Autor Tema: Bikejoring  (Pročitano 2300 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Balto121

• Jr. Member
  • **

Bikejoring
« poslato: 26 Oktobar, 2014, 21:17:17 »
Mislim da bi se trebala otvoriti i ova tema... Ima ljudi na forumu koji ovo već uveliko rade, mislim da je @Lobo od najiskusnijih, a ima i onih koji bih željeli da nauče. Mislim da je jedan vlasnik samojeda, Elvir ako se ne varam, se raspitivao oko toga. Pa evo, mislim da će ova tema dobro doći onima koji je poznaju, a mogla bih i probuditi želje da to počnu raditi i oni koji do sada nisu probali. pričat' ćemo o amovima, užadima... Nastavljam kad se Lobo i ostali pridruže....

Van mreže Vuk

• Hero Member

Odg: Bikejoring
« Odgovor #1 poslato: 26 Oktobar, 2014, 21:58:48 »
Ima tema Vuca pasa ili tako nesto, tu su objedinjene razne discipline u jednu temu  sm wink

Van mreže Balto121

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #2 poslato: 26 Oktobar, 2014, 22:19:45 »
Ja kako poznajem forum ima samo vuča sanki, a o ovome, mislim da je razbacano na više tema, nema ni jedne konkretne, ili neke koja objedinjuje, opet kažem, kako ja znam, možda griješim...

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 27 Oktobar, 2014, 08:28:20 »
Pa da Vuca sanki...tu ima dosta i o biciklama i dzogingu... Mozda eventualno da se ta tema "prekrsti" da se ne bi rasplinjavali svuda. To su slicne stvari, samo je podloga i prevozno sredstvo drugacije :D

Van mreže NeoDizzy

• Sr. Member

« Odgovor #4 poslato: 27 Oktobar, 2014, 09:32:21 »
Ako kakav savet oko bikejoringa treba tu sam za sva pitanja  :D

Van mreže Balto121

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #5 poslato: 27 Oktobar, 2014, 10:11:44 »
Balto nije prije pravio nikakve probleme, en pravi ni sad al' otkako je počeo dizat' bogu svakih 30-40 metara stane da onjuši i označi nešto, povuče sam u stranu. Nekada uhvati dobar ritam pa ne staje al' koga god sam dosad pitao rekao je da mu se to nije dešavalo, a ne želim raditi to na svoju ruku da ne bih pogoršao, pa eto samo ovo ako neko zna rješenje

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 27 Oktobar, 2014, 10:15:59 »
Vrlo jednostavno, pre voznje ga kratko prosetaj da obavi sve fizioloske potrebe  sm smesko1

Van mreže Balto121

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #7 poslato: 27 Oktobar, 2014, 10:22:58 »
Ma obavi on fiziološke potrebe, al jednostavno, ako vidi stub on mora da ga označi, u šetnji nije tako, vrlo dobro ide pored noge i ne vuče u stranu osim ako ne kažem "slobodan". A ne bih da ja izmišljam neku svoju metodu toga.

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 27 Oktobar, 2014, 10:27:38 »
U setnji mu dozvoljavam da zapiski svaku travcicu na koju je bacio njonju, zato kada je na bajsu, nema blejanja u bandere, druge pse, e jedino jos zeca kada vidi malo povileni, izgubi koncentraciju. I jednom nam je srna protrcala ispred nosa pa su moj muz i pas zavrsili u nekoj livadi  :D
Mozda je bolje da prvo samo trci uz bajs na polu amu, povodac drzi u ruci. Kada krene da zapiski kratko ga cimni i samo nastavi dalje

Van mreže NeoDizzy

• Sr. Member

« Odgovor #9 poslato: 27 Oktobar, 2014, 10:30:04 »
Kod mojih se to resava onim glasnim i veselim pozivom da trce jos brze. "trci, trci, trci" i onda shvate da nema njuskanja nego da obavljaju zadatak. Da izvinete na prostijem izrazu prosto ga moras 'napaliti" da vuce, i onda govoris bravo, bravo, ajde brze brze...! Mada donekle tolerisi to njuskanje posle odredjene kilometraze, tad se umore i neophodno im je da se malo opuste, a to ih opusta  :nod:

Van mreže Balto121

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #10 poslato: 27 Oktobar, 2014, 10:39:25 »
Balto nije siguran bez povodca, pa ja uzmem povodac od 30m, i onda ga pustim, tad radi šta hoće, al' ako ide pored noge onda ništa, i u vuči bicikla, kako je cesta prometna, ne idemo po pola ceste pa onda je bliz tih stubova, travki...kada nema vozila i idemo po pola ceste onda nema problema al' inače idemo po strani. Sad imamo šumsku rutu pa ćemo vidjet kako ide

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 27 Oktobar, 2014, 10:44:56 »
Mozda si malo prestrog za vlasnika sibirca  sm smesko1

Van mreže Balto121

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #12 poslato: 27 Oktobar, 2014, 11:13:30 »
Ma nisam :D , al' mi je potpuno nesiguran kada je pušten(ako zna da je zatvoren u avliju ili neki veći prostor, onda sluša) a ako je ovako onda ne sluša(tu grešku pripisujem sebi, ne haskijima), al' sam ga dobro izdresir'o dok je an povodcu, komande poslušnosti, čekanje, pa čak sam u zatvorenom prostoru uspješno uspio i da ga naučim aportu, što je kog haskija teško postić'. Sada radim na tom dolaženju na poziv u otvorenom, polahko ali sigurno napredujemo, tako da ćemo i to savladati :)

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 27 Oktobar, 2014, 15:37:11 »
Kod mojih se to resava onim glasnim i veselim pozivom da trce jos brze. "trci, trci, trci" i onda shvate da nema njuskanja nego da obavljaju zadatak.

tako i mi radimo, inače bi i on zapišava kad god mu primiriše nešto.. kada smo sa x-backom baš na bikejoringu, svako malo moram vikati ajmo, bravo..itd  :D kad budem snimao video morati ću ubaciti neku muziku samo da se ne čuje to  :D
kad napravimo neku dionicu onda mu dam da zapiša, ali onda i siđem sa bicikle i dam mu malo vode, odmorimo par minuta i dalje..

Van mreže Balto121

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #14 poslato: 28 Oktobar, 2014, 07:12:58 »
Mi sad kondiciju dobivamo kasnije planiramo i po 20km dnevno