Autor Tema: Lukullus  (Pročitano 4877 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

Lukullus
« poslato: 26 Oktobar, 2013, 02:52:45 »
molim vaša cijenjena mišljenja  sm love

nakon brit care janjetina i riža i gnjavaže sa povremenim proljevima i uglavnom mekom stolicom, prešla sam na meradog pure, isto janjetina i riža. stolica se gotovo instant popravila.

međutim, kak si nemrem pomoći  sm smesko2 i u potrazi sam uvijek za boljim, naišla sam na ovu hranu čiji mjesečni trošak bi mi bio tu negdje kao i sa meradogom pure.

http://www.zooplus.hr/shop/psi/hrana_za_pse_suha/lukullus/310713

ono što me privuklo je "cold press" i imam neki filing  sm zelenko da je to bolja hrana. kad već nemrem dat duplo više ojra samo za dehidrat tipa orijen i sl... il čak neki organski 
to čak nisu ni granule već kao komadići onih štapića za zubeke - profilirani.

kaj vi mislite o sastavu? vs meradog pure

http://www.zooplus.hr/shop/psi/hrana_za_pse_suha/mera_dog/meradog_pure/310931

meni se čini bolje zbog toga kaj na lukullusu prvo navode udio mesa, za početak....

unaprijed zahvaljujem na savjetima, jer nisam posve ziher kaj bi sa svim tim podacima.. manje ovog više onog, kaj je važnije i tako to  sm hide

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

Odg: lukullus
« Odgovor #1 poslato: 26 Oktobar, 2013, 03:03:29 »
pesica ima 23 kile, zdravaprava i vesela, dnevno je u šetnji bar tri puta, nemam pojma koliko prijeđemo, krstarimo skoro sat vremena po kvartu. od tih izlazaka jednom trči i skače ko mahnita bar pol sata u komadu, dok ne isplazi jezik do poda.  sm hipik  prije toga ju ne hranim, nego jedno dvajst minuta nakon aktivnosti, kad se ispuše.

tri puta dnevno jede. cca 350 g dnevno, možda i više, ne važem. to je više od preporuke. u početku je jela i više i imala još jedan obrok (rižu i trećinu srčeka), no kako već cca tri tjedna ima istu težinu, nekak nisam sklona smanjivat joj količinu, bojim se da opet ne ožgoljavi  sm kolutko

par puta tjedno dobi još i srce. plus malo povrća zmiksanog i zamuljanog jer ga inače ne želi jesti. i pokoje jaje, koje obožava (al samo iz ruke, gamad sam razmazila i jaja se jedu iz ruke  sm duvandzija

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #2 poslato: 26 Oktobar, 2013, 09:24:03 »
Citat
Sastav:
riža (najmanje 50%), janjeće brašno (najmanje 20%), životinjska mast, laneno sjeme, sušena jaja, kvasac, životinjski proteini (hidrolizat), kalijev klorid, kalcijev karbonat, monokalcijev fosfat, cikorija u prahu (bogata inulinom).

Pih, srednje zalosno.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 26 Oktobar, 2013, 09:32:54 »
Ako finansijski izađe isto, ja bih menjala meradog...Naravno, pod uslovom da joj odgovara. Ovaj lukullus deluje mnogo bolje, za razliku od većine dehidrata je presovan, ne ekstrudiran. Prvi put čujem za ovu hranu.

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

Odg: Lukullus
« Odgovor #4 poslato: 26 Oktobar, 2013, 12:17:22 »
i ja, no meni je ionak još uvijek sve novo  sm smesko2 nitko koga znam od vlasnika pasa nema pojma o toj hrani.
naručila sam probna pakiranja pa čemo vidit odgovara li prasici taj lukullus. samo da nema proljeva  :fige: to me izluđivalo iako je usprkos svemu dobivala na težini i bila veselaaa, djelovala zdravo. frka me bila analki, ali do sad nije ni jednom povukla guzom po podu, ne liže se pa kontam da su okej.. kosti mi nije htjela nikakve glodat, čudan pes  :blink: vratovi, hrskavice i žlundre - nula bodova.  :blink: samo srca razna i golo meso koje je uvijek htjela kad bi npr. nama nekaj kuhala pa joj ponudila komadić friškog..  :tapsh:
probno sam naručila jer je od britta carnilove za sat vremena tražila van  sm kolutko a taj ima 65% mesa. proslijeđen je kolegama pesima  sm zelenko
riže se držim jer joj stisne stolicu  sm kolutko

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 26 Oktobar, 2013, 15:17:18 »
meni se ovo svidja jer je presano ali se bojim da ovaj ne bi rado jeo ...i tvoja je izbirljiva, pa bi mogla da javis reakciju  :fige:

berna, koji si to sastav izvukla?
ja samo ovo vidim

Sastojci Charolais govedine i pastrve:

goveđe suho brašno (28%), smeđa riža, brašno pastrve (6%), repino ulje, hladno prešane alge, lucerna, repa, rižine klice, začinsko bilje, kruške, jabuke, žumanjak u prahu, kim, ulje lana, rogač, glina, kremena zemlja, jucca schidigera, borovnice, elementi u tragovima, vitamini.

Dodatci:
vitamin A (10.200 IU / kg), vitamin D3 (1020 ij / kg), vitamin E (205 mg / kg), vitamin B1 (3.5 mg / kg), vitamin C, B2 (143 mg / kg), vitamin B2 (7,4 mg / kg), vitamin B6 (4,4 ​​mcg / kg), vitamin B12 ((44 mcg / kg), biotin (225 mcg / kg), folna kiselina (0,37 mg / kg), niacin (24 mg / kg), pantotenska kiselina (9 mg / kg), kolin klorid (1,540 mg / kg).

Elementi u tragovima:
Sastojci piletine i norveškog lososa (suha hrana): ovo ne kapiram  :zb:
Aditivi: vitamin A (11.800 IU / kg), vitamin D3 (1.180 IU / kg), vitamin E (230 mg / kg), vitamin B1 (4,4 mg / kg), vitamin C, B2 (175 mg / kg), vitamin B2 (8,6 mg / kg), vitamin B6 (5,2 mcg / kg), vitamin B12 (53 mcg / kg), biotin ((255 mcg / kg), folna kiselina (0,44 mg / kg), niacin (27 mg / kg), pantotenska kiselina (9,8 mg / kg), kolin klorid (1560 mg / kg).

Elementi u tragovima: cink [kao cinkov oksid] (75 mg / kg), željezo [kao željezo-(II)-sulfat, monohidrat] (245 mg / kg), mangan [kao mangan-(II)-sulfat, monohidrat] (59 mg), bakar [kao bakar-(II)-oksid] (14 mg / kg).

u principu, kako dehidrat jede 1-2 puta nedeljno, cak mi i odgovara da je sadrzajniji sa zitaricama jer mu ih inace ne dajem, nego samo meso i barf

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #6 poslato: 26 Oktobar, 2013, 17:56:23 »
javim, normalno. stiže oko srijede. izbirljiva gnjida. izbirljivi avlijaner  sm smesko2 . ja sam kriva, normalno   :tapsh:

natrčala sam na ovo..

http://www.whichdogfood.co.uk/dog-food-reviews/0628/lukullus-dry-dog-food
http://www.theenlightenedhound.com/dog-food-reviews.html

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #7 poslato: 26 Oktobar, 2013, 20:07:04 »

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #8 poslato: 01 Novembar, 2013, 13:56:26 »
lukullus je jučer stigao.  sm rile

bila je uzbuđena jer konta da je nekaj u vrećici za nju. drukčije miriši neg meradog. meni ne miriši fino, al ko mene pita, bitno da njoj miriši.  to su nekakvi štapići ranih veličina, baš za grist. ponjušila je i odmah stavila jedan u ćube, bila malo iznenađena tvrdoćom, al je pohrskala i odmah smjerno sjela i tražila još. pohrdala je sve kaj sam joj dala. stolica je danas bila normalna. vidićemo dalje...  sm zelenko

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #9 poslato: 02 Novembar, 2013, 21:29:17 »
danas stolica još tvrđa i manjeg volumena. nije izgledalo da se muči dok ju izbacuje. al je izbacila upola kaj inače izbaci.

još jučer smo kombinirali sa mera dog hranom, danas je ful na lukullusu i jednom obroku sirovog.

vidjet ćemo...  :fige:  ak bu okej, ovih cca 3 kile meradoga bum ostavila kao keksiće.

piletinu i ribu još nije probala, to bum joj sutra ponudila.

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 03 Novembar, 2013, 22:27:10 »
Nastavi par dana sa dehidratom koji si joj danas, tj. juce ubacila u ishranu(govedina i riba ako se ne varam). Ako stolica i dalje bude manjeg volumena, formirana i zdrave boje i izgleda, znaces da je dehidrat ok. Po sastavu, moja preporuka  sm prst gore narocito ako konkretno poredimo sa meradogom  sm prst dole(koji mi se cini skuplji koliko vidim na postavljenom sajtu).

Posle par dana probaj i drugu liniju istog proizvodjaca, pa ako se pokaze dobro mozes kombinovati te dve(sa promenama na nedeljnom/mesecnom nivou, kako god).

Treci dehidrat(meradog, lukulus-govedina, lukulus-piletina/riba) u 3 dana moze lako zbuniti njen organizam, a tako i tebe, pa dati rezultate drugacije od onih koje bi dao u normalnim okolnostima.

Sad vidim da je tvoj post od juce, kako god, ako nisi danas opet menjala dehidrat nemoj jos par dana, vidi rezultate jednog dehidrata(obim stolice, izgled, njenu volju da jede, itd.), pa posle par dana probaj drugi na isti nacin. Pozdrav  sm wink

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #11 poslato: 04 Novembar, 2013, 16:22:13 »
e zeznila sam, di si jučer bil. dala sam joj malo trećeg (treba me zatuć nestrpljivu  sm kolutko :u glavu: ) pa je danas malo mekše. tj nije po peesu. vraćam lukulus sa govedinom i sirovo kombinaciju. pričekaćemo sa novim.

zbilja mislim da joj paše ta govedina + sirovo. nikad bolja kakica nije bila.

jednog dana ću svakak preć na sirovinu samo.  sm rile moram nać burage, domaću živad i takoto. pa sama slagat naš oriđiđi barf. plus kaj škrinju moram dodatno kupit. isplati mi se napravit veću količinu pa smrznut. al za to treba imat još prostora za smrzavanje.

Van mreže Jaruga

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #12 poslato: 06 Novembar, 2013, 00:42:24 »
Malo sam istrazivao na internetu i nasao 'cold pressed' suvu hranu. Koliko sam uspeo da shvatim ta vrsta suve hrane se najvise razlikuje od klasicnih granula po nacinu proizvodnje. Maximalna temperatura obrade 'cold pressed'-a kazu da ne prelazi 70 stepeni, dok se klasicne extrudirane granule obradjuju na preko 100 stepeni. Pellet ili 'cold pressed' hrana se brze i natapa i raspada u zeludcu, cak na youtube-u imaju i neka poredjenja objavljena  - snimci.  Sve u svemu zbog drugacijeg varenja u zeludcu nikako se ne preporucuje mesanje granula i peleta, tako da ti je moja preporuka da predjes direktno na pelet. Pelet je od svih varijanti, koliko sam video najpribliznija suva hrana prirodnoj hrani. Mislim zbog niske temperature obrade i varenju u zeludcu. Trebalo bi da je po svemu zdraviji od klasicnih granula.

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 06 Novembar, 2013, 16:45:35 »
Sigurno zdraviji i za psa pogodniji nacin izrade industrijske hrane, bez sumnje. Ali kao i za svaku hranu najbitniji je njen inicijalni sastav. Tako da ne treba ni samo traziti "cold pressed" granule, a zanemariti sta je to sto je cold presovano. Prvo sastav, pa sve ostalo. Odlican sastav granule, je daleko bolji od osrednjeg ili loseg sastava cold presovane suve hrane.

Dali, sta god nastavila da dajes psu pored sirove hrane, dok god je to suvo, industrijsko, i nesto sto se vari znatno duze, budi sigurna da dajes u vecernjem obroku.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 06 Novembar, 2013, 20:09:43 »
Pominjali smo već razlike, evo tog snimka što pominje Jaruga na ovoj temi : http://prirodapasa.com/index.php?topic=359.msg14955#msg14955