ISHRANA PASA > Dodaci ishrani

Glukozamin

(1/8) > >>

dali:
jel netko zna koja je doza po kili glukozamina/kondroitina za pese, ako nije dodan u dehidrat i ak pes ne jede koske i hrskavice? i moram li uzeti baš za pese pripravak, naime imam kutiju onoga za ljude koji nitko ne koristi pa reko da ne hitim, za par mjeseci ističe mu rok.  :th:

Berna:

--- Citat: dali  26 Oktobar, 2013, 12:27:10 ---

jel netko zna koja je doza po kili glukozamina/kondroitina za pese, ako nije dodan u dehidrat i ak pes ne jede koske i hrskavice?

--- Kraj citata ---

Bar 1000 mg/kg

Sve ispod toga je nedovoljno i vodite racuna kad kupujete industrijsku hranu koja je izreklamirana da sadrzi glukozamin (tipa BritCare). U njoj ima toliko malo glukozamina da je smesno, pogotovo ako pas vec ima probleme sa zglobovima.

CyberKat:
Doza glukozamina za odraslog coveka je 500 mg / dnevno. Mojoj sestri je neko rekao za njenog staforda da mu daje 2 x 500 mg dnevno (znaci 2 tablete), pa sam tako i ja davala retriverki (ona ima atritis na prednjoj sapi). Ovoj maloj bretonki dajem 500mg / dnevno (zbog displazije) - tj. jednu tabletu dnevno, al ona ima samo 15 kg (znaci vise nego duplo je laksa od retriverke).

Retriverki sam davala taj glukozamin za ljude al sam posle tek videla da nisam uzela dobar i da taj ne sadrzi Chondroitin. Onda sam bretonki morala hitno nesto da uzmem ali nisam mogla da nadjem taj za pse, pa sa uzela i uporedjivala sastav svih tih humanih lekova sa ovim sto se daju psima... jes da je malo off topic ovde al ajde kad si vec pitala da napisem nabrzaka neke moje beleske:

Flexadin (za pse) 60 ili 90 tab pak / 1 tableta sadrzi:
Glukozanim 500mg
Chondroitin 400 mg
magnez.sufat 10mg

Cosequin (za pse) / 1 tableta sadrzi:
Glukozanim 500mg
Chondroitin 400 mg

Alavis 5 i 3 (za pse) 60 tab / 1 tableta sadrzi:
Glukozanim 500mg
Chondroitin 200 mg
itd.

Arthro Stop RAPID (za ljude) 60 tab / 1 tableta sadrzi:
Glukozanim 534mg
Chondroitin 200 mg

ULT Glucosamine & Chondroitin & MSM (za ljude) 90 tab / 1 tableta sadrzi:
Glukosamin sulfat - 500 mg
Chondroitin sulfat 400 mg
MSM - 400 mg

Ja mojoj trenutno dajem ovaj ArthroStop RAPID ali sledeci put cu uzeti ovaj ULT Glucosamine & Chondroitin & MSM koj mi je preporucila jedna zena ciji pas takodje ima displaziju, jer mu je sastav skoro isti kao Flexadin a duplo je jeftiniji. Ukratko, uporedi samo sastav toga sto imas i ovih raznih "psecih" i "ljudskih" pa proceni sama.

@Berna
nesto mi to puno zvuci po kilogramu? mozda si mislila na dnevnu dozu

p.s. ok je to sto jede hrskavice, ali ako pas ima zdravstvenih problema vezano za zglobove, hrskavice ipak nisu dovoljne i ipak je pozeljno da se uzima ovako u tabletama kao dodatak ishrani

Berna:
Mislila sam na kolicinu u dehidrantu  sm zelenko

dali:
fala na info  sm kiss

sad bum prošnjofala ponudu tableta, ovih ult npr. uopće nisam našla na hr webu. 

pesica je mlađahna, cca godinu dana ima. nemam blage o kukovima, kontam kak su okej obzirom da je avlijaner grupe autora sa natruhama ovčara, staforda i štajaznam čega.  sm smesko2  normalno trči i skače, nikakvih simptoma slabosti na lokomotornom sustavu još nema, al moram mislit na njenu starost i zdravlje zglobića  sm love

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju