Autor Tema: Darwin, prirodna hrana za kućne ljubimce  (Pročitano 3824 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mina

• Hero Member

Darwin, prirodna hrana za kućne ljubimce
« poslato: 30 April, 2014, 07:23:45 »
u Rijeci ima isto novost s hranom, Darwin hrana
https://www.facebook.com/darwin.hrana.9?fref=ts
koji isto šalju busom na druge lokacije ... do sad je bila cijena 25 kn/kg za pakiranja po 500 g, a 26 kn/kg za pakiranje od 250 g; a sad će biti 28/29 kn/kg zbog birokracije naravno. 40 kn se dodatno plaća dostava busom.

evo na brzinu ti sastav te darwin hrane:

Analitički sastav:
Bjelančevine 15%
Masti 8%
Mineralne tvari 2%
Voda 74%
Energetska vrijednost: 135kcal/100g

Darwin je hrana za pse sastavljena od prirodnih sastojaka, namijenjenih za ljudsku potrošnju, bez nusproizvoda, bojila i konzervansa. Darwin dolazi kao smjesa mljevenih sirovih sastojaka sa hrskavim komadima piletine, pakirana po 250g i 500g te duboko smrznuta.
Sastav: pileće meso s kostima, juneće srce, juneće tripe, juneće iznutrice, pileće iznutrice, pileća jetra, povrće i voće (mrkva, jabuka, špinat, brokula, celer)*, pivski kvasac, lan, ekstra djevičansko maslinovo ulje
*može se mijenjati ovisno o sezoni i dostupnosti
Doziranje: 200-300g na dan na 10 kg težine psa, ovisno o fizičkoj aktivnosti. Razdijeliti na dva obroka.

ja baš namjeravam uzeti s busom nešto veće pakovanje, dok smislim kamo ću staviti :) i namjeravala sam otić i do tog pet shopa da malo ubacim nešto novo, iako mi je ovo malo skupo za redovito korištenje.

Van mreže wush

• Jr. Member
  • **

Odg: Darwin, prirodna hrana za kućne ljubimce
« Odgovor #1 poslato: 30 April, 2014, 07:30:45 »
Sad smo malo off, ali samo da se nadovežem na Minin post, pet shop Šape bi trebao imati i Darwin u svojoj ponudi pa ćemo ga i mi probati. Nisam znala da se već sad može naručiti dostava busom. Jeste ga vi probale?

A za natures, da skup je za svakodnevno korištenje, pogotovo ako su veći psi u pitanju. Meni dnevno ode 2kg mesa. Ali kao povremeni dodatak dobro dođe.

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 30 April, 2014, 07:33:28 »
ja sam pitala pet shop šape za darwin jer sam to htjela, rekli da još nije sređeno da se može legalno prodavati u trgovini, nego se mora direktno od proizvođača iz Rijeke naručiti pa sam njih kontaktirala za cijenu itd.
trenutno imam još neke zalihe u zamrzivaču pa nisam naručivala još, no čini mi se hrana zbilja dobra.

ako ste vi za, bilo bi super da zajedno naručimo pa podijelimo troškove prijevoza busom  :fige:

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 30 April, 2014, 08:01:37 »
slična priča kao i sa animabarfom.. super što ima sve više toga  sm prst gore

Van mreže wush

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #4 poslato: 01 Maj, 2014, 10:26:18 »
Mina, može. Kaži kada budeš naručivala pa se pridružim  :clapping: Jedino za prvi put ne bih puno naručivala jer ne znam kako će darwin proći s mojim izbirljivcem, animabarf ne jede..

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 01 Maj, 2014, 15:31:14 »
ja mislim da wili Darwina ne bi okusio, jer inace svezu perad nece... nisam sigurna ni za natures menu, ali imaju veci izbor pa racunam da bi tu mogli da se uklopimo  :fige:

Van mreže wush

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #6 poslato: 15 Jun, 2014, 19:25:17 »
Mina, da li si možda naručivala darwin? Ja sam napokon kupila veći hladnjak s dosta velikom škrinjom pa sada mogu spremati zalihe  sm jeah Razmišljam o naručivanju darwina za probu  :nod:

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 16 Jun, 2014, 09:30:46 »
ma nisam još .... i ja stalno gledam kako bih iskombinirala, pa mi je mama poslala nešto mesa pa sam imala popust u pet centru pa sam kupila dosta barfa tako da nisam kupovala još ...
ako ćeš ti naručivati neke veće količine, mogla bih ja bar 5 kila uzeti pa da podijelimo troškove  :fige:

Van mreže wush

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #8 poslato: 10 Jul, 2014, 10:33:32 »
Prošli tjedan stigao nam je Darwin iz Rijeke  sm clap Naručile smo Mina i ja za probu, a prilikom preuzimanja dostave upoznala sam i Mo i Baltu i njihove ljude kada su se vraćali s jedne od svojih avantura  sm love predivni predivni psi  sm love

Što se tiče Darwina ja sam uzela mix piletina/junetina i mix piletina/riba, meni se hrana sviđa, ali jedan pas jede, jedan ne jede.
Mina, što kaže Mo na klopu?

A evo i par slikica kako hrana izgleda (na slici je piletina/junetina)

paketić

sastav hrane

u zdjelici

i hrana nestaje  sm smesko1

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 10 Jul, 2014, 14:21:24 »
pozdrav  sm to

i meni drago da smo se upoznale, i još jednom oprosti kaj si nas čekala  :itwasntme:  sm redface

Mo je isto jako zadovoljna hranom, mi smo uzeli pakiranja od 250 g isto piletina-junetina mix (jedino povrće u tragovima koje Mo jede  sm smesko2) i samo junetinu u komadima u pakiranju od pola kile. isto moram reći da mi se sviđa takvo pakiranje u plastične posudice, mogu se kasnije ponovno upotrijebiti za neko drugo meso koje joj kupim  sm prst gore

još malo pa nam ponestalo, pa ćemo vjerojatno ponovno uzeti :)

evo jedan zdravi prirodni obrok u prirodi na 1500 m nadmorske visine

(darwin piletina/junetina mix i par pilećih nogica)

Van mreže wush

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #10 poslato: 10 Jul, 2014, 22:36:57 »
 sm smesko1 ove pileće nogice su mi presmiješne, ali glavno da se psima sviđa, moji ih isto vole. i gdje se to skitate na 1500m nadmoreske visine?

a za info, ne znam kada si planirala ponovno uzimati darwin, ali dobila sam poruku od njih da su tijekom većeg dijela 8.mj. na godišnjem i da neće biti moguće tada raditi narudžbe.

a što se tiče pakiranja ja isto marljivo skupljam posudice da ih ponovno iskoristim  :D

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 13 Jul, 2014, 16:12:42 »
išle na Risnjak  sm love
ja bih htjela opet naručiti, ali mi je malo bezveze jer sam jako rijetko, gotovo ništa u Zagrebu do sredine osmog mjeseca zbog GO, pa ćemo se snalaziti ovako, ali bih opet naručila kad se oni vrate s GO  :fige:  :fige: ionako ti dugujem 2-3 kile mesa  sm smesko2

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 15 Jul, 2014, 12:50:06 »
ja cekam da izbace varijantu bez piletine  :fige: 

Van mreže wush

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #13 poslato: 19 Jul, 2014, 17:51:39 »
Mina, ništa ne dugujete, uživajte na godišnjem i puno šetajte, pa kad se vratite u Zagreb budemo opet naručile  :D

AA, tvoj ne jede piletinu? Imaju komade junetine, možda bi to jeo  sm smesko1 Moj izbirljivac Rem bi jeo samo piletinu da se njega pita, i to samo pileće vratove. Mali off topic, ali nekidan su dobili za večeru pileća leđa s vratom, a Rem odgrizao samo vratove i pojeo, leđa ostavio  :crazy:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 20 Jul, 2014, 00:15:10 »
ma ni da pogleda sirovu piletinu...par puta je malo krckao, ali mora da je domaca od jedne zene sa sela  :itwasntme:   ne mogu da mu je uvalim ni sa cim jer inace nije veliki ljubitelj sirovog mesa bilo kog, pa mora da je bas fino smiksano da bi jeo...ali posto voli animacanisov barf, koji je skroz na bazi junetine, kapiram da i ako darwin smesa nesto sa buragom i junetinom bi moglo da mu se svidi...
obzirom da su izbacili i riblju varijantu, verujem da ce u nekom momentu biti i junetina u ponudi  :fige: