Autor Tema: Lista najlosijih industrijskih hrana (kvalitet-cena)  (Pročitano 56845 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Поп

• Old Member

Odg: Lista najlosijih industrijskih hrana (kvalitet-cena)
« Odgovor #45 poslato: 20 Novembar, 2013, 12:00:50 »
I moja Dona (ženka bernardinca) je odrasla na lošim granulama i kuvanim svinjskim iznutricama, pa je doževila skoro 14 godina, što je za njenu rasu dubokaaaaa starost (pošto im je prosečan životni vek mislim 8-9 godina). Tek poslednje 3-4 godine života je hranjena kako treba. Hoću da kažem da razumem na šta ciljaš.
Ali i pored toga ni jedan moj pas nikad više neće biti hranjen na taj način, bez obzira na te njene godine, ja sad znam da je to bilo pogrešno. I da je doživela 20 godina, to bi opet bio pogrešan način ishrane jednog psa.

Van mreže MERLIN

• Newbie
  • *

« Odgovor #46 poslato: 06 Decembar, 2013, 13:29:32 »
ovde ima puno toga da se stavi...ajmo prvo Hill s

HILL's Canine PUPPY Healthy Development Large Breed Piletina

SASTAV: mljeveni kukuruz, pileće i pureće brašno, životinjske masti, mljevena riža, sušena repina srž, riblje ulje, cijelo jaje u prahu, sjeme lana, sol, kalij-citrat, kalij-klorid, ljuštena zob, L-triptofan ekstrakt ružmarina, hidrolizat bjelančevina.
ANALITIČKI SASTAV: sirove bjelančevine 28,1%, sirove masti 15,9%, sirova vlakna 4,1%, pepeo 5,9%, vlaga 7,5%, kalcij 0,98%, fosfor 0,77%, natrij 0,51%, kalij 0,79%.
U 1 kg dodano je: E672 (Vitamin A) 20,000 IU, E671 (Vitamin D3) 1,175 IU, E1 (željezo) 72.5 mg, E2 (jod) 1.2 mg, E4 (bakar) 7.2 mg, E5 (magnezij) 7.5 mg, E6 (cink) 150 mg, E8 (selen) 0.2 mg., Vitamin E 600mg, Vitamin C 70mg, Betakaroten
1,5mg, L-karnitin 280mg. Očuvano prirodnim prezervativima i antioksidantima (različiti tokoferoli).

HILL's Canine Mature Adult Light Piletina

SASTAV: mljeveni kukuruz, pileće i pureće brašno, mljevena pšenica, celuloza, biljno ulje, cijelo jaje u prahu, sjeme lana, kalij-klorid, sol, L-lizin-hidroklorid, L-triptofan, ekstrakt ružmarina.
ANALITIČKI SASTAV: sirove bjelančevine 18,4%,sirova mast 7,8%,sirova vlakna 10,3%, pepeo 4%, vlaga 8%, kalcij 0,66%, fosfor 0,53%, natrij 0,17%, kalij 0,74%.
U 1 kg dodano je: E672 (Vitamin A) 16,000 IU, E671 (Vitamin D3) 941 IU, E1 (željezo) 78.4 mg, E2 (jod) 1.3 mg, E4 (bakar) 7.7 mg, E5 (magnezij) 8.1 mg, E6 (cink) 162.3 mg, E8 (selen) 0.2 mg, Vitamin E 600 mg, Vitamin C 70 mg, Beta-karoten 1.5 mg, L-karnitin 285 mg.
Očuvano prirodnim prezervativima i antioksidantima (različiti tokoferoli).

HILL's Canine Adult Sensitive Stomach

SASTAV: mljevena riža, mljeveni kukuruz, dehidrirane pileće i pureće bjelančevine, kukuruzno ljepilo,cijelo jaje u prahu, biljna ulja, sjeme lana, hidrolizirane bjelančevine, životinjske masti, repina srž, oljuštena zob, kalij-klorid, natrij-klorid,
L-lizin-hidroklorid, Ltriptofan.
ANALITIČKI SASTAV: sirove bjelančevine 23%, sirove masti 13,8%, sirova vlakna 1,6%, pepeo 4,9%, vlaga 8%, kalcij 0,65%, fosfor 0,56%, natrij 0,33%, kalij 0,65%.
U 1 kg dodano je: E672 (Vitamin A) 16,000 IU, E671 (Vitamin D3) 941 IU, E1 (željezo) 53.7 mg, E2 (jod) 0.9 mg, E4 (bakar) 5.3 mg, E5 (magnezij) 5.6 mg, E6 (cink) 111 mg, E8 (selen) 0.15 mg, Vitamin E 600mg, Vitamin C 70mg, beta-karoten 1,5mg. Očuvano prirodnim prezervativima i antioksidantima (različiti tokoferoli).
ja Hills ov proizvodni pogon zamisljam kao nepregledne plantaze psenice, pirinca i kukuruza
sm redface

Ja juce kupila ovu hranu Biliju,vet. mi je rekao da je medju boljim hranama.  sm zid   Inace ga hranim Bento Kronen hranom,da li je ona ok?  :th: 
Psi su naša veza sa rajem. Oni ne poznaju zlo, ljubomoru ili nezadovoljstvo. Sedeti sa psom na padini brda u divno poslepodne je poput povratka u raj, gde ne raditi ništa ne znači dosadu – već mir.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #47 poslato: 06 Decembar, 2013, 13:40:01 »
kako kome  :D
pisali smo ovde nesto o njoj  sm wink
http://prirodapasa.com/index.php?topic=962.0

Van mreže MERLIN

• Newbie
  • *

« Odgovor #48 poslato: 06 Decembar, 2013, 14:27:51 »
Ja nisam toliko edukovana za psecu hranu,citala sam da je Brit Care dobra hrana ali ne znam gde ima da se kupi?  :nod:  Inace  ne znam da gledam te tabela za hranu i sta je bitno u njima,sto utice na kvalitet hrane?  :crazy:
Psi su naša veza sa rajem. Oni ne poznaju zlo, ljubomoru ili nezadovoljstvo. Sedeti sa psom na padini brda u divno poslepodne je poput povratka u raj, gde ne raditi ništa ne znači dosadu – već mir.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #49 poslato: 06 Decembar, 2013, 14:37:53 »
Evo teme koja mozda moze da pomogne
http://prirodapasa.com/index.php?topic=20.0
A pisalo se bas skoro o tome, probacu i to na nadjem  sm wink
EDIT: Evo http://prirodapasa.com/index.php?topic=1096.15 prelistaj te 3 strane, pisali su Nikola (Filth), Jaruga i ostali o nekim cakama...  sm prst gore
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže MarinaLFN

• Sr. Member
  • Autograph Collector :)

• MarinaLFN's autograph collection
« Odgovor #50 poslato: 06 Decembar, 2013, 14:44:34 »
Uvijek gledajte da je meso na prvom mjestu u sastavu (ne samo naziv meso ili prerađevine mesa, nego npr. piletina, janjetina i sl.) i da ga je bar 30 %. Na prvom mjestu se nalazi sastojak kojeg je najviše.  Bilo bi poželjno da je na drugom mjestu riba, krompir ili riža.. A tek kasnije da je kukuruz ili pšenica. Najbolje bi bilo da žitarica uopšte nema, jer one nisu baš najbolji izbor za pseći želudac, jer ih teško vare. a i kakav učinak imaju na pseći organizam ako su one u većini..
Brit Care je super, jer nema žitarica i izgleda mi da ima koliko toliko dobar omjer mesa.

Hill's  sm prst dole je baš loš, na prvom i drugom mjestu su žitarice pa tek kasnije meso, znači njega je jako malo, a žitarica dosta, možda čak i 90 %.. Na kraj pameti mi je dati toliko para za tako lošu hranu. Veliku ulogu igraju veterinari koji ga hvale, RC takođe, baš zato da bi im promet bio veći. Zato se prvo edukujte o tome, pa onda u potragu sm prst gore Nisam ni ja bila toliko upućena dok nisam počela malo više istraživati i došla na ovaj forum sm zelenko

Obavezno pogledajte ovaj topic što je Cubi stavila, sve je fino objašnjeno.
*...moje ljubavi Tipa, Frida i Chico...*

Van mreže MERLIN

• Newbie
  • *

« Odgovor #51 poslato: 06 Decembar, 2013, 16:14:29 »
Hvala,bas mi pomazete.  sm prst gore

Van mreže Marina Jovanic Nina

• Newbie
  • *

« Odgovor #52 poslato: 26 Novembar, 2016, 21:31:49 »
 sm redface Hvala vam na svim ovim sjajnim komentarima , ja sam oduševljena da neko bar pomene i pravi razliku šta je dobro i loše !!!
Samo još jedna napomena, naježim se kada uđem u neki petshop i vidim otvorene džakove gde se hrana(granule) razmeravaju na licu mesta! dehidrirane, suve i ono malo što imaju u sebi one gube, a da ne pominjem mogućnost zaraze vašeg ljubimca .. samo malo prođite po poljoprivrednim apotekama videćete sliku , koja je mene lično užasnula, tamo gde se hrana za pse drži u otvorenim džakovima prodaju se i sve hemikalije za poljoprivredu!