Autor Tema: Žuta pena, povraćanje  (Pročitano 3324 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LazarVuljin

• Newbie
  • *

Žuta pena, povraćanje
« poslato: 12 April, 2014, 18:18:16 »
Započeh novu temu, mada se nekako nadovezuje na onu našu priču o krajnicima.
Evo prošlo je bezmalo dve nedelje od operacije krajnika. Lola se dobro oporavila, od same operacije. Mada i dalje povrća žutu penu. Pre par večeri je povratila večeru sa tom penom, a jutros je povratila samo žutu penu, i u toku lajanja na nekog ispred vrata od stana, je ponovo dobila nagon za povraćanjem. Bili smo opet kod veta, pregledao je. Pogledao joj je bešiku i vaginu ultrazvukom jer se stalno liže dole, nekad insistira da se posle mokrenja liže na sred ulice i kaže da nije ništa. sumnjao je da nije neki gnoj ili upala pa da ona to uvlači lišanjem a zatim povrati. od parazita je čišćenja pre mesec dana i to joj je ponovljeno pre 15 dana, mada mi je on dao da joj dam ponovo tablete protiv parazita za svaki slučaj. Nakon svega sumnja da su joj se dlake negde nakupile i da pokušava da ih povrati jer stalno jede i travu kad je izvedem.

Koliko u svemu ima logike, da li je bilo nužno operisati krajnike, i šta se uopšte događa, nisam pametan da kažem. Pa vam iznosim stvar onakvu kakva jeste.

Mnogi se žale na Niške veterinare. Ovog kod koga sam je vodio jedni kuju u nebesa drugi psuju. Bukvalno jedni kažu samo on zna drugi kažu da je imao katastrofalne greške. inače čovek ima 30 godina rada iza sebe.

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Žuta pena, povraćanje
« Odgovor #1 poslato: 12 April, 2014, 18:20:39 »
Cime je hranite? Ta pena, o kojoj pricate, obicno ide poslw hrane koja ne prija. Suvise stomacne kiseline...

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 12 April, 2014, 18:21:33 »
Takodje, koliko puta je hranite?

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 12 April, 2014, 19:59:53 »
Takvo povraćanje se kod mog psa javlja u situacijama kada je u  jako zagušljivim prostorijama i kada nema vode za piće.
Ove situacije da traži travu i posle povrati se kod njega javljaju kad mu nešto od hrane ''ne legne'' npr. prvi put kad je jeo konjetinu je to ceo dan radio. Posle sam mu mešala sa junetinom pa se više nije javljalo.

Van mreže LazarVuljin

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 12 April, 2014, 20:43:17 »
Uglavnom živo meso, teletina kad ima a kad ne piletina, pored toga jogurt ili pirinač i šargarepu kuvanu i ponekad kao među obrok malo hleba.
Količinski gledam da obrok ne bude veći od 100gr, uglavnom se tu negde kreće. Davao sam joj manje ali pošto je jako aktivna izmršavela mi je pa sam opet podigo na 100gr. Ima dva glavna obroka. I taj među obrok. Ne jede neposredno pred šetnju gledam da se tu pridržavam sportskog režima ishrane 2sata pre i posle. Osim kad je izvedem samo da piški. Mada to nije garant da neće da skače pošto je nezaustavljiva, jelte patuljak je to. Inače težine je oko 7 kg na zadnjem merenju. Isti problem je imala kad je jela i više hrane isključivo kuvane i manje hrane itd. i mlevene junetine. Svinjsko izbegavam maksimalno da joj dajem. Džigericu isključivo kuvanu teleću i pileću. Konkretno sinoć je jela kuvanpileći batak sa pirinčem i šargarepom možda i malo hleba.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 12 April, 2014, 20:57:17 »
ajmo ovako:
jedan obrok dnevno
nema hleba
nema pirinča
nema jogurta

počni samo sa mesom i , npr, šargarepom
pa polako dodaj po malo ostalo da vidiš šta smeta
nešto stvara višak kiseline

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 12 April, 2014, 21:58:05 »
Ne razumem zašto jedan obrok dnevno, manje je opterećujuće za želudac ako pas jede više puta.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 12 April, 2014, 22:07:58 »
više obroka dnevno kod nekih pasa stvara više želudačne kiseline. a to može da stvara jaku nelagodu i potrebu da se izbaci iz stomaka kroz povraćanje

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 12 April, 2014, 22:09:22 »
imala sam taj slučaj. kada sam smanjila broj obroka, povraćanje se smanjilo, odnosno nestalo

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 12 April, 2014, 22:20:16 »
Ok, ima smisla. Podseti me to i na ovo što je Digi pisala u prvom postu http://prirodapasa.com/index.php?topic=1995.0

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 12 April, 2014, 22:25:30 »
to je jedan od najbitnijih razloga zašto psi treba da jedu jednom dnevno. osim ako su velike rase pa su skloni torziji bzbog količine hrane, pa jedu dva puta. od dva zla biramo manje. i nije u pitanju samo navika. već sam posala o tome

Van mreže LazarVuljin

• Newbie
  • *

« Odgovor #11 poslato: 13 April, 2014, 13:17:07 »
Hvala na odgovoru. Probaćemo sa redukcijom ishrane. JA se samo plašim da nije nešto drugo jer evo i jutros ista sstvar

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 13 April, 2014, 13:23:01 »
konsultujte se sa veterinarom da li da joj date ranisan
moguće da ima nadražen stomak pa da joj pomognete da prođe
kod nas je ta žuta pena do sada bila bezazlena.
umela je da se javlja od previše obroka, ali i kad pojedu nešto što im ne prija
umeli su tako da povraćaju recimo od kostiju. posebno ako nije velika juneća kost koju grebu, već neka sitnija koju izlome na komade. pa kad progutaju komadiće, valjda im se stvori višak kiseline. posle par dana blaže hrane koja im provereno prija sve se vraćalo u normalu.

Van mreže Iva

• Newbie
  • *

« Odgovor #13 poslato: 26 Decembar, 2016, 16:50:13 »
Imam pitanje, ne znam sta da radim, od kad sam usvojila psa, ona na svake dve nedelje od prilike, ujutru povrati neku zutu penu pre prvog obroka, uvek ujutru, a ponasanje joj je normalno, srecna je, igra se, nema proliv i slicno. Juce ujutru je opet povratila to zuto (vece pre toga je jela kuvanu dzigericu), jutros takodje (sinoc je jela lososa), i danas je tri puta povratila tu penu, dala sam joj samo malo surutke u toku dana. Jedino sto pretpostavljam je da joj neka hrana ne prija, sinoc je prvi put jela ribu sa kostima, a od dzigerice je vec povracala, ali se nikad ni je desilo da je to dva dana za redom, sta mislite, da li bi joj pomogao neki probiotik, Linex, aktivni ugalj ili nesto slicno da joj uzmem?  :(

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #14 poslato: 27 Decembar, 2016, 12:36:23 »
Za probiotik pitaj veterinara.
Koliko je pas star?
Cime ga hranis osim dzigerice i lososa?
E da riba se nikad ne daje sa kostima sm kuhaca
Kosti prouzrokuju probleme u zelucu,pa se moze desiti da ga vodis na operaciju.
Koju si joj dzigericu davala?
Ako si dala sirovu svinjsku dzigericu onda baci pogled na temu Aujeckijeva bolest. Ona je vrlo je opasna po zivot psa.Sprecava se kuvanjem sirove svinjetine na temp. preko 37C.
Ako jos nesto treba pitaj sm wink sm wink
E,da, bolje kupi psu granule tipa Brit Premium,Alleva ili slicno,nego da rizikujes sa sirovim mesom.