Autor Tema: Kupiranje ušiju  (Pročitano 38181 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

Kupiranje ušiju
« poslato: 18 Februar, 2014, 22:37:50 »
Ja se izvinjavam ako ''dupliram temu'' nisam nasla nista u vezi sa tima pa s toga da vas pitam sta mislite o kupiranju? Ja sam se raspitivala kod par veterinara koji to rade zbog moje Sedre ali svi su rekli da oni to ne bi radili i da nije zdravo, da je komplikovano i slicno?!

Van mreže KALA81

• Hero Member

Odg: Kupiranje
« Odgovor #1 poslato: 20 Februar, 2014, 22:43:15 »
Pre svega je zabranjeno! Logikom, nije ni zdravo, ni dobro, ni potrebno. Mislim da veterinar koji radi tako nešto može biti tužen i kažnjen.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #2 poslato: 21 Februar, 2014, 09:34:13 »
Neko ce ti reci da je kupiranje test da li ti je pas zdrav tj. ako se probudi iz ansetezije znaci da ima zdravo srce sto je po meni van pameti, tacno je da nekim rasama lepse stoje kupirane usi i rep (doberman, rot) ali je totalno nepotrebna operacija  bar pomeni, je*es estetiku bitno je zdravlje psa i je*es  ruzino uvo neka izgleda ko magare bitno je da zdrav

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 21 Februar, 2014, 12:20:30 »
ima veterinara koji to i dalje rade iako je protivzakonito
ja ne bih mogla da odvedem svog psa na kasapljenje bez potrebe pa to ti je

kad su bili mali ja sam skakala čim kinu misleći da će nešto da im bude, a kamoli da im sama nanosim bol
jok

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #4 poslato: 21 Februar, 2014, 12:25:28 »
Citat
Neko ce ti reci da je kupiranje test da li ti je pas zdrav tj. ako se probudi iz ansetezije znaci da ima zdravo srce

Koja glupost!  :blink:

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #5 poslato: 21 Februar, 2014, 13:59:09 »
Kod nas nije zabranjeno... Tek ovih dana sam se raspitivala o stetnosti i mogucim posledicama ali opet htela sam da se posavetujem...

Van mreže Marijana Mijatovic

• Sr. Member

« Odgovor #6 poslato: 21 Februar, 2014, 22:28:04 »
Mi smo isli u Lacarak vecina odgajivaca staforda kod nas vodi tamo, taj covek ide jednom mesecno u Italiju da kupira, tako da provereno odlicno radi  sm prst gore sto se tice samog postupka traje sve oko pola sata, stavi kalup secne i usije, Leriju je prva dva dana bilo samo cudno, nista ga nije bolelo,  realno znamo od cega su nam psi nastali i koliko su boli u stanju da podnesu, posle tri dana se stvorila krasta, najgori deo je bio lepljenje usiju posle jer je imao stvarno mekanu hrskavicu  sm smesko2 u principu totalno nepotreban i iskljucivo estetski zahvat samo da bi pas izgledao lepse, ne boli ih uopste, jedino stetna stvar je potpuna anestizija.. meni iskreno nije zao sto sam ga kupirala, mada mi decko i dalje nije oprostio  :D e sada zenkicu kada budemo uzimali necemo kupirati jer je zabranjeno izvoditi kupirane pse na izlozbe koji su rodjeni posle 1.marta 2014. tako da se jako nadam da nece biti mali magarac  :D

I kod nas jeste zakonom zabranjeno kupirati usi i rep vec par godina tako da nece svaki veterinar pristati to da uradi.. praktikovalo se i dalje jer kinoloski savez nije zabranio ali ce sada definitivno prestati kupiranje barem ovih izlozbenih..

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #7 poslato: 22 Februar, 2014, 00:01:07 »
usudjujem se da ustvrdim da kupiranje usiju nema veze sa estetikom, vec da se radi o projekciji sopstvene latentne karakterne ili bilo koje druge impotencije (ovde zvucim kao vendi  sm kiss) na bice koje ne moze da se odbrani, odnosno, ne zna da bi trebalo u datom trenutku da se odbrani jer ne ocekuje da ce najdrazi covek da ga da na kasapljenje.

a tolerancija bola je dokaz bizarnosti cele situacije. voljeno bice odvede psa na kupiranje koji ne zna sta mu se sprema i trpi jer ga voljeno bice voli.

jednom recju, primitivno.

• Sr. Member

« Odgovor #8 poslato: 22 Februar, 2014, 00:15:19 »
Necu da poredim kupiranje sa sterilizacijom jer podrzavam sterilizaciju i sve macke su mi sterilisane, ali si i ti uradila istu stvar kada si odvela svog psa na operaciju, nije ni ona sigurno htela da se sterilise, nije znala sta joj se desava i sigurno ju je vise bolelo nego kupiranje usiju..da volim da mucim zivotinje sigurno bih nasla bolji nacin od kupiranja ne brini se  :tapsh:

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #9 poslato: 22 Februar, 2014, 00:19:59 »
To je sad totalno diskutabilno, nasa Ria kad je imala upalu analnih zlezda 100% nije bila za to da joj se gura prst u guzu i bila je ljuta posle toga al ebg. Ja garantujem da smo je pitali da ona ne bi to dopustila  :itwasntme: :D
A i mi smo to mislili cisto iz estetskih razloga, zato sto je Sedra napredno stene i zaista je krupna i sad za sad joj usi jako lepo stoje ali ce joj s vremenom glava bivati sve veca i veca a usi ce biti smesno male naspram glave i oblika glave... :D

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 22 Februar, 2014, 00:48:05 »
meni se cini da je psu veci problem drndanje sa drzacima i samo zarastanje nego cin kupiranja koji ako se uradi kako treba, pas i ne primeti.

neke pasmine zaista jesu atraktivnije kupirane, ali sa druge strane, kupirani psi apsolutno izazivaju veci respekt kod ljudi, a bas ne bih volela da ljudi zaziru od mog psa...

sto se tice repa, definitivno mislim da je psima potreban, sto zbog bolje ravnoteze, boljeg odrzavanja u vodi (kao kormilo), sto zbog psecih signala sto prema ljudima, sto prema drugim psima. psi puno polazu na govor tela u medjusobnim odnosima, i zna se sta znace podignute a sta spustene usi, sta podignut rep ili spusten itd... u jednom razgovoru sa wilijevim odgajivacima koji svoje snaucere ne kupiraju preko 10 godina, posmatrajuci legla, primetili su da ovi sa repovima i brze prohodaju i imaju bolju koordinaciju pokreta. to apsolutno ima logike jer posmatrajuci wilija, vidim kako kad se penje na drvece balansira repom, i kako mu rep brze radi kad recimo, pliva u brzoj reci...

u principu, slabo vise i vidjam kupirane pse... svi mladji dobermani, boxeri, rotwaileri, snauceri...u splitu su nekupirani...tu i tamo jos neki stafor prodje sa kupiranim usima ali drago mi je da se to prihvatilo medju ljudima i mislim da je samo stvar navike i vremena.
neko ko 20-30 godina drzi kupirane pse, verovatno ne moze da se navikne lako na takvu promenu...razumem, ali ni u tom slucaju ne bih kupirala...
banalizujem...al da sutra zabrane snaucerima nosenje brade, iako im je to zastitini znak i bez brade izgledaju ko pincevi, i dalje bih drzala snaucera golobradog jer ih volim radi toga sto su iznutra.

inace sam neko ko ce uvek gledati da izbegne bilo kavu komplikaciju i nepotrebnu radnju sa psom..od mogucih komplikacija prilikom kupiranja, pracenja stanja i bandaziranja usiju, do same slike psa u ocima drugih ljudi...to sad nevezano za gornje razloge (ove psece prirode  :D )

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #11 poslato: 22 Februar, 2014, 00:55:08 »
Slazem se, o ukusima ne vredi raspravljati.
Ali vam komparacija nije na mestu. Sterilizacija se radi zbog zastite psa, smanjenja broja napustenih, nezeljenih pasa i vrlo moguce, prevencije potencijalnih zdravstvenih problema. Tretman upale analnih zlezda sam sebe objasnjava.

Kupiranje se ipak moze relativizovati poredjenjem sa pirsingom. Koliko pirsovanih pasa znate?

Sad sam opet gledala Riine slike, prelepa je. Realno, mislim da bi samo vlasnici baseta trebalo da se brinu o proporcijama usiju spram ostatka tela sm smesko1

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #12 poslato: 22 Februar, 2014, 01:12:52 »
Nadam se da nije doslo do zabune, nisam ni u najludjim snovima pomislila da bi Riu mogli kupirati  sm smesko1 Naravno, mislila sam na drugu curicu :D
Sto se seckanja repa tice tu zaista ne vidim poentu i citala sam dosta o nedostatku ravnoteze kada se smanji rep pa cak sam negde procitala da to moze izvesno vreme da steti koncentraciji psa....

• Sr. Member

« Odgovor #13 poslato: 22 Februar, 2014, 01:20:43 »
Pa i rekla sam da necu uporedjivati jer su motivi drugaciji ali je krajnji rezultat isti, mi (ljudi) smo odlucili da se operacija obavi na psu a ne pas, kao sto odlucujemo o svemu sto mu se desava u zivotu..operacija sama po sebi nije nista strasno ali jeste nepotrebna, vi odlucite sta zelite dok je jos mali, ima staforda kojima prelepo stoje usi a ima onih koji izgledaju kao potpuno drugi pas kada se kupiraju, ja sam imala izlozbenih ambicija pa sam samo zbog toga i pocela da razmisljam o tome, pre toga sam bila izriciti protivnik bilo kakvog kupiranja   sm smesko1 nazalost kod nas je takvo stanje da nekupirani stafordi nemaju nikakve sanse pored kupiranih i drago mi je sto se menja situacija  :nod: bice tu mnogo prilagodjavanja dok se selekcijom ne dobije lep oblik usiju, kao sto AA zna kakva je situacija kod snaucera sa gomilom oblika repova, pas koji bi bio sampion sa kupiranim repom, ne moze da dobije ni pozitivnu ocenu jer se vise ne uklapa u standard  :D

• Sr. Member

« Odgovor #14 poslato: 22 Februar, 2014, 01:23:46 »
.

Kupiranje se ipak moze relativizovati poredjenjem sa pirsingom. Koliko pirsovanih pasa znate?

Ne, ne moze se nikako uporedjivati sa pirsingom jer su kupirane usi nesto sto je zapisano u standardu rase i sto se radi poslednjih 100 godina, to nije nesto sto sam ja sada izmislila zato sto mislim da bi izgledalo lepo  sm smesko2