Autor Tema: Glukozamin  (Pročitano 13031 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže koki_alex

• Hero Member

Odg: Glukozamin
« Odgovor #30 poslato: 28 Mart, 2014, 22:52:07 »
Hvala puno Nemanja i Berna. =)
Uopste nismo isli do Pet Centa danas, misleci da ga tamo nema, jer nam uvek ponude Dr. Alder. Imamo i 15% popusta  :lipssealed:

Jedino mi je Arthreo free koji smo uzeli, delovao slican Flexadinu po sastavu. http://www.maxximum-shop.com/?a=1501&x=hranilne&m=53&idk=  Samo sto je on za ljudsku upotrebu. U narednih 15 dana, to mu je sto mu je. Uzeli smo 60 tableta, 4 dajemo na dan, a da mu uzimamo i treci preparat nikako ne ide.

U svakom slucaju javljam kako mu je i sta ce vet reci na osnovu pregleda i snimka.

Ni sama ne znam vise sta da mislim. Ovo cekanje me ubija. Sad sam u nekoj x y nervoznoj fazi =(

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #31 poslato: 31 Mart, 2014, 15:52:49 »
Hvala puno Nemanja i Berna. =)
Uopste nismo isli do Pet Centa danas, misleci da ga tamo nema, jer nam uvek ponude Dr. Alder. Imamo i 15% popusta  :lipssealed:

Iz nekog razloga ga ne nude, ali ga imaju  :crazy: Inace je kod njih preskup.

Van mreže Renata Čolović

• Newbie
  • *

« Odgovor #32 poslato: 22 Mart, 2015, 17:11:03 »
Imam nmackog ovcara starog 13god i poslednjih godinu dana je po malo sepao nazalost mi to nismobas prepoznali kao mogucu bolest sada je stanje gore....zimus se odjednom stanje pogorsalo ,jedno jutro jedva je ustao i tako se mucio nedelju dana ...da se sad ne pravdam a zivimo u malo mestu da bas i nemamo neke veterinarske stanice koje bi ista pomogle u smislu pregleda snimanja itd ,vet vam je tu da vakcinise i to je to
no
 Sada je malo bolje ali i dalje lose ,ima dana kada bas jedva stoji...davala sam mu GAG Canina pa Flexadin...
Zanima me vase misljenje da li bi mu mmozda bilo bolje od Glucosamine (Glucosamine Sulfat) chondroitin MSM ?
Hvala Vam na odgovoru

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #33 poslato: 22 Mart, 2015, 17:29:21 »
Verovatno artritis, svakako probajte sa glukozaminom i hondroitinom, govedjim zelatinom, ako se pas i dalje bude mucio mozda bi trebalo sa veterinarom da se posavetuje da mu dajete antiinflamatorne lekove, npr Rimadyl.

Van mreže Renata Čolović

• Newbie
  • *

« Odgovor #34 poslato: 22 Mart, 2015, 18:00:11 »
Ok hvala na odgovoru ,vec sutra cu poruciti  Glucosamine chondroitin MSM i nadam se da ce mu pomoci
Hvala jos jednom ,javicu rezultat

Van mreže Renata Čolović

• Newbie
  • *

« Odgovor #35 poslato: 23 Mart, 2015, 11:49:47 »
Malo sam propratila sastave ...do sad smo davali Flexadin a pre njega dve kutije GAG Canina je popio ,posle presli na Flexadin jer nisam mogla naci Caninin GAG ...nego sto sam htela reci a vezano za sastav taj GAG C ima
Sastav tablete:
30% ekstrakta zelenih školjki (Perna canaliculus), kvasac, brašno morskih algi,
kalcijum-karbonat, vitamine i elemente u tragovima. U ekstraktu zelenih školjki ima 4% glikozaminoglikana.
Sadrži/kg:
vitamin C 300.000mg, vitamin E 10.000mg, selen 12mg.

Flexadin sadrzi
Sastav: Po tableti (2,2 g)
-Glukozamin HCL 99% čisti 500 mg
-Hondroitin sulfat 95% čisti 400 mg
-Harpagophytum procumbens (Devil's Claw) 150 mg
-Mangan (kao Mangan sulfat) 10 mg
-aroma piletine.

a ovaj Glucosamine (Glucosamine Sulfat) chondroitin MSM koji je ustvari za ljude
Sastav u 3 tablete:
1500 mg glukozamin sulfata, 1200 mg hondroitina i 1200 mg MSM.

Tako da sad nisam bas sigurna sta davati ,sta ima najbolji efekat posto je u pitanju stariji pas ...cena nam nije vazna jer je on nas clan porodice ...ako neko ima savet neki ...hvala...

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #36 poslato: 23 Mart, 2015, 12:12:24 »
Flexadin je nama bio odlican, jer sadrzi djavolju kandzu sto je prirodni protivupalni lek.