Autor Tema: Dogo Argentino Uzgoj (Pomoc)  (Pročitano 3147 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže markiza15

• Newbie
  • *

Dogo Argentino Uzgoj (Pomoc)
« poslato: 14 Novembar, 2014, 16:37:29 »
Zdravo prijatelji!
Mozda me se neki secate ili ne, nije to mnogo bitno. Postavljao sam o Retriverki 6-7 meseci da je malo zakrzljala. Na kraju uspavali smo je 2 dana pre nego sto je napunila 8 meseci.
Imala je genetsku bolest bubrega i zeludca i nastali su ogromni problemi, dosta para smo dali da se leci ali na kraju nismo mogli nista da uradimo pa smo je uspavali da se ne bi mucila. To na stranu.
Razmisljao sam da uzmem Dogo Argentino. Zivim u stanu sa babom i dedom (roditelji su u Ita) i imam dosta slobodnog vremena, jer sam u skoli par sati i ceo dan sam kuci.
Hteo bih da mi kazete sta da radim, posto mi je to prvo malo vece (opasnije) kuce. I pomozite mi da izaberem POL psa.
Trebaju mi saveti, i iskustva i sve sto mozete da mi pomognete. Dosta sam ucio o psima i o rasi DA ali se ipak osecam da je bolje da nap ovde jednu temu za svaki slucaj da se informisem bolje.
Psa uzimam zato sto volim kako izgleda i zato sto volim da se krecem dosta i dosta ljudi ovde seta dosta opasnih pasa (Par puta mi je ujedena retriverka).
Imam para da mu pruzim sve najbolje sto se tice hrane i veterinara i to.
Samo mi trebaju saveti i na neki nacin pomoc. Hocu da moj pas bude UMILJAT i Dobar. NIKAKO AGRESIVAN. Uopste ga ne uzimam zbog agresivnosti. To uopste ne podnosim.
Zato mi objasnite i pomozite.
Hvala svima unapred. Pozdrav!

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Dogo Argentino Uzgoj (Pomoc)
« Odgovor #1 poslato: 14 Novembar, 2014, 17:02:49 »
Ja sam ti već rekla šta mislim.

kažeš...
Citat
Hocu da moj pas bude UMILJAT i Dobar. NIKAKO AGRESIVAN. Uopste ga ne uzimam zbog agresivnosti.
a izgleda najveći razlog za uzimanje DA ti je
Citat
dosta ljudi ovde seta dosta opasnih pasa
i izgled psa.

Nemoj da uzimaš psa samo zbog ("opasnog") izgleda i ostalih. Psa uzimaš za sebe, biće sa tobom 10+ godina ako Bog da, tako da razmisli dobro šta hoćeš.

Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže markiza15

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 14 Novembar, 2014, 17:07:49 »
Ja sam ti već rekla šta mislim.

kažeš...
Citat
Hocu da moj pas bude UMILJAT i Dobar. NIKAKO AGRESIVAN. Uopste ga ne uzimam zbog agresivnosti.
a izgleda najveći razlog za uzimanje DA ti je
Citat
dosta ljudi ovde seta dosta opasnih pasa
i izgled psa.

Nemoj da uzimaš psa samo zbog ("opasnog") izgleda i ostalih. Psa uzimaš za sebe, biće sa tobom 10+ godina ako Bog da, tako da razmisli dobro šta hoćeš.

Meni se DA svidja po izgledu i po tome sto je snazan, ali to ne znaci da ja njega volim zato sto je agresivan.
Agresivnost ne volim ni kod jedne rase.
A to sto drugi setaju druge opasne pse (pitbull, sar pej, doberman, rot itd.) ne znaci da ja uzimam DA da bih i ja bio u modi nego bas zato sto ako se desi da me napadne neki ne moze da mi povredi psa (Kao sto je bilo sa Nalom)
A ja za svog psa, obezbedicu i korpu i sve.

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 14 Novembar, 2014, 17:16:04 »
Pa ako ces obezbediti korpu, onda mozes i maltezera da setas  sm smesko1

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 14 Novembar, 2014, 17:22:47 »
Napade ne možeš da izbegneš i meni je suludo zato uzimati DA ili bilo kog drugog psa. Na kraju će doći da će tvoj pas biti onaj koji napada.
Mislim, ne mora tako da bude... ali stvarno, pa onda niko ne treba da šeta svog psa koji nije "opasan" jer MOŽDA ga neki pas napadne...

Pa ako ces obezbediti korpu, onda mozes i maltezera da setas  sm smesko1
Ili vuka.  sm zelenko

edit: ali nisam napisala to zbog tvog Vuka  :rofl: :rofl: tek sam sad skapirala kako je možda zvučalo  sm redface

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 14 Novembar, 2014, 17:42:54 »
 :valj: :valj: :valj:
Nisi nista pogresno rekla...  :rofl: :rofl:
Elem, ja imam pravog drkadziju od psa. Zeznut je, paradira, dominantan, ne napada i ne ujeda ali zna debelo da isprovocira, a kada ga napadnu zna zestoko da se brani. Ja tako uopste nisam zamisljala setnju sa psom  :gl:
Mnogo smo se mucili dok nismo dosli do iole normalnog stanja. Pri tom imam haskija, nije agresivna i problematicna rasa nego jednostavno cudna i svojeglava. Bzvz je sto ne mogu da kazem onu cuvenu "da mi je ova pamet" jer smo mi njega udomili ali....
Sta ti to treba u zivotu?
Ako se na kraju odlucis za tu rasu, da se razumemo samo, meni su prelepi i bez greske, uzmi zenku. Eto, to je jedini moj savet..

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 14 Novembar, 2014, 17:46:21 »
p.s. da se razumemo samo, ni retriveri nisu nimalo naivni... Vuka je jedan ujeo dok je bio mladic, ali to je individualna stvar a nekad i stvar momenta i situacije. Htela sam da kazem da nisu jadni i nejaki i da ne znaju da se brane  sm wink

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 14 Novembar, 2014, 17:51:17 »
Nimalo naivni, slažem se  sm zelenko sm zelenko
Citat
Elem, ja imam pravog drkadziju od psa. Zeznut je, paradira, dominantan, ne napada i ne ujeda ali zna debelo da isprovocira, a kada ga napadnu zna zestoko da se brani.
Skoro sve isto, samo se mukica ne brani  sm cepko  sm redface Valjda da ispadne fin  sm smesko2

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 14 Novembar, 2014, 18:58:29 »
Ma jok, tvoj je pametniji. Posle moze da glumi zrtvu a moj teletabis uvek ispadne nevaspitan i divljak :D

Van mreže drez

• Newbie
  • *

« Odgovor #9 poslato: 14 Novembar, 2014, 19:10:05 »
Ja bih tebi savetovala da ne uzimas, direktno i bez uvijanja govoreci.
Od DA nemoj ocekivati da ce biti 24h maza. U zavisnosti od situacije pas reaguje. Jaka pasmina, pasmina koja zahteva izuzetno cvrstu ruku. Ogromna odgovornost. Ja imam zenku DA, spava u krevetu. Maza ko god hoce da se mazi sa njom ali znam sta znaci setati i drzati takvog psa u stanu. Drugo, prica o genetici. To sto ti ocekujes od DA neces naci. Pomenuo si bolest prethodnog psa... DA je sklon displaziji. Zavisno od genetike, moze prilicno svega da bude a i ne mora.
Imati vremena ne znaci moci i nositi se sa DA. Da zivis mimo grada, mimo stana i da mi delujes vrlo resen da budes posvecen psu, rekla bih uzmi. Ovako iz napisanog moj komentar i moj zakljucak je da ne uzimas. Nadam se da ces ovo shvatiti dobronamerno.
DA ce ti svaki bilmez koji ima jedno leglo...ili se bavi uzgojem ishvaliti jer te neke uopste ne interesuje dalje sta ce biti sa psom. Mene interesuje da li ce ako dodje do problema pas biti odbacen, uspavan i prepusten sebi.... da li ...da li i mnogo toda da li...

Ne idem protiv pasmine, idem protiv neogvornih sadasnjih ili potencijalno neodgovornih vlasnika, neodgovornog uzgoja.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 14 Novembar, 2014, 20:04:26 »
Eto ti i savet iz prve ruke  sm prst gore
Ma jok, tvoj je pametniji. Posle moze da glumi zrtvu a moj teletabis uvek ispadne nevaspitan i divljak :D
glumi žrtvu!  sm cepko sm cepko

Van mreže markiza15

• Newbie
  • *

« Odgovor #11 poslato: 15 Novembar, 2014, 01:36:05 »
Od DA nemoj ocekivati da ce biti 24h maza. U zavisnosti od situacije pas reaguje. Jaka pasmina, pasmina koja zahteva izuzetno cvrstu ruku. Ogromna odgovornost. Ja imam zenku DA, spava u krevetu. Maza ko god hoce da se mazi sa njom ali znam sta znaci setati i drzati takvog psa u stanu. Drugo, prica o genetici. To sto ti ocekujes od DA neces naci. Pomenuo si bolest prethodnog psa... DA je sklon displaziji. Zavisno od genetike, moze prilicno svega da bude a i ne mora.
Imati vremena ne znaci moci i nositi se sa DA. Da zivis mimo grada, mimo stana i da mi delujes vrlo resen da budes posvecen psu, rekla bih uzmi. Ovako iz napisanog moj komentar i moj zakljucak je da ne uzimas. Nadam se da ces ovo shvatiti dobronamerno.
DA ce ti svaki bilmez koji ima jedno leglo...ili se bavi uzgojem ishvaliti jer te neke uopste ne interesuje dalje sta ce biti sa psom. Mene interesuje da li ce ako dodje do problema pas biti odbacen, uspavan i prepusten sebi.... da li ...da li i mnogo toda da li...

Ne idem protiv pasmine, idem protiv neogvornih sadasnjih ili potencijalno neodgovornih vlasnika, neodgovornog uzgoja.

Poslao sam vam poruku

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 15 Novembar, 2014, 11:21:59 »
E ako je Drezz ovo napisala a ima psa kojim je odusevljeno 50% internet kuckarskog sveta, ja nemam sta da dodam.  sm pop

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 15 Novembar, 2014, 16:52:07 »

sm prst gore

Van mreže drez

• Newbie
  • *

« Odgovor #14 poslato: 16 Novembar, 2014, 14:25:55 »
E ako je Drezz ovo napisala a ima psa kojim je odusevljeno 50% internet kuckarskog sveta, ja nemam sta da dodam.  sm pop

:D
oce to tako kad se pas samo slika i kad ja kao vlasnica sam pretezeno okruzena prvenstveno ljubiteljima pasa, bez obzira da li je pas kiniloski shmapion...gater mestro i sl. suvisne ..... ma nebitno :D

sad sam tek videla da je vuk, marijin vuk :D hvala marija!