Autor Tema: Sta je to game kod pitbula i malo vise o ovoj rasi  (Pročitano 8616 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

Sta je to game kod pitbula i malo vise o ovoj rasi
« poslato: 09 Mart, 2014, 17:01:44 »
Vidim,cujem, citam game pitbul, malo sam trazio po netu i  vidim da su to selektovani pitovi za vece fizicke aktvnosti.
Jel moze neko da napise jos nesto o ovim psima a i generalno o rasi. Razmisljam o uzimanju steneta pita kao ljubimca, razlog je sto po onome sto sam procitao, video po raznoraznim emisijama rasa dobrog zdravlja sto mi je prevashodno bitno, rasa koja se odlicno slaze sa ljudima (licno sam prilazio potpuno nepoznatim pitovima i mazio ih be problema) i rasa koja voli fizicku aktivnost sto mi isto odgovara.

Problem je sto uopste nemam predstavu sta traziti kod roditelja koje osobine, kakvo ponasanje.

Van mreže Marijana Mijatovic

• Sr. Member

Odg: Sta je to game kod pitbula i malo vise o ovoj rasi
« Odgovor #1 poslato: 09 Mart, 2014, 17:21:26 »
Mislim da se game odnosi na srcanost u borbi, kolika im je zelja za borbom i da ne odustaju ni nakon sto su tesko povredjeni..ta osobina se najteze dobija i najvrednija je (pored jacine vilice, disanja..) mislim da se jako tesko dolazi do pita kao kucnog ljubimca, nedavno je neki decko sa bk trazio pola godine stene i nagledao se svega i svacega po "odgajivacnicama" pa je odustao od pita zbog ljudi koji ih drze i odlucio se na staforda, u principu isti pas po osobinama koje si nabrojao zdrav pas koji obozava ljude i fizicku aktivnost, takodje po meni je savrsen za zivot u stanu jer je jako cist i tih (mackast  sm smesko1 ) znam da se tesko nalazi pravo stene pita izvan kruga ljudi koji se bave borbama, probaj da pitas Originala za neke savete jer je on sada uzeo Galu i vise je u toj prici, ili razmisli o astu  :D

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 09 Mart, 2014, 17:49:28 »
Ono shto treba imati na umu to je da pit nije rasa koju mozesh bezbrizno pustiti s povoca nigde, pogotovo ne medj druge pse. Na povocu isto zahteva opreznost, I da je to pas koji zahteva enormnu fizichku aktivnost i rad. U maju ce biti APBT Show na Koshutnjaku slobodno dodji i porazgovaraj sa vlasnicima iz prve ruke. Shto se ostalog tiche u potpunosti se slazem sa onim shto je Milan napisao.
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #3 poslato: 09 Mart, 2014, 17:58:23 »
Pa izbor se sveo na dve rase pit i ast. U Nisu sam nasao kuju koju je upaio Stefanov Aris sa bk foruma, oba pita su radna, Arisom sam blago receno odusevljen :). Juce sam slucajno razgovarao sa devojkom koja ima pita koji je bio  kao mace ali ga na ulici napala Akita povredio nogu i uvo i nakon toga nema vise ulaska u dvoriste ako vlasnica nije prisutna a na ulici nasrce na ostale pse. Sto se tice pustanja sa povoca to mi nije problem Bruna skoro nikad nisam pustao sa povoca a cuvao sam ga 16.5 godina, meni je bitno da pas bude dobar sa ljudima pogotovo sa decom jer hocu sestrica da polako navikavam na pse a sa njegovom energijom  mislim da bi pit odgovoarao zahtevima mislim da bi bila mrtva trka ko bi koga izmorio :)

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #4 poslato: 09 Mart, 2014, 18:03:06 »
A  na sta se odnosi disanje u cemu je tu fora?

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #5 poslato: 09 Mart, 2014, 18:09:29 »
Po mom misljenju nećeš pogrešiti šta god da odabereš. Ja imam malog staforda i nešto starijeg haskija i ast je mnogo pitomiji i nežniji u igri s ljudima i decom nego haski. s tim što u zavisnosti od situcije već kao i ovako mala zna postati agresivnija od znatno većih pasa.  sm wink

• Sr. Member

« Odgovor #6 poslato: 09 Mart, 2014, 18:17:35 »
Orijana, i to je individualno kod nas u park dolazi Bica vec 3 godine nikad nije drugog psa ni pogledala popreko a ne da se nesto vise desilo i danas sam na cacibu videla odraslog pita od 4 god koji se ponasao bolje od vecine pasa u toj guzvi.. naravno ovakvi slucajevi nisu bas cesti, svaka osoba koja uzima bilo kakvog terijera treba biti spremna na to da mu pas verovatno nece biti trpeljiv na ostale zivotinje i da od malena rade na tome ili da se nauce sklanjati :D a disanje se odnosi na to koliko ce se brzo zamarati u borbi..

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 09 Mart, 2014, 18:32:26 »
Bica?! Iz Chuburca? Pa Bicu svi zivi znaju, ona je takva razmazotina da nemam rechi. ALI od jedno 50tak APBT sa kojima sam dolazila u kontakt i josh jedno toliko o kojima sam chitala ili prichala sa vlasnicima Bica i Blue sa Tasha (s tim shto je Blue tako dresiran da okrece glavu kada ga napada drugi pas) da znam da nemaju klasichan pitovski karakter. Zaista njih dvoje ne treba uzimati ni fusnoti jer shanse da ti tako neshto zapadne ispadaju ochajno mizerne i svakako nisu parametar sa kojim se treba rukovoditi oko izvora rase.

• Sr. Member

« Odgovor #8 poslato: 09 Mart, 2014, 18:39:25 »
Bica iz NS  sm smesko2

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 09 Mart, 2014, 18:49:42 »
milane, ako uzmes pita, nazovi ga Bica  :fige:

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #10 poslato: 09 Mart, 2014, 18:50:57 »
A ime je vec rezervisano i najverovatnije ce biti Bakster a mozda i Dekster :)

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 09 Mart, 2014, 18:54:47 »
A jao daaa to je Bica, a ova nasha se zove neshto drugachije sad mi stao mozak, crno bela pitica. Vlasnik je bukalno ostavi u choporu pasa i ode u prodavnicu, na kafu... nikada prolema nismo imali sa njom.

Bica je kraaaaalj, odushevila me na showu proshle godine. Nisam znala da je prema psima cool. Sad mogu reci tri psa da znam koji odstupaju od ustaljene sheme  :clapping: Nadam se da dolazi i ove godine  sm to

• Sr. Member

« Odgovor #12 poslato: 09 Mart, 2014, 19:03:22 »
milane, ako uzmes pita, nazovi ga Bica  :fige:
:rofl:

Orijana Bica je savrsena za one koji hoce pita kao kucnog ljubimca i jos ako su u gradu i moraju dolaziti u kontakt sa drugim psima, ima toliki pray drive sto su svi videli prosle godine, ali bez tog nagona prema drugim psima :D ne verujem da ce doci jer se sele u Svedsku  :(

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 09 Mart, 2014, 19:37:32 »
jedno pitanje za milana - otkud to da si se posle škotskog ovčara odlučio za pita/staforda?  :itwasntme:
Nosim psa sa sobom.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #14 poslato: 09 Mart, 2014, 20:46:49 »
Pa skotskog ovcara sam uzeo sasvim slucajno tj. dobio na poklon jos u 6. razredu sasvim slucajno, nisam neki ljubitelj dugodlakih pasa, pre svega zbog samog odrzavanja dlake, teskog podnosenja letnjih vrucina. Molose sam zavoleo 2010. kada sam se skoro godinu dana druzio sa dobermanom, zatim sa zenkom CC a dosta su pomogle emisije na Animal Planetu, malo sam citao o rasama  i tako se odlucio. Nemam neku posebnu rasu pasa koja mi je omiljena ja bi radije u dvoristu video jedno 5,6 raznih rasa i po izgledu i po karakteru (NO, Pita, Stafa, Dobermana, CC, DA i najsrcanijeg od svih NLT) ali nemam uslove za to.
Jos jedan razlog je ako bih uzeo opet skotskog ovcara isuvise bi me podsecao na Bruna