Autor Tema: Problem sa kožom  (Pročitano 5553 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

Problem sa kožom
« poslato: 23 Oktobar, 2013, 22:25:24 »
Pozdrav svima, pošto je ovo jedini forum koji znam na temu zdravlja pasa a i do sada sam dobila odgovore na sva pitawa i zaista ste mi svi pomogli, hvala vam, molim vas za još jedan savet. Naime, moj pas ima problema sa kožom tačnije pojavilo se na zadwim nogama (gde je dlaka ređa) nešto slično temenjači kod beba. Slično ljuskicama koz koje ponekad otpadaju. Nju to ne boli ali primetim da je svrbi. Pošto su veterinari u mom gradu toliko stručni da psu ne smeju ni prici rekli su samo da je to alergija na često kupanje. Prestali smo sa kupawm u opšte i dobili tabletice po imenu "Cefaleksin". Gotovo sve ih je popila ali ama baš nikakvu promenu ne vidim. E sad još nešto, primetili smo u zadwe vreme da na jednoj strani gornj usne ima nešto kao blago crvenilo. Da li je to sve zajedno nedostatak nekog vitamina ili....??????

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Problem sa kožom
« Odgovor #1 poslato: 23 Oktobar, 2013, 22:38:46 »
ne znam da li je od kupanja, ali svakako nabavi kvalitetan sampon na biljnoj bazi koji jeste dosta skuplji od obicnih ali vredi. imas ovde temu o samponima pa pogledaj preporuke.
sto se tice konkretnog odgovora, mislim da bez slanja uzorka tkiva na analizu ne mozes nista da znas tacno.
ja bih na tvom mestu nazvala veterinarski fakultet, pitala za proceduru slanja uzoraka njima postom, otisla kod veta, rekla mu da uzme uzorak i spakuje ga propisno i poslala na analizu. ovi sa faxa bi trebali dati u odgovoru i dijagnozu i preporuku sta treba raditi i kako tretirati.

promene na kozi mogu da budu od alergije na travu i hranu, do pada imuniteta, demodexa...tako da preko foruma ne mozes da dobijes pravi odgovor

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 24 Oktobar, 2013, 08:35:45 »
da li možeš da postaviš sliku tog dela koji je počeo da se "ljuspa"?
a što se kupanja tiče, ja sam stvarno protiv toga da se pas kupa više od 2 puta godišnje osim ako ne postoji enka velika potreba

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #3 poslato: 24 Oktobar, 2013, 12:16:53 »
file:///C:/Users/Adnan/Desktop/241020132320.jpg

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 24 Oktobar, 2013, 12:23:02 »
sliku moraš prvo da uploduješ na neki sajt kao što je photobucket.com
pa da onda ovde staviš link

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #6 poslato: 24 Oktobar, 2013, 12:29:57 »
Evo slika. A to je na unutrašnjem delu butine kod premone i samo ima na jednoj i drugoj butini (na tom unutrašnjem delu) i nigde vise...

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 24 Oktobar, 2013, 12:39:54 »
slabo se vidi, ali tako nešto se javlja mojoj Rei leti. stalno se drapa, negde napravi rane, a kod pazuha obično bude takvo jedno mesto s pečatima i počne u nekom trenutku da se peruta. vet misli da je alergija na buve. a ja mislim da ima veze i sa višim temperaturama jer joj sve to nestane kada zahladni

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 24 Oktobar, 2013, 12:44:35 »
i stanje se obično popravi kada joj namažem flogocid

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #9 poslato: 24 Oktobar, 2013, 12:53:22 »
Hvala Vam mnogo na savetu, probaću i sa tom kremom a i moja Ria se mnogo češe, tačnije gricka zubima to jer je na nezgodnom mestu da bi se počešala. I kad nam je veterinar rekao da je alergija na kupawe bilo mi je to sasvim nelogično jer nema nigde drugde samo na tom mestu.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 24 Oktobar, 2013, 13:04:06 »
da li ste joj stavljali zaštitu protiv buva?

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #11 poslato: 24 Oktobar, 2013, 13:06:50 »
Jesmo, onu što izgleda kao ampulica. Tu nam je preporučio veterinar kada je išla na redovnu vakcinu.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 24 Oktobar, 2013, 13:13:03 »
možda je i ona alergična na ujed buve, to je jako često kod pasa
mada onda ne bi izašlo samo na jednom mestu

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 24 Oktobar, 2013, 13:18:29 »
Ovo može bukvalno biti  bilo šta. Bitno da je veterinar odmah prepisao antibiotik  :mad:
Princezo, sa kupanjem svakako ne treba preterivati. Svakako proverite stanje sa buvama jer je to najčešći uzrok ovakvim stvarima.

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #14 poslato: 24 Oktobar, 2013, 14:02:47 »
Proveravam je stalno, zaista, mada je to kod nje jako teško jer ima i podlaku i baš gustu dlaku ma se bojim da mi opet šta ne promakne. Ne znam koliko bi bilo pametno da probam sa šamponom protiv buva ili opet sa ampulom dok ima ovo ili da sačekam da prođe? :/