Autor Tema: Sta je to game kod pitbula i malo vise o ovoj rasi  (Pročitano 8652 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lobo

• Hero Member

Odg: Sta je to game kod pitbula i malo vise o ovoj rasi
« Odgovor #15 poslato: 09 Mart, 2014, 21:37:19 »
odlucio se na staforda, u principu isti pas po osobinama koje si nabrojao zdrav pas koji obozava ljude i fizicku aktivnost

koliko je meni poznato stafordi imaju dosta problema sa alergijama, a i nebi ga usporedio sa fizičkim osobinama pita.. ono što sam vidio kod nas stafordi su u velikoj većini prilični trutovi, čitao sam da se to zbog hiperpopularnosti rase dogodilo, da su selekcijom izdvajali sve veće i sve mirnije primjerke 

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #16 poslato: 09 Mart, 2014, 21:41:07 »
Pa skotskog ovcara sam uzeo sasvim slucajno tj. dobio na poklon jos u 6. razredu sasvim slucajno, nisam neki ljubitelj dugodlakih pasa, pre svega zbog samog odrzavanja dlake, teskog podnosenja letnjih vrucina. Molose sam zavoleo 2010. kada sam se skoro godinu dana druzio sa dobermanom, zatim sa zenkom CC a dosta su pomogle emisije na Animal Planetu, malo sam citao o rasama  i tako se odlucio. Nemam neku posebnu rasu pasa koja mi je omiljena ja bi radije u dvoristu video jedno 5,6 raznih rasa i po izgledu i po karakteru (NO, Pita, Stafa, Dobermana, CC, DA i najsrcanijeg od svih NLT) ali nemam uslove za to.
Jos jedan razlog je ako bih uzeo opet skotskog ovcara isuvise bi me podsecao na Bruna
Lepo je znati da nisam jedina koja ima snove o psećem carstvu  sm smesko1 sm smesko1 sm smesko1
A bilo koju rasu da dobiješ psa kao individuu ne možeš da ne zavoliš.  :nod: 
Ja sam sa svojim jako kratko 3 i 9 meseci ali su već deo porodice. I kako sada stvari stoje tačno je ono što kažu ljubitelji staforda: jednom staford uvek staford.  sm love

Van mreže Marijana Mijatovic

• Sr. Member

« Odgovor #17 poslato: 09 Mart, 2014, 22:13:56 »
odlucio se na staforda, u principu isti pas po osobinama koje si nabrojao zdrav pas koji obozava ljude i fizicku aktivnost

koliko je meni poznato stafordi imaju dosta problema sa alergijama, a i nebi ga usporedio sa fizičkim osobinama pita.. ono što sam vidio kod nas stafordi su u velikoj većini prilični trutovi, čitao sam da se to zbog hiperpopularnosti rase dogodilo, da su selekcijom izdvajali sve veće i sve mirnije primjerke

Jeste, imaju problema sa kozom ali nije to u tolikoj meri da se moze reci da je problem rase, mislim da je postao generalni problem kod svih rasa zbog stvari kojima su okruzeni i sta jedu..inace pored ataxie koja je skoro potpuno iskorenjena jer svi rade testove i ne pare se carrier sa carrierom nemaju nikakvih genetskih bolesti prema tome su po meni jako zdrava rasa i dugovecna.. e sada naspram pitova jesu u zaostatku na takmicenjima gde se meri snaga, brzina, skokovi, pitovi su uvek u samom vrhu, stafordi su odmah iza jer su veci, imaju jaci kostur i vecu masu ali su i dalje odlicni sportisti koji obozavaju da rade treniraju i preporucila bih ih svakom ko zeli da trenira sa svojim psom, e sada ovi trutovi koje ti znas verovatno imaju lenje vlasnike koji nista ne rade sa njima, ti bi i od pita napravili debelo prase :D evo ga moj trut od 31 kg koji skace 2m iz mesta :D https://www.youtube.com/watch?v=weA04IfXC8c&feature=youtube_gdata_player

Temperament je jako bitan, na izlozbama se cesto desi da presudan bude temperament, nekad 4 dobiju smoreni psi  sm smesko1 odgajivaci paze da ga ocuvaju i svaka osoba koja bira stene moze videti ko ce biti kakav :D ne znam na sta tacno mislis pod mirniji naspram pita? :D

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 09 Mart, 2014, 22:26:11 »
super za ataxiu da je skoro iskorjenjena..
pa ovi trutovi koje ja viđam mi ne djeluju uopće debeli..
ne mislim mirniji naspram pita, nego općenito mirnije primjerke da su izdvajali pa se dobio prilično staložen i ne toliko zahtjevan pas, koliko bi terijer trebao biti, što se tiče fizičkih karakteristika

Van mreže Original

• Full Member

• AST - Koks
« Odgovor #19 poslato: 09 Mart, 2014, 23:32:37 »
Ukoliko sam ja shvatio, poenta teme je "Sta kupiti? Pita ili asta?" ukoliko je ta tema da nastavim..
@Marijana: imao sam ja pita i pre Gale  sm wink

Dakle odmah u startu to da je isto (priblizno) pit i staford, to ne pije vodu. Dakle mozda su bili slicni/priblizni
pre 15-20god dok su stafordi licili na sta i trebaju da lice a ovo sada je vise is fazona "sta je in?"
Posto ista ta rasa je pre 20god bila dosta manja, dosta agilnija, imali su vece srce nego sada itd..
I posto su izlozbe (odgajivaci) us*ali motku i krenuli sa ciljem da imaju STO VECEG staforda, sto tezeg
itd.. sa time su se pojavile i bolesti, sto sa dlakom, sto sa ataksijom itd.. Dakle godinama je rasa upropastavana
da bi se dobilo ovo sto su danas ljudi na izlozbama zamislili (posto jelte, to je trenutno "in") i sada je
ta rasa po meni na ivici propasti. Sve je to lepo, ima lepih primeraka tipa od Marijane i sl. sve to stoji
ali oni nekada nisu bili takvi. (da me neko ne shvati pogresno, ne napadam nikoga vec iznosim nmoje misljenje)

Kako je nastao staford? Hiljadu i nzn koje tacno godine (ako je neko zapeo nacicu podatak) rastavljen je pit bul, na one za ilegalu (borbe konkretno) i na pse koji su za manekenisanje (aka izlozbe).
Dakle staford je blaaaagi oblik pita, dakle on moze da parira pitu i u borbi, ali zafalice mu tog "gejma"
pitanje je kada i on staje, dok pita nastavlja i zavrsava u svoju korist. U agilitiju moze da parira pitu
ali ne skroz, posto staford ima vecu/krupniju muskulaturu dok su pitovi dosta agilniji.
Ko je tvrdoglaviji? To vec zavisi od jedinke, ali pitu po tom pitanju ako krene da tera kontru, retko koji pas moze da parira. (kontra u smislu revolta aka bezobrazluka)
Staford inace ima dosta drugacije/losije disanje od pita, samim tim i brze se trosi (mozda zvuci kao da se on trosi munjevito brzo, ali gledam iz ugla uporedo sa pitom, dakle umori se brze ali opet moze dosta duze naspram drugih rasa)

Sta bi ti trebao MilanM da uzmes iz mog ugla?

Staforda pre nego pita.
1. Nemas iskustva sa tom rasom, i kroz tekstove mozes nauciti, ali ne dovoljno
2. Nemas iskustva ni sa stafordima, ali opet ako cemo iz takvog ugla, bolje je da krenes sa njima
3. Pit dobro stene, se tesko kupuje vec se uglavnom dobija na poklon

Ono sto su na oglasima pitovi od 50e pa na gore, niko ne garantuje da ce to da izraste u pita,
cist pit je onaj koji ima uredan papir (po meni) onlajn (ili negde zaveden u svesku) -> naravno proveren (posto su dosta falsifikovani papiri za pitove, mada kontam da je to i kod drugih rasa)
Dakle pita treba uzimati iskljucivo po ps-u jer u tim vodama malo je pravednih i postenih ljudi
a i takvi uglavnom ne prodaju shtence.
Dakle da kazemo da su roditelji "provereni psi" (ilegala) to ne znaci da pas
kog bi ti uzeo mora da ide tim putem, vec kao i svaki drugi moze da bude ljubimac ili ne znam ni ja sta
ali pit kome je majka "Belka" i otac "tu iz kraja" ti tkz "pitovi" ne piju vodu. (cast Stefanu Arisu i tako nekim pojedincima)

Moras odluciti za sta je tebi potreban pas, za cuvara, za agility, za sporting show (pit bull show serbia) za ljubimca ili za sta
od toga prvenstveno zavisi za sta se treba opredeliti.

A sada ti meni nesto reci  sm zelenko Posle onog pljuvanja po "radni" psi i "ne radni" si imao kontra
misljenje o ovim rasama i kontra pricu si pricao itd itd da ne zalazim u detalje, otkud to da se odjednom misljenje promenilo?

(mozda su 2-3teme povezane ispreskakane, al sta ces, iz glave je..)  sm zelenko

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #20 poslato: 10 Mart, 2014, 00:43:53 »
Ukoliko sam ja shvatio, poenta teme je "Sta kupiti? Pita ili asta?" ukoliko je ta tema da nastavim..
@Marijana: imao sam ja pita i pre Gale  sm wink

Sta bi ti trebao MilanM da uzmes iz mog ugla?

Ono sto su na oglasima pitovi od 50e pa na gore, niko ne garantuje da ce to da izraste u pita,
cist pit je onaj koji ima uredan papir (po meni) onlajn (ili negde zaveden u svesku) -> naravno proveren (posto su dosta falsifikovani papiri za pitove, mada kontam da je to i kod drugih rasa)
Dakle pita treba uzimati iskljucivo po ps-u jer u tim vodama malo je pravednih i postenih ljudi
a i takvi uglavnom ne prodaju shtence.
Dakle da kazemo da su roditelji "provereni psi" (ilegala) to ne znaci da pas
kog bi ti uzeo mora da ide tim putem, vec kao i svaki drugi moze da bude ljubimac ili ne znam ni ja sta
ali pit kome je majka "Belka" i otac "tu iz kraja" ti tkz "pitovi" ne piju vodu. (cast Stefanu Arisu i tako nekim pojedincima)

Moras odluciti za sta je tebi potreban pas, za cuvara, za agility, za sporting show (pit bull show serbia) za ljubimca ili za sta
od toga prvenstveno zavisi za sta se treba opredeliti.

(mozda su 2-3teme povezane ispreskakane, al sta ces, iz glave je..)  sm zelenko
Pa nije bas poenta teme sta kupiti izmedju asta i pita ali ovakva diskusija pomaze pogotovo nama neupucenima.

Slazem se sto se tice kvaliteta steneta za 50e bas sam cuo od nekoliko poznanika slicne price moze stene i za 50e.

"Staforda pre nego pita.
1. Nemas iskustva sa tom rasom, i kroz tekstove mozes nauciti, ali ne dovoljno
2. Nemas iskustva ni sa stafordima, ali opet ako cemo iz takvog ugla, bolje je da krenes sa njima
3. Pit dobro stene, se tesko kupuje vec se uglavnom dobija na poklon"
Ova 3 razloga su kljucna ne samo u mom slucaju nego bi trebala biti kod vecine koji se razmisljaju da uzimaju pita a nemaju iskustva sa slicni rasama.

U sustini meni treba pas kao ljubimac, nisam imao prilike da gledam pse na  za sporting show ali mi deluje dosta interesantno samo je pitanje da li bih imao vremena da spremam psa za ovako nesto.

"A sada ti meni nesto reci  sm zelenko Posle onog pljuvanja po "radni" psi i "ne radni" si imao kontra
misljenje o ovim rasama i kontra pricu si pricao itd itd da ne zalazim u detalje, otkud to da se odjednom misljenje promenilo?"

Nesto se ne secam da sam uopste ucestvovao u slicnoj raspravi o radnim i ne radnim psima ako mislis na temu sa tim nazivom na bk forumu.
Mozda mislis na temu  "Razlozi za treniranje pasa za lov i borbe da ili ne?" ali opet nikiad nisam imao nesto protiv radnih pasa, smeta mi to sto su dosta rasa unistili npr. NO sa spustenim ledjima, manekeni stafordi 30kg itd

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 10 Mart, 2014, 03:29:23 »
Jel to beshe ono o Gliginoj Tonki i kontaktu na jazavca? Shta da ti kazem Milane ako si Gligi stao na zulj srecno u potrazi za pitom  sm smesko1 Shalim se malo nemoj da se ljutish  sm redface

Nemanja je, ako zanemarish konfuziju misli  sm smesko1 super objasnio situaciju. Iz onoga shto sam prochitala na pomenutoj temi, nije pit za tebe idealan izbor, po mom skromnom mishljenju.

Svi bi hteli psa ko Bica, pa i ja bi. Ako mi neko garantuje za shtene da ce imati njen karakter (ili ko Galin ali ona treba josh malo da poraste pa da se utvrdi definitivno  sm love) placam ne pitam za cenu. Ali ne moze, na zalost. Da mi uleti neshto ko Akuma obesila bi se o prvo uspravno shto naidjem. Onoliko energije nama ni u elektrani.  :crazy:
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 10 Mart, 2014, 11:23:18 »
Digresija - a što ne uzme Bicino štene?  sm smesko1    Ja znam samo dva pita koja su totalno opuštena sa psima i obe su ženke.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #23 poslato: 10 Mart, 2014, 11:24:37 »
@Orijana zato sam i otvorio temu posto vec neko vreme razmisljam o tome uzeti ili ne uzeti pita

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #24 poslato: 10 Mart, 2014, 16:20:31 »
Drugar sta mislis o Bull Terrier-u ili Staffordshire Bull Terrier-u, oni su ti prilicno slicne rase sa ovima a najmeksi su po karakteru ukoliko na to ciljas, bez uvdede bulasima, Staffordshire Bull Terrier-i su i prilicno pametniji od ovih prvih :) .

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #25 poslato: 10 Mart, 2014, 23:54:46 »
Nisam o njima razmisljao bulterijeri su mi simpaticni sa onim njihovim nosem a o Staffordshire Bull Terrier ne znam ama bas nista moracu malo da se informisem otvoren sam za razne solucije posto nisam od onih koji se zaljubljuju u jednu rasu i samo se nje drze

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #26 poslato: 10 Mart, 2014, 23:59:32 »
jedno pitanje za milana - otkud to da si se posle škotskog ovčara odlučio za pita/staforda?  :itwasntme:

A sto taj smajli?
Psi su ljubav.

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #27 poslato: 11 Mart, 2014, 01:38:37 »
Fibi, pa vuce vodu na svoju vodenicu (rasu-skotski ovcar) :) .

Milane, po meni iz svih tvojih postova, SBT je rasa za tebe. Prilicno su zivahni-temperamentni, veoma su stabilnog karaktera, cak sta vise umiljati, malo su manji od staforda i prosecnog bula i prilicno su zdrava rasa. Takodje, prilicno su retka rasa kod nas i malo su skuplji od AST. U njihovoj maticnoj zemlji, nadimak im je "nanny", bas zbog toga sto su odlicni sa decom.

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #28 poslato: 11 Mart, 2014, 08:27:49 »
ne, ne...što se rasa pasa tiče, nikada ne vučem na svoju vodenicu, niti mi pada na pamet da favorizujem jednu rasu ...
ja mogu neku rasu manje ili više voleti, ali to ne znači da ću nekoga ubeđivati "uzmi tog, nemoj ovog"  sm prst no no

pitala sam iz čiste radoznalosti, jer znam da je imao škota, a pretpostavljam (ne tvrdim) da se on od rasa koje milana sad interesuju dosta razlikuje po karakteru....pa me je zanimalo šta je uticalo na njegov izbor...eto, samo to....čista radoznalost.

što se smajlija tiče (prvi put da neko pita "zašto ovakav smajli"), kontala sam da l da stavim onog što se crveni ili ovog "trep trep" (iskreno, ne znam tačno ni koje bi mu bilo pravo značenje)... u fazonu da se izvinim što postavljam pitanje nevezano za temu.

nadam se da je sad jasnije  :itwasntme:
Nosim psa sa sobom.

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #29 poslato: 11 Mart, 2014, 11:50:50 »
 :D Aaa, ja sam ukapirao kao: "Ajde bre sta to gledas, i sam si imao skotskog nemoj da se troumis bezveze i skreces sa staze."