Autor Tema: Stene i kosti  (Pročitano 1629 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže serge

• Newbie
  • *

Stene i kosti
« poslato: 11 Septembar, 2014, 08:24:06 »
Veliki pozdrav za sve.Ja sam novi na ovim diskusijama i ne zamjerite mi na neznanju.Inace sam sto bi nas narod rekao "letva" za pse.Tom neznanju je dosao kraj.Sreca da postoji nesto ovako kao ovaj sajt koji ljudima kao sto sam ja,je od velike pomoci.Htio bi nesto da vas pitam.Vjerovatno ste o ovome vec ranije pricali..ali nisam mogao pronaci bas ovo sto me interesuje.O cemu se radi.Za par mjeseci bi trebao dobiti stene boksera.Planiram ga hraniti sirovim mesom..itd..svim onim o cemu se ovde govori.Ono sto mene brine je sto sam procitao na par sajtova da postoji sansa da kosti kao sto su pilece,curece..te manje..mogu prouzrokovati,ako se dobro ne sazvacu,povrede organa za varanje,zatvore creva..itd.Posebno je to kao opasno za boksere jer oni vise gutaju nego sto zvacu..tako kazu.
Opet vidim da svi daju pilece batake i ledja stencima i nema problema.Nesto govore da su samo velike kosti ok ,one sto se ne mogu lako lomiti,kao butne  itd.Sta vi mislite o ovome i koje bi savjetovali meso da dajem za pocetak stenetu od 8 sedmica.Hvala u napred i izvinite ako sam malo bio "opsirniji"...

Van mreže PMP

• Hero Member

Odg: Stene i kosti
« Odgovor #1 poslato: 11 Septembar, 2014, 17:02:18 »
Počni sa kostima malo kasnije. Prvo one velike, juneće, koje nema šanse da proguta, pa posle ubaci onu mekanu kosku od filetiranja grudi, tu ćeš već videti da li ti pas žvaće ili guta, a sa tom koskom neće biti problema. Moj pas ni sa tri i po godine ne dobija pileće kosti, osim tog ostatka od filetiranja grudi i leđa, a leđa moram da prepolovim. Neki psi vrlo lepo sažvaću sve, pa nema straha od tih problema koje si naveo.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #2 poslato: 17 Oktobar, 2014, 09:33:47 »
Prosle nedelje sam Aresu prvi put dao kovedju kost, jedno pola sata je lezao i jeo na kraju od kosti nije ostalo nista, bilo je cudno gledati ga kako polako jede, iance je mnoogo halapljiv.
Nakon toga padne mi na pamet "genijalna" ideja da uzmem i izudaram kost macolom, ne mrvim je na sitnije kosti, kost ostane u prvobitnom obliku ali ima pukotina na sebi  tako je on lakse pojede.  Pitnaje je da li je ovo pametno? Nisu govedje kosti ostre kao pilece kada puknu ali me opet  navelo da razmisljam o eventualnim posledicama.

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 17 Oktobar, 2014, 09:57:55 »
Nije ti pametna ideja uopste. Prvo nije poenta davanja govedje kosti da je on sto pre pojede i da pojede sto vise, nego da struze i glocka, tako se em zabavlja em cisti zube.