Autor Tema: Vitamini i minerali  (Pročitano 18498 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

Odg: Vitamini i minerali
« Odgovor #30 poslato: 12 Januar, 2017, 10:22:42 »
Imam domaća jaja, iskoristiću i ljusku, ako sam Vas dobro razumela nedelju dana joj dajem ljusku pa pravim pauzu pa opet? Želatin razmutim kao za kolače?

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #31 poslato: 12 Januar, 2017, 11:07:18 »
Ja sam mom dok je bio stene davao i par dana uzastopno ljusku pa napravim pauzu par dana recimo 5 dana dajem, 3 -4 ne dajem. Zelatin sam samo solio preko hrane sipem jogurt ili supu preko tako stoji po  15- 20 min i dam mu da jede

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #32 poslato: 12 Januar, 2017, 11:11:02 »
Kad smo kod želatina koliko mogu da dajem nemačkom ovčaru odraslom i koliko mogu da joj dajem ljuske od jaja?@Januar ja  mislim da se želatin razmuti u vodi.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #33 poslato: 12 Januar, 2017, 11:20:35 »
Imam akitu i njemu sam davao po pola kafene kasicice, posle sam mu prilikom davanja jajeta davao celu ljusku, razbijem jaje i ubacim ljusku.

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

« Odgovor #34 poslato: 12 Januar, 2017, 11:23:45 »
Hvala svima na odgovoru.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #35 poslato: 12 Januar, 2017, 11:28:22 »
Imam akitu i njemu sam davao po pola kafene kasicice, posle sam mu prilikom davanja jajeta davao celu ljusku, razbijem jaje i ubacim ljusku.
Hvala na brzom odgovoru
Do sad nismo joj davali želatin,kako sam cula da se razmuti pola kaf kasicice i pola case tople vode i da se s tim onda prelije hrana.Ljusku sam znala da joj ubacim a nekad da joj dam i žumance s ljuskom (belance ne).Pas ima 7 godina.Icicu da kupim ovih dana zatin govedji onaj u kesici ima.Hvala jos jednom :D

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #36 poslato: 12 Januar, 2017, 12:55:28 »
Imam psa od 10 meseci, oko 16-17 kg, jedan obrok su granule (Taste of the Wild), drugi meso i pirinač (nekad dodam šargarepu, kiselo mleko, žumance češće), svaki drugi dan joj dam 1 tabletu kalcijuma i 1 vitamina (canina), prema uputstvu za kalcijum za njen uzrast ide 1 tableta ako se hrani granulama a 2 ako jede kuvano. Da li je to u redu pošto te granule imaju sve što treba? I koliko dugo da joj dajem? Zdrav je pas u pitanju. (Dajem joj i sušeni juneći grkljan skoro svaki dan)

Pas od 10 meseci nema vise nema toliku potrebu za kalcijumom kao u periodu intenzivnog rasta, tako da, tablete mogu da se izbace. Takodje, smatram da ljuske od jajeta treba davati psu zajedno sa jajetom, znaci nema potrebe skupljati ljuske, susiti i mleti ih, to je super stvar za stence u tom periodu najbrzeg rasta, ali sada tolika kolicina Ca nije vise potrebna.

TOTW i prirodna hrana uz kiselo mleko, jogurt, sir, surutku i naravno KOSTI je za sada i nadalje sasvim dovoljan izvor kalcijuma.

Van mreže Bota

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #37 poslato: 12 Januar, 2017, 15:16:45 »
Pozdrav 
 Ovo su najbolji vitamini ,minerali
Za pripremu želatine izaberite dijelove s kostima: koljenicu, zglobove, rebra, dijelove od vrata i sl. Zamolite mesara da koljenicu nareže na manje dijelove, kako biste kasnije mogli lakše doći do koštane srži. Stavite kosti u lonac i pokrijte ih vodom. Dodajte malo octa, može i jabučnog, to će pomoći da se minerali izvuku iz kostiju. Neka sve tako odstoji jedan sat.
Za pravi, koncentrirat želatine, trebali biste kosti kuhati 12 ili više sati na tihoj vatri , potom tekucinu procijedite i ohladite. Ohlađeni tekucina izgleda kao želatina, a na vrhu će se izdvojiti stvrdnuta masnoća ( Bacite je ). Želatin podijelite u male porcije i zamrznite, pa ga kasnije samo odmrznete i pomješate s hranom .

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #38 poslato: 12 Januar, 2017, 16:23:23 »
Hvala na savetu.Ja dosad nisam koristila zelatin,pa bih za pocetak da uzmem onaj u kesici i pomesam sa vodom i prelijem hranu.Nadam se da ce hteti da pojede zelatin, posto nikad ranije nije ga jela.Ako moze neko da mi napise neku kombinaciju sa zelatinom?Hvala unapred :D

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

« Odgovor #39 poslato: 12 Januar, 2017, 16:26:50 »
Ja joj još nisam davala ali spremiću ga kao za kolače i umešati u kuvani obrok.
Karim, hvala, za ljusku sam čitala i ranije ali me je strah da se ne povredi.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #40 poslato: 12 Januar, 2017, 16:30:33 »
Nemas brige nece se povrediti.Ja cu zelatin isto tako da sipam i pomesam sa mlakom vodom (pola case) i razmutim i prospem po hrani.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #41 poslato: 12 Januar, 2017, 16:34:36 »
Nemam ideju sta da joj ubacim u obrok sa zelatinom,a opet nebi bas da joj natrpam svega i svaceg pa da bude buckuris.

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

« Odgovor #42 poslato: 12 Januar, 2017, 16:44:32 »
Može li povrediti creva ako ne sameljem ljusku?
Ja bih spremljen želatin pomešala sa žumancetom, možda će ličiti na krempitu za pse :)

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #43 poslato: 12 Januar, 2017, 17:00:14 »
Ne.Ja sam mojoj NO davala celu ljusku jajeta i zumance i nisam imala problema.

Van mreže Januar

• Newbie
  • *

« Odgovor #44 poslato: 12 Januar, 2017, 17:04:47 »
Hvala, ja sam već počela zamišljati kako će joj probušiti creva.