Autor Tema: Ishrana steneta engleskog buldoga  (Pročitano 4518 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Anelej92

• Newbie
  • *

Ishrana steneta engleskog buldoga
« poslato: 25 Januar, 2015, 14:47:09 »
Pozdrav!

Imam stene engleskog buldoga staro 3 meseca i 10 dana. Stene hranim sirovim mesom i povrcem vec mesec dana, i moram da vam napomenem da sam nova u tome i da nisam 100% sigurna da li mu dajem dovoljno hrane u skladu sa njegovim potrebama.   :th:
Bili smo kod odgajivaca da primi poslednju vakcinu i on kaze da bih trebala jos da ga podgojim, da treba granule prvenstveno da jede u kombinaciji sa mesom i to sto vise bez obzira na preporucen unos kako bi buknuo  :blink: Koliko znam, granule sa mesom se ne preporucuju jer opterecuju varanje.  :zb: Uglavnom on smatra da bih tako trebala da ga hranim do 8-og meseca jer granule sadrze sve ono sto je stenetu u razvoju potrebno, a sa nacinom ishrane kao sto je raw ja ne mogu da postignem da mi se pas razvije kako treba. Tako da ja ne znam da li da poslusam odgajivaca i da ga hranim onako kako on savetuje ili ipak da poslusam razum i da nastavim da psa hranim sirovom hranom.  :zb:

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

Odg: Ishrana steneta engleskog buldoga
« Odgovor #1 poslato: 25 Januar, 2015, 22:07:09 »
Pusti ti odgajivaca, lupa gluposti.

Ne moze niko da me ubedi da meso kakvo god kuvano-sirovo i voce i povrce, mlecni proizvodi, semenke nisu kvalitetne kao jedna susena granula.

Nastavi tako kako si pocela i bolje da bude mrsaviji dok raste, nego debeo, zbog kostiju i rasta.

Meni je Mei bila mrsava do pre dva mes. i bukvalno se od tada raskrupnjala.

Daj mu meso, junetinu srca, jetru, pileca srca i zeludce, pileca ledja i cureca, mozes i svinju da probas samo je obavezno kuvaj, ribu - papaline, skusu,oslic, dodaj povrce, voce, jogurt, sir mladi, surutku, kiselo mleko, dime zacin, kosti da glodje... Jebem li ga, valjda sam manje vise sve napisala, procesljaj po forumu o ishrani, svasta ces naci.  Naravno to sve neces dati u jednom obroku, kombinuje jedan dan jedno meso i jedno povrce i mlecni proizvod, drugi drugo, treci trece itd.

sm zelenko
Psi su ljubav.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 25 Januar, 2015, 23:33:05 »
samo napred

BARF&RAW rules  sm to

samo prelistaj forum, i nemaš brige.
i naravno postavljaj pitanja  :D

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 26 Januar, 2015, 15:06:00 »
Pošalji mi na pm kako da te nađem na FB i uvedem u bulldoški svet  sm wink

Van mreže Anelej92

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 28 Januar, 2015, 18:57:57 »
Pusti ti odgajivaca, lupa gluposti.

Ne moze niko da me ubedi da meso kakvo god kuvano-sirovo i voce i povrce, mlecni proizvodi, semenke nisu kvalitetne kao jedna susena granula.

Nastavi tako kako si pocela i bolje da bude mrsaviji dok raste, nego debeo, zbog kostiju i rasta.

Meni je Mei bila mrsava do pre dva mes. i bukvalno se od tada raskrupnjala.

Daj mu meso, junetinu srca, jetru, pileca srca i zeludce, pileca ledja i cureca, mozes i svinju da probas samo je obavezno kuvaj, ribu - papaline, skusu,oslic, dodaj povrce, voce, jogurt, sir mladi, surutku, kiselo mleko, dime zacin, kosti da glodje... Jebem li ga, valjda sam manje vise sve napisala, procesljaj po forumu o ishrani, svasta ces naci.  Naravno to sve neces dati u jednom obroku, kombinuje jedan dan jedno meso i jedno povrce i mlecni proizvod, drugi drugo, treci trece itd.

sm zelenko

Ma sad se tripujem da mozda ne dajem dovoljno nekih namirnica, pa da mi ne zakrzlja u razvoju.
Ispade ko da sam psa stavila na gladovanje  :crazy:  A tvoja Mei koliko je stara, i koliko dugo je na Raw?

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #5 poslato: 28 Januar, 2015, 19:06:00 »
Mei ima 14mes i od drugog mes. otkad je kod mene je na raw/kuvanoj (svinja) hrani. Dva mes. je bila na granulama, zbog alergije, ali sada kada smo shvatile da je alergicna na nesto od okoline,a ne na hranu, opet krecemo sa raw ishranom, sto me mnoooogooo raduje.  sm jeah
Psi su ljubav.

Van mreže Anelej92

• Newbie
  • *

« Odgovor #6 poslato: 29 Januar, 2015, 18:32:49 »
Mei ima 14mes i od drugog mes. otkad je kod mene je na raw/kuvanoj (svinja) hrani. Dva mes. je bila na granulama, zbog alergije, ali sada kada smo shvatile da je alergicna na nesto od okoline,a ne na hranu, opet krecemo sa raw ishranom, sto me mnoooogooo raduje.  sm jeah

Kolike si joj obroke davala kad je recimo imala 3-4 meseca koliko ima i ovaj moj? Koliko je dnevno jela mesa zajedno sa iznutricama?

Moj Cezar recimo jede 3x dnevno. Obrok mu se sastoji od 80% misicnog mesa ( junece srce, jezik, vrat) i 10% iznutrica ( juneca jetra, burag). Uz to dobija naravno voce i povrce, zitarice,  sirova prepelicje jaja, obicna kokosja jaja,  mlecne proizvode, kefir, jogurt, sir i sl.  Od suplemenata dobija susenu mlevenu ljusku jajeta i dime zacin. Hrani se bolje nego ja  sm zelenko
Iscitala sam ja silne tekstove, misljenja i iskustva ne samo na ovom forumu vec i na drugim. Al sta znam, reko aj da proverim da ne gresim mozda u necemu, ipak je to engleski buldog  :th:

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #7 poslato: 29 Januar, 2015, 21:28:44 »
Znas kako, Kala cini mi se da ti se javila da ti sve prenese o buldozima.  Pa bi bilo ok da se njoj javis bas za pasminu striktno.

Ja mogu da ti kazem kako sam davala Mei, ali ona nije buldog. :)

Ja se nisam, a ni sada zamarala tim gramazama, jedan dan joj dam recimo samo junece srce i povrce i sir mladi, drugi dan samo ribu, treci piletinu, cetvrti piletinu i junecu dzigu i tako stalno. Svakog dana je dobijala zdrave obroke. I naravno kosti jede bas 3x nedeljno, velike mesnate ili one zglobne junece. Voce tipa jabuke, banane, lubenicu ni ne racunam u obrok to dobija za uzinu i slicno. Dime zacin svakog dana dobija veliku supenu kasiku i omega 3 ulja.

E da Mei je jela do 6 mes 4x dnevno, obroci su bili po oko 250 gr. manje vise.
Psi su ljubav.

Van mreže Anelej92

• Newbie
  • *

« Odgovor #8 poslato: 30 Januar, 2015, 00:05:14 »
Znas kako, Kala cini mi se da ti se javila da ti sve prenese o buldozima.  Pa bi bilo ok da se njoj javis bas za pasminu striktno.

Ja mogu da ti kazem kako sam davala Mei, ali ona nije buldog. :)

Ja se nisam, a ni sada zamarala tim gramazama, jedan dan joj dam recimo samo junece srce i povrce i sir mladi, drugi dan samo ribu, treci piletinu, cetvrti piletinu i junecu dzigu i tako stalno. Svakog dana je dobijala zdrave obroke. I naravno kosti jede bas 3x nedeljno, velike mesnate ili one zglobne junece. Voce tipa jabuke, banane, lubenicu ni ne racunam u obrok to dobija za uzinu i slicno. Dime zacin svakog dana dobija veliku supenu kasiku i omega 3 ulja.

E da Mei je jela do 6 mes 4x dnevno, obroci su bili po oko 250 gr. manje vise.

Kontaktirala sam Kalu, ona me je posavetovala da ga hranim granulama i mesom dok ne napuni godinu dana. Ubacila me je cak i u jednu odlicnu grupu na fejsbuku u kojoj su vlasnici engleskih buldoga. Tamo sam im se obratila za misljenje, al koliko vidim,  izgleda da nema nikoga ko je buldoga podizao iskljucivo na raw hrani, ili se jos nisu odazvali...   :(
Tako da cekam sta ce tamo da mi kazu, i raspitacu se na jos nekim forumima, pa cemo da vidimo sta kazu... Najjednostavnije je psa hraniti onim smecem od granula, a mislim da se buldog ne razlikuje toliko u odnosu na ostale pasmine...  :th:

Ja zbog posla ne mogu da postignem da ga hranim 4x dnevno, ali zato su mu obroci obilniji, dobija oko 330-350g mesa po obroku, i izmedju obroka dobije npr casu jogurta ili kefira, parce sira, sirovo jaje, vocku neku itd.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #9 poslato: 30 Januar, 2015, 16:05:48 »
Verovatno imas svoj razlog zasto ti je rekla da ga tako hranis, ali ja bih ostala na toj tvojoj ishrani, njoj nista ne fali, cak je odlicna. Na tebi je da izaberes.
Psi su ljubav.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 30 Januar, 2015, 22:30:41 »
ma ako je psić zdrav, lepo ručk, lepu dlaku, lepo kaki, nema gasove, alergije ... nemoj da se brineš uopšte.
po onome što si napisala jede super  sm prst gore
uoopšte vlada trend da štenci treba da budu bucmasti  :crazy:

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #11 poslato: 31 Januar, 2015, 22:19:14 »
Anelej, pomoglo bi ako bi postavila koju fotografiju steneta, najbolje iz vise uglova.
Buldozi su specificni psi, na njih se ponekad ne odnose stvari koje se podrazumevaju za 'obicne' pse. :)