Autor Tema: BARF  (Pročitano 12941 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Luna123

• Full Member

Odg: BARF
« Odgovor #45 poslato: 08 Avgust, 2016, 21:47:22 »
Da budem iskrena neman novca za bolju ishranu.Animabarf mi je preskup za 4 psa, ovo platim 1 kg 7 kg(malo manje od jednog eura),a animabarf je 2 eura 500 grama.Moji psi skupa pojedu nekih 2 kg mesa na dan.
Imam opciju da ih hranim sa ovim šta sad uzimam ili nekim malo boljim granulama(josera,brit premium,bosch)...ne mogu im prišutit granule tipa Orijen ili TOTW.

Da imam jednog psa to je drugo,al imam 2 srednja,jednog velikog i jedno štene koje će imat oko 20-30 kg kad odraste.
Nekako mi se ovo čini bolje nego Josera granule.Stvarno ne znam šta ću.
Živim u malom gradu u mesnici se ne može kupit ni srce,ni jezik ništa takvo,jedino uzmem velike kosti u mesnici....
Jedino mišićno meso koje dobiju je jednom tjedno pileća krilca(koja su opet pola kost).
Iskreno neman novca da kupujem goveđi but i slično meso,a kao šta sam rekla imamo 4 mesnicu u ni jednog nemaju srce ni jezike iako sam pitala više puta( oni koji imaju ili imaju svoje pse il već neko drugo uzima).

Tako da eto iskreno šta je bolje takva prehrana ili neke granule srednjeg kvaliteta tipa Josera ili Bosch( uz povremeno sirovo)?

E da i napisala sam u postu da im dajem 1-2 puta na tjedan piletinu.
Luna <3

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #46 poslato: 09 Avgust, 2016, 09:15:14 »
A ko kupuje govedji but?  :D

Imate tamo neki pijac? Ni ja ne nadjem uvek govedje srce, niti jezik. Pravim kombinacije sa onim sto nadjem. Gotovi BARFovi jesu preskupi. Sem ako nemas mogucnost da kupujes od Splendore-a.

Imate neku klanicu u blizini?

Ja bih svakako ako se ne snadjes da uvedes malo sarenila u ishranu ostala na jednom obroku granula i jednom obroku mesa. Pileca krilca su super grickalica, ali tu ima jako malo mesa.

Van mreže Luna123

• Full Member

« Odgovor #47 poslato: 09 Avgust, 2016, 21:09:40 »
Problem je iskreno šta je sve skupo poprilično  sm zid

Ja ovaj ko BARF uzimam od nekog vlasnika klaonice goveda. Druge koje sam kontaktirala imaju neke svoje stalne kupce i ne može se ništa nać baš.
Ništa,onda jedan dan to,a drugi dan Brit premium...jedino tako
Luna <3