10:42:56 »
Okej, hvala.. Ja pazim da on ne izadje pre mene, ali stvarno ne znam kako da se izborim sa njegovom energijom  :D :D Probacu tako, da ne krecemo nikud dok ne sedne i ne saceka : :shake:

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #4 poslato: 03 Jul, 2015, 11:20:22 »
Ili pre setnje se malo igras s njim da ga malo potrosis pa onda setnja

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #5 poslato: 03 Jul, 2015, 11:30:12 »
Probaj sa nagradama za pocetak dok se na nauci prvih nekoliko puta, samo ostra ruka ali ne batine  sm plavac  sm jeah

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #6 poslato: 03 Jul, 2015, 14:05:28 »
Mi smo dobili ovaj savet u školi za štence:
Izdvoj nekoliko dana, strpljenje i razumevanje i planiraj unapred izlaske napolje. Spremi se kao i obično, obuci se, pripremi sve što inače nosiš, ako pas skače ili se neodgovarajuće ponaša, vrati se nazad u sobu (kao) da gledaš tv ili čitaš novine. Važno je da razbiješ asocijaciju da tvoje pripreme znače da se ide u provod.

Kad je pas smiren, ustaneš i pozoveš psa mirnim tonom po imenu, bez objašnjavanju i davanja komande, kad je potpuno smiren, ne da sedi ili leži a fiksira te pogledom, već smiren, maltene zaboravio da si se ti obukao za šetnju. Možete i da se igrate u međuvremenu, to će mu dati priliku da izbaci frustraciju i počne da kapira da tvoje pripreme za odlazak u šetnju nisu u vezi sa samom šetnjom. Posle igranja, obavezno pauza da odmori.

Šetnju moraš da isplaniraš, da bude samo vaše zajedničko vreme, da pas ima fokus na tebi. Bolje i lakše je više kraćih šetnji nego jedna velika, dok učite kako da se ponaša.

Verovatno neće moći iz prve da prestane potpuno da reaguje, ali je za početak važno da npr ne skače i ne grize te. Pa posle par puta mu kažeš da legne na mesto koje ti odgovara, daš mu i nagradu obavezno, ali sve običnim glasom, ako opet krene da skače, opet se vratiš da 'gledaš tv', bez komentarisanja, grdnje i komandi. Ceo taj trening ne traje dugo, par dana, ali moraš ti da budeš organizovan i da osmisliš svoje reakcije unapred. 

Naša Muki je sitna i ne može da napravi veliku fizičku štetu, ali je umela da cvili, trese se od frustracije i obigrava oko nas dok se pripremamo. Podigne nam pritisak na 300 a tek treba da idemo napolje. Možda joj je trebalo 4-5 puta da ukapira da nećemo izaći dok ne bude na jednom mestu, pa je prvo prestala da obigrava oko nas, a zatim i ostalo. 

Van mreže Dikajedk

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 03 Jul, 2015, 18:42:11 »
Vazi, pokusacemo Bleki i ja.. Hvala Vam!  :itwasntme: