Autor Tema: Ruma  (Pročitano 1895 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milan

• Newbie
  • *

Ruma
« poslato: 01 Januar, 2015, 11:41:16 »
gde u rumi ima da se kupi govedina ,govedji grkljani ,burag i slicno ....

Van mreže Milan

• Newbie
  • *

Odg: Ruma
« Odgovor #1 poslato: 05 Januar, 2015, 18:55:31 »
 :zb: :zb: :zb gde kupujete piletinu govedinu itd.... 

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #2 poslato: 05 Januar, 2015, 21:33:43 »
Nisam video odmah.  sm redface  Dogovori sa nekim od mesara u tržnici na pijaci, imaš tamo 3 ili 4 mesare u nizu i dogovoriš sa njima da ti ostave. Kod nekoga uvek ima pa gde ubodeš mislim da različitim danima kolju. Ja obično subotom pokupim juneća i svinjska srca, nekad uleti jezik i nekad slezina, mada nju mrzim. Piletinu isto možeš kod njih da uzmeš, mada sve je to isto, uzeo kod njih ili kod Radića. Riba isto na pijaci, na ćošku u ribarnici, a papaline imaš i u marketima, ja uzmem u Idei.   
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže IgorAST

• Newbie
  • *

« Odgovor #3 poslato: 05 Mart, 2015, 16:10:34 »
U Rumi za piletinu imas Radic, mlevena piletina oko 60 dinara, ne smrdi i lepo psi jedu, koliko sam ja primetio to su cisti mleveni batkovi   sm wink

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 06 Mart, 2015, 12:46:49 »
A kako si to primetio da su to čisti bataci  :th:

Van mreže IgorAST

• Newbie
  • *

« Odgovor #5 poslato: 06 Mart, 2015, 16:31:14 »
Nije jako sitno mleveno i lom je. Lomljeni bataci i karabataci. Nema ociju, kozura, noktiju i ostalih gluposti, cisto meso i malo kostiju.
Imaju i same kosti, nogice i glave mlevene po ceni od 30 din, ako se uzme 50kg cena je 20din, to je losije dosta ali je i jedno i drugo sveze :)
Moji da kucnem o drvo od malena jedu taj lom, zivo im dajem i bas sam zadovoljan

Van mreže Milan

• Newbie
  • *

« Odgovor #6 poslato: 06 Mart, 2015, 23:20:47 »
uh pa ja sam to davao mom vise ne uzeo sam jednom samo 10 kg za probu i vise ne ima dosta ostrih kostiju i dosta kozure i smrdi e sad ne znam mozda nekom daju ovako onako nemam pojma

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #7 poslato: 08 Mart, 2015, 11:34:54 »
Ove otpatke koje ne mogu ni za salamu za pse da iskoriste (a oni imaju svoju salamu sm smesko1 ) nikada nisam uzeo, a ni tu lomljenu varijantu. Inače mi se skoro desilo da su 3 različite ture piletine (za ljudsku upotrebu) izazvale gadan proliv kod mojih, a isto se desilo i psima od drugara što šeta sa nama. Neki zaključak je da zavisi od toga koliko brzo moraju da tove piliće i koliko tih koncentrata i ostalih koještarija dodaju. Tako da sam rekao pa-pa njihovoj piletini. Odlepim kada naizmenično moram da izvodim pse napolje čitav dan jer su sredile stomak. Inače, imate u Gomexu u Glavnoj ulici meso u onim manjim pakovanjima, to uzmem kad se desi da mi neko pokupi srca kod mesara, kao juče.  sm smesko1
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 08 Mart, 2015, 12:16:59 »
teško da u tim mlevenim ima stvarno mesa.
mislim pileći file (dakle belo meso) 500 din, bataci 350-400, a ovamo nam uvaljuju kao za do 100 din čisto meso, važi.

Van mreže IgorAST

• Newbie
  • *

« Odgovor #9 poslato: 08 Mart, 2015, 14:20:54 »
Ne znam, ja poznajem radnicu koja narucuje za mene i uvek sam uzimao vece kolicine, kozure ima normalno ali nista preterano. U transportu pile slomi nogu odma bacaju u lom i melju nema nista osim bataka i karabataka :D Moji su odrasli su na tome znaci dobro je, e sad ko hoce da i sebi sprema to ne bih preporucio  sm to

Pitao si i za govedinu, nije u Rumi ali je u Staroj pazovi i nije ti daleko, ima klanica 808, junece iznutrice su 100 din ali ima dosta dzigerice i zezancija, ja uzimam juneca srca 120 din i junece jezike 200 din, ako ti zatreba broj vici :)

Van mreže Milan

• Newbie
  • *

« Odgovor #10 poslato: 08 Mart, 2015, 16:39:03 »
izazvale gadan proliv
to se i kod mog dzukca desilo  sm kolutko