Autor Tema: Retriver Ishrana sirovim mesom  (Pročitano 2922 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže markiza15

• Newbie
  • *

Retriver Ishrana sirovim mesom
« poslato: 19 Oktobar, 2014, 13:40:32 »
Ovako, moja Nala je 7 meseci stara (Zlatni Retriver) , dosta je probirljiva i razmazena je mazga.  :(

Do sada sam je hranio pilecim mesom, i pliav napravimo za nju i po nekad ziv juneci but.
Sve je to jela. Ali moji kuci su je hranili stalno kad ogladni, nije imala obroceno.
I jedan dan je prestala da jede. Pa sam ja odlucio da je hranim samo ujutru u 7 i popodne oko 7 
Ujutru kilavi vazda nesto ne znam sto a uvece sve pobrise.
Posto je razvila kanibalizam zbog nedostatka vitamina i minerala vet mi je preporucio da joj dajem KANI STOP. To je prasak koji nije htela ni da pogleda.
Nismo mogli da je namamimo nikako da pojede to. Ni kroz hranu, ni kroz vodu. NISTA!
I pre nekoliko dana uzeo sam joj 6 kg juneceg srca i 4 kg juneceg jezika.
I resio sam da je hranim sirovom hranom.
Dao sam joj srce i ona je sve pojela kao usisivac.
I onda ja pametan covek uzmem i rasecem iznutra i ubacim taj prasak i dam joj i ona proguta. I vec tako 3 dana je zajebavam na taj nacin.
Uzeo sam BARF hranu. I juce oko 7 sam joj dao da jede i ona je pojela skoro sve meso iz njega zivo onako krvavo.
Jutros u 7 nije htela da ga pomirise. Pola sata sam se razglabao sa njom jer nece ni da pogleda.
I onda joj dam dosta piletine koju je pojela. HMM
Izveo sam je napolje i ona je imala proliv samo lije. Crna boja
Ali je ona srecna.
Ne verujem da je mogla necim da izbusi neko crevo pa da krvari pa da bude ta boja.
Kazite mi sta da radim. Ne baca mi se 30kg mesa
Mora da pojede to nekako
Ima 18kg i 53cm u visini .

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Odg: Retriver Ishrana sirovim mesom
« Odgovor #1 poslato: 19 Oktobar, 2014, 15:29:55 »
Crna boja stolice nikako ne sme da se zanemari, ja bih odvela psa kod veterinara. Crna znaci krvarenje gornjeg digestivnog trakta.

Nego, sta ti znaci kad kazes da ti je pas "razvio kanibalizam"?  sm eek

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 19 Oktobar, 2014, 16:28:28 »
stolica bude crna i od vece kolicine srca i jetre... od jetre pogotovo zna biti meka, i to voda, ako pas nije navviknut. wili se dan danas nije navikao na jetru i ako mu dam vecu kolicinu, bude bas vodena stolica...kad jede srce uvek mu je bukvalno crna

kanibalizam sigurno nije razvila, osim ako nije krenula da se hrani psima po kraju  sm zelenko

u svakom slucaju bi bilo najpametnije da se da stolica na analizu, ukoliko se ne regulise za dan dva (boja i oblik)

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #3 poslato: 19 Oktobar, 2014, 16:30:22 »
Crna znaci krvarenje gornjeg digestivnog trakta.

Kada bi sve bilo tako jednostavno kao ova jedna recenica, stvarno ne znam sto bi iko svoje pse uopste i vodio kod veterinara. Pljas-dijagnoza, pljas-terapija i svi srecni i dzepova punih para.  sm smesko1 Mada se onda usput zapitam i sto ja sad koj moj bacam svo ovo vreme zivce i novac na studiranje...  sm hide

Ako pas nece da jede ujutru, ne terajte ga, hranite ga samo uvece, ili popodne i uvece. Nekima tako prosto vise odgovara. Ako pojede normalnu kolicinu hrane u jednom obroku, nema razloga za brigu. Kanistop je vitamisko mineralni dodatak za pilice i prasad, namenjen da spreci njihovo medjusobno kljucanje/ujedanje, odnosno kanibalizan. Ne znam koji mu je tacan sastav, ali pas svakako nije ni pile ni svinjce, postoje na trzistu bolji preparati za pse. Nejasno mi je samo koga to pas jede, pa mu treba kanistop. :) U svakom slucaju, ako psu fali vitamina i minerala, a to ne bi bilo cudno s obzirom da je jako mlad, da jede iskljucivo pilav i nesto mesa, mozda za njega to nije dovoljno raznovrsna ishrana, mogu mu se dodavati i druge namirnice u obroke kao sto su blendirano sirovo voce i povrce, koji ce nadomestiti nedostatke. Ako je meso koje je jeo poslednjih dana bilo krvavo, ako je jeo samo meso za to vreme a pre toga je duze vreme jeo pilav, uz to da se pas normalno ponasa, postoji velika mogucnost da je to uzrok dijareje, pa i njene tamne boje. Neka deo obroka psu bude pilav, sirovo meso deo i nabavite vitamine za pse. Mozete kao deo obroka da dajete voce i povrce samleveno u blenderu (ja sam ga psu davala blendiranog sa jogurtom da bi bilo ukusnije). Kada se normalizuje stolica, polako ubacujte mlecne proizvode u ishranu. Sve o tome imate ispisano gomilu u drugim temama, proceprkajte forum.
Ukoliko se stolica ne popravi za dan-dva ili ako pas ne-daj-boze krene lose da se oseca, idite kod veterinara odmah.

Van mreže markiza15

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 19 Oktobar, 2014, 18:15:57 »
Crna boja stolice nikako ne sme da se zanemari, ja bih odvela psa kod veterinara. Crna znaci krvarenje gornjeg digestivnog trakta.

Nego, sta ti znaci kad kazes da ti je pas "razvio kanibalizam"?  sm eek
Ma nije jela koske niti sta, verovatno je od mesa, i pre kad joj dam zivo meso ona tako kaki, prvo proliv pa onda jedno veliko tvrdo  sm zelenko
A kanibalizam je kada pas jede sve sto vidi na zemlji ukljucujuci i izmet drugih zivotinja i nznm ni ja. Kamenje i tako to.
Moze da dodje do toga da pojede svoje stene ako se okoti tako mi je rekao vet.

Van mreže markiza15

• Newbie
  • *

« Odgovor #5 poslato: 19 Oktobar, 2014, 18:17:02 »
stolica bude crna i od vece kolicine srca i jetre... od jetre pogotovo zna biti meka, i to voda, ako pas nije navviknut. wili se dan danas nije navikao na jetru i ako mu dam vecu kolicinu, bude bas vodena stolica...kad jede srce uvek mu je bukvalno crna

kanibalizam sigurno nije razvila, osim ako nije krenula da se hrani psima po kraju  sm zelenko

u svakom slucaju bi bilo najpametnije da se da stolica na analizu, ukoliko se ne regulise za dan dva (boja i oblik)
Vet je rekao da je to kanibalizam jer jede sve sto vidi, blato, kamenje, izmet i tako to.
Moze da pojede svoje stene ako se osteni. haha
ali jeste pojela dosta srca i jetru

Van mreže markiza15

• Newbie
  • *

« Odgovor #6 poslato: 19 Oktobar, 2014, 18:19:14 »
Crna znaci krvarenje gornjeg digestivnog trakta.

Kada bi sve bilo tako jednostavno kao ova jedna recenica, stvarno ne znam sto bi iko svoje pse uopste i vodio kod veterinara. Pljas-dijagnoza, pljas-terapija i svi srecni i dzepova punih para.  sm smesko1 Mada se onda usput zapitam i sto ja sad koj moj bacam svo ovo vreme zivce i novac na studiranje...  sm hide

Ako pas nece da jede ujutru, ne terajte ga, hranite ga samo uvece, ili popodne i uvece. Nekima tako prosto vise odgovara. Ako pojede normalnu kolicinu hrane u jednom obroku, nema razloga za brigu. Kanistop je vitamisko mineralni dodatak za pilice i prasad, namenjen da spreci njihovo medjusobno kljucanje/ujedanje, odnosno kanibalizan. Ne znam koji mu je tacan sastav, ali pas svakako nije ni pile ni svinjce, postoje na trzistu bolji preparati za pse. Nejasno mi je samo koga to pas jede, pa mu treba kanistop. :) U svakom slucaju, ako psu fali vitamina i minerala, a to ne bi bilo cudno s obzirom da je jako mlad, da jede iskljucivo pilav i nesto mesa, mozda za njega to nije dovoljno raznovrsna ishrana, mogu mu se dodavati i druge namirnice u obroke kao sto su blendirano sirovo voce i povrce, koji ce nadomestiti nedostatke. Ako je meso koje je jeo poslednjih dana bilo krvavo, ako je jeo samo meso za to vreme a pre toga je duze vreme jeo pilav, uz to da se pas normalno ponasa, postoji velika mogucnost da je to uzrok dijareje, pa i njene tamne boje. Neka deo obroka psu bude pilav, sirovo meso deo i nabavite vitamine za pse. Mozete kao deo obroka da dajete voce i povrce samleveno u blenderu (ja sam ga psu davala blendiranog sa jogurtom da bi bilo ukusnije). Kada se normalizuje stolica, polako ubacujte mlecne proizvode u ishranu. Sve o tome imate ispisano gomilu u drugim temama, proceprkajte forum.
Ukoliko se stolica ne popravi za dan-dva ili ako pas ne-daj-boze krene lose da se oseca, idite kod veterinara odmah.

Mnogo je izbirljiva i nece da jede ni povrce ni voce, samo hoce pilav (pirinac, belo meso, sargarepa, persun itd.) i piletinu i hrskavice, I juce je jela to zivo meso.
Ja stvarno vise ne znam kako da je hranim i sta da radim.
Ma ona je srecna i igra se i sve je u redu. Ne verujem da je nesto ozbiljno zbog stolice, pre 3 dana smo bili kod vet. Ocistili smo je od parazita injekciom jer ne podnosi lepo tablete i povrati ih.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #7 poslato: 19 Oktobar, 2014, 19:01:32 »
Vet je rekao da je to kanibalizam jer jede sve sto vidi, blato, kamenje, izmet i tako

To se zove retriver. :) A strucni naziv za pojavu izopacenog apetita je alotriofagija. Kanibalizam (jedenje sopstvene stenadi) sa tim nema nikakve veze.

Ako pas moze da jede sve zivo, a nece povrce, onda je problem u vama a ne u njoj. Napravite hranu sa povrcem u obroku, i dajte joj da jede. Ako ne pojede za pola sata, sklonite. sledeci put neka dobije istu tu hranu koju nije htela da jede u sledecem regularnom terminu obroka. Bez poslastica u medjuvremenu, bez moljakanja i trpanja hrane u usta - po principu 'oces oces, neces ne moras'. A htece jer je alavi retriver. :) Pas vam je samo razmazen, nista drugo.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #8 poslato: 19 Oktobar, 2014, 19:10:52 »
Od srca sam videla tamno braon stolicu, potpuno crnu - nikad.

Elem, Katarina, dijagnozu nisam dala - rekla sam da se pas odvede kod veterinara. To je nesto sto bih ja uradila, da vidim da mi pas ima potpuno crnu stolicu i da nece da jede.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #9 poslato: 20 Oktobar, 2014, 14:21:57 »
Da li si ikada videla potpuno crnu stolicu? Ili bas stolicu koja je sadrzala svarenu krv psa iz kog je izasla...?

Nisu svi ljudi umereni, odmereni i sta ja znam, neki ce da panice jer im je neko napisao da im pas (mozda...) krvari. Opreznost je strava stvar, kao i savet da se pas vodi kod veterinara ali cemu ovaj deo o krvarenju kad lepo pise u prvom postu, sve sto treba da pise. I da pas zapravo jede, i da je veseo i raspolozen, i da mu je ishrana drasticno promenjena u poslednjih par dana. Pas od 7 meseci sa unutrasnjim krvarenjem tesko ce imati apetit i ponasati se normalno.

Malo samo paznje kad se komentarise na veterinarije ljudima koji sa time nemaju ni veze ni iskustva, nista vise.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 20 Oktobar, 2014, 15:05:03 »
Moji su od džigerice uvek imali potpuno crnu stolicu. Kako je izbace iz sistema, tako stolica bude opet normalne boje

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #11 poslato: 20 Oktobar, 2014, 17:33:01 »
Kod ljudi pojava crne stolice znaci visak gvozdja jel to isto i kod pasa?